Sobotnie granie

16. 03. 27
Odsłony: 4014

Dla LKS Bestwina był to już drugi w tym roku ligowy pojedynek, klasa A, gdzie wystepuje LKS Kaniów rozpoczęła dopiero ligowe boje. KS Bestwinka swój derbowy mecz z MRKS II Czechowice-Dziedzice rozegra w poniedziałek.
Ekipa z Bestwiny w sobotnie świąteczne popołudnie pokonała nieznacznie 3:2 rywali z Pruchnej. Gospodarze strzelili gola jako pierwsi, następnie na prowadzenie wyszli piłkarze LKS-u ’99, ale ostatecznie punkty pozostały w Bestwinie. – Mogliśmy szybciej zapewnić sobie zwycięstwo. Szło nam ciężko, bo znów szwankowała skuteczność – zaznacza trener Sławomir Szymala. – Patrząc na przebieg gry każdy inny wynik byłby naszą porażką, bo wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej od gości. Było widać zaangażowanie i poprawę w grze w porównaniu do poprzedniego meczu. Fajnie wygrać taki mecz na święta – dodaje szkoleniowiec LKS-u Bestwina.
Bramki: Szymon Skęczek – 2, Szymon Święs
LKS Bestwina: Droździk Bartłomiej, Drewniak Tomasz, Droździk Mateusz, Gołąb Marcin, Święs Szymon (89' Gleindek Dawid ), Żurek Wojciech (46' Maciążka Mateusz), Gacek Damian, (85' Radwański Mateusz ), Makowski Krystian, Wrona Paweł, Łoś Przemysław (65' Włoszek Mateusz ), Skęczek Szymon.
LKS Przełom Kaniów - GLKS Sokół Buczkowice 3:0

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, LKS Kaniów nie wykorzystał rzutu karnego. Sytuacja zmieniła się pomiędzy 71, a 79 minutą gry. Wpierw bramkarza Buczkowic pokonał Krzysztof Jarosz, nie minęły 4 minuty, a z bramki cieszył się Dominik Domka. Wynik ustalił w 79 minucie Robert Jurczyga.
Dzięki pewnej wygranej, Przełom awansował na podium.
LKS Kaniów: Iwaniec Patryk, Czulak Wojciech, Faruga Marek (46'Jurczyga Robert), Ryszka Kornel, Szyma Michał (46'Jarosz Krzysztof), Grygierzec Mateusz, Kóska Michał, Kóska Szymon (80'Karut Damian ), Kubies Wojciech, Maron Grzegorz (75'Kimla Kamil ), Domka Dominik.