Tenisowe sukcesy uczniów z Bestwinki

16. 03. 06
Odsłony: 3852

W dniu 04.03.2016 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Węgierskiej Górce odbyły się Rejonowe Zawody Wojewódzkie w Tenisie Stołowym Drużynowym. W zawodach tych wystąpił zespół chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bestwince i reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum w Bestwince, które rywalizowały z mistrzami i wicemistrzami z powiatu żywieckiego i bielskiego.
Reprezentantki Gimnazjum w Bestwince ukończyły rywalizację na II miejscu, ustępując jedynie drużynie Gimnazjum w Ligocie. Indywidualnie Sandra Rączka zajęła I miejsce a Zuzanna Fluder III miejsce. W skład zespołu wchodziła jeszcze Urszula Muras.
Dużą i bardzo miłą niespodzianką zakończyła się rywalizacja w kategorii chłopców Szkół Podstawowych. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Bestwince w składzie: Patryk Fluder, Bartosz Hoffmann, Bartosz Maga zajął I miejsce i tym samym wywalczył awans do finału wojewódzkiego. Indywidualnie chłopcy zajmowali kolejno II, III i IV miejsce. O skali niespodzianki świadczy fakt, że uczniowie z Bestwinki, na co dzień trenujący w sekcji tenisa stołowego UKS The Best pod okiem Pani Dagmary Chmielniak, uczęszczają do trzeciej i drugiej klasy, a rywalizowali z zawodnikami o trzy, a nawet i o cztery lata starszymi.