Kolejne sukcesy Magdaleny Solich z Bestwiny

15. 12. 16
Odsłony: 5686

W miniony piątek i sobotę odbyła się szósta edycja Barbórkowego Pucharu Śląska we freedivingu – jednych cyklicznie rozgrywanych w tym samym miejscu basenowych zawodów w Polsce. Na starcie stanęło 40 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech oraz Danii, a wśród nich mieszkanka Bestwiny, Magdalena Solich.
Pierwszy dzień zmagań na obiekcie MOSiR-u w Boguszowicach upłynął pod znakiem dyscyplin dynamicznych: Dynamiki w płetwach (DYN) i bez płetw (DNF). W obu tych konkurencjach zadaniem zawodnika jest przepłynięcie jak największej odległości pod wodą na wstrzymanym oddechu. Wśród pań najlepszym wynikiem dnia pochwalić się mogła Magdalena Solich uzyskując w Dynamice 198 metrów.
Drugi dzień rozpoczął się od porannych startów w Statyce (STA). To konkurencja, w której zawodnik ma za zadanie osiągnąć jak najdłuższy czas przebywania pod wodą na wstrzymanym oddechu. Magdalena Solich uzyskała wynik 4min 50 sekund, a najlepszy rezultat to 6 minut 10 sekund. Wyniki uzyskane przez Panią Magdalenę są jej rekordami życiowymi.
Oprócz ww. zajęła jeszcze pierwsze miejsce w dyscyplinie DNF – 136 m.
W klasyfikacji łącznej kobiet Magdalena Solich zajęła pierwsze miejsce, a drużynowo jej ekipa „Eat, sleep, freedive, repeat” zajęła miejsce trzecie, w jej skład wchodzili jeszcze Michał Dąbrowski i Karol Karcz - na zdjęciu ta drużyna z lewej strony, Magdalena Solich trzecia od lewej.