Zawodnicy UKS Set Kaniów nie próżnują

15. 07. 04
Odsłony: 4297

II Puchar Europy w Kajak Polo w Mechelen (Belgia).
Polska reprezentacja kajak polo brała udział w dniach 26 - 28. 06. 2015 r. w II edycji Pucharu Europy, która odbyła się w belgijskim Mechelen.
Z UKS Set Kaniów powołanie otrzymał w grupie seniorów Arkadiusz Pilarz, a w drużynie U-21 kobiet 5 naszych zawodniczek, tj.: Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Monika Pacyga, Sandra Pilarz i Katarzyna Ciupak. Dołączyły do nich 3 zawodniczki z MOSW Choszczno i po jednej zawodniczce z RKK Rzeszów oraz LUKS Kwisa Leśna.
W grupie seniorów, pomimo że drużyna z Polski przegrała „tylko” 3 mecze zajęła ostatecznie 10 miejsce.
Znakomicie, natomiast, spisały się nasze dziewczyny, gdyż w półfinale wygrały z wicemistrzyniami świata z 2014 roku z Francji, a w finale uległy mistrzyniom świata z 2014 r., Niemkom, zaledwie 1 bramką, przegrywając 3:2 i ostatecznie zajęły II miejsce.
Gratulujemy startu i życzymy spokojnego przygotowania się do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Essen (Niemcy) w dniach 27-30.08.2015r.
Otwarte Mistrzostwa Śląska Katowice 27.06.2015 :

Kiedy w Mechelen walczyły dziewczyny UKS SET Kaniów w Pucharze Europy nasi dwaj najlepsi kajakarze walczyli w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Katowicach w kategorii młodzików w kajakarstwie klasycznym. Tak więc zawodnicy UKS Set Kaniów nie kojarzą się już tylko z kajak polo, ale z powodzeniem próbują swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami w kajakarstwie na dystansach płaskich.
Wyścig K-2 500 m to popisowa jazda Jakuba Witkowskiego i Wojciecha Pilarza, którzy bezapelacyjnie wygrali go, pokonując osadę z UKS Olimpijczyk aż o 8,53 sek.
Drugi start zaliczyli w K-1 na 500 m.  Po eliminacyjnych przedbiegach obaj weszli do finału, gdzie Wojciech Pilarz zdobył srebrny medal, ulegając o rok starszemu zawodnikowi z UKS Olimpijczyk, specjaliście w tej kategorii, natomiast Jakub Witkowski na metę przypłynął trzeci,  jednak został zdyskwalifikowany za spłynięcie z toru. O tyle jest to trudne do przełknięcia, że zajechał drogę swojemu koledze, Jakubowi, więc sędziowie mogli przymknąć oko. Postawa naszych zawodników zadawala, tym bardziej, że w ostatnich tygodniach więcej startowali w kajak polo (to ich druga pasja) niż w kajakarstwie klasycznym.