Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaloguj do serwisu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie

Oficjalna strona Urzedu Gminy

Gmina Bestwina w liczbach

Monitoring powietrza

Mapa gminy Bestwina

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom,Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” z siedzibą w Kaniowie

Skład zaprasza

EBART schody
https://gminabestwina.info/45-orlik-2012-w-bestwinie/odbyte-turnieje.html

Licznik Odwiedzin

65825128
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie dni
9724
42878
52602
108568
65825128

Magazyn Gminny
https://gminabestwina.info/45-orlik-2012-w-bestwinie/odbyte-turnieje.html
Portal czecho.pl
Portal beskidzka24.pl
https://gminabestwina.info/45-orlik-2012-w-bestwinie/odbyte-turnieje.html

Gościmy

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Odbyte turnieje

11. 05. 01
Wpis dodał: Administrator
Odsłony: 4269

Dobre Chłopaki - Bomatur mistrzem Ligi Orlika

Zakończyła się trzecia już edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zorganizowanej na Orliku w Bestwinie przez Tomasza Zużałka, jednocześnie sędziego prawie wszystkich meczów.

Z sezonu na sezon zgłasza się coraz więcej drużyn, co może świadczyć o pozytywnym odbiorze rozgrywek przez osoby uczestniczące w zmaganiach ligowych i nie tylko. Rozgrywki trwały od sierpnia 2012 roku do czerwca 2013.

W weekend 15/16 czerwca rozegrana została ostatnia kolejka. Prawie wszystkie mecze grane były o przysłowiową "pietruszkę", ponieważ bez względu na zwycięstwo którejkolwiek z ekip układ w tabeli nie ulegał zmianie, poza jednym wyjątkiem. Tak szczęśliwie ułożył się terminarz i rozstrzygnięcia w całym sezonie, że zespoły "TKKF Dankowice" oraz "Dobre chłopaki - Bomatur" walczyły o mistrzostwo w lidze w bezpośrednim pojedynku. Zespół z Czechowic fatalnie zaczął to spotkanie tracąc bramkę już w 6 minucie, jednak ambitna i twarda gra pozwoliła na doprowadzenie do remisu w 29 minucie. Jak się okazało remis ten dał „Dobrym Chłopakom” pierwsze miejsce w lidze i triumf w sezonie 2012/2013.
Najlepszym strzelcem Ligi, również po bardzo wyrównanej walce, został Mariusz Siwik z dorobkiem 64 bramek. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął ubiegłoroczny "król strzelców" Łukasz Kaleta z tą samą liczbą trafień. O tytule zdecydowało wyższe miejsce zespołu Mariusza Siwika w  tabeli.
Organizator wybrał najlepszego bramkarza ligi, którym okazał się bramkarz z czechowickiej drużyny „Dobre Chłopaki – Bomatur” – Jarosław Szwed.
Obaj zawodnicy odebrali statuetki oraz nagrody rzeczowe i beczkę piwaSmiley.
W klasyfikacji fair play zwyciężył zespół The Blue, który w całym sezonie zgromadził na swoim koncie tylko 5 żółtych kartek .
Nagrodą za pierwsze miejsce był komplet strojów piłkarskich. Każda z drużyn z miejsc 1 - 3 otrzymała pamiątkowe medale.

 


 

Puchar Orlika dla Beskid - BRUK

W niedzielę,29 lipca 2012, bestwiński Orlik tętnił życiem, parking zapełniony był samochodami, jak w czasie szkolnej wywiadówki. Od 9 rano rozgrywany był II Turniej Piłkarski o Puchar Orlika dla firm i zakładów pracy z gminy Bestwina i okolic.
W Turnieju wzięło udział 6 drużyn, a wokół boiska zgromadziło się wielu kibiców, najczęściej rodzin zawodników oraz koleżanek i kolegów z pracy, a także kierownictwo, czy też właściciele firm. Zabrakło jednak ubiegłorocznych zwycięzców, z uwagi na problemy kadrowe, Urząd Gminy Bestwina oddał Puchar Orlika bez walki.
Bez porażki zakończyła Turniej i odebrała kopię Pucharu Świata z rąk animatora i sędziego całego Turnieju Tomasza Zużałka drużyna Beskid - BRUK w składzie: Korzeniowski Szymon, Ołowiński Dawid, Krzak Kamil, Rozmus Maciej, Kłusek Rafał, Bydliński Tomasz, Raczak Tomasz, Wawrzyczek Adrian. Bramkarz  Beskid – BRUKU odebrał nagrodę dla najlepszego bramkarza Turnieju.
W meczu finałowym Beskid – BRUK pokonał drużynę Black Game Team 4:1. Srebrni medaliści występowali w składzie: Adam Grygiel, Stanisław Ożga, Marek Wróbel, Łukasz Kaleta, Marcin Jurczyk, Mikołaj Kubica, Łukasz Pasturczak, Jerzy Okrzesik, Tomasz Gąsiorek.
Zawodnik tej drużyny,  Łukasz Kaleta, został królem strzelców Turnieju.
W meczu o III miejsce zmierzyły się Hewalex i Lenko SA. Niesiony dopingiem najliczniejszej grupy kibiców Hewalex pokonał Lenko SA i odebrał medale brązowe.
Skład Hewalexu: Bełch  Łukasz, Garstka Piotr, Kałużny Robert, Tyrała Przemysław, Ulczok Adam, Zontek Jacek, Sieracki Damian, Maroszek Marcin, Hałatek Marcel i Jakimiuk Piotr.
Oprócz ww drużyn grały jeszcze: Electropoli – Galwanotechnika i Halmex.

Dobre Chłopaki zdobyły Puchar Ligi (7 lipca)

Zakończył się sezon rozgrywek amatorskich na Orliku w Bestwinie. Najpierw,9 czerwca, skończyła się liga, która trwała od sierpnia ubiegłego roku, a wczoraj zakończyły się rozgrywki o Pucharu Ligi. Do rozgrywek przystąpiło 9 drużyn. W sobotę, 7 lipca, odbyły się mecze finałowe i półfinałowe. Ze względu na to, że jedna z drużyn musiała wycofać się z rozgrywek na tym etapie (kłopoty kadrowe), kapitanowie wraz z organizatorem jednogłośnie ustalili, że zwycięzca wyłoniony zostanie w systemie gier "każdy z każdym".
W pierwszym meczu spotkały się drużyny BlackGameTeam i Dobre Chłopaki. Dobre Chłopaki, mimo wysokiego prowadzenia 3:0, nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końca, a mecz zakończył się remisem 3:3. W kolejnym spotkaniu trafili na siebie zawodnicy Ułaaa… i BlackGameTeam. Po bardzo zaciętym meczu "doświadczenie" wzięło górę nad "młodością" i padł wynik 5:1 dla BlackGameTeam. W ostatnim meczu Ułaaa… grała z Dobrymi Chłopakami i niestety, brak zmian i drugi mecz z rzędu sprawiły, że Ci drudzy roznieśli zwycięzców ligi aż 10:2, tym samym zdobywając Puchar Ligi. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki rzeczowe.

Liga dzieci zakończyła rozgrywki

Na Orliku w Bestwinie zakończyły się, organizowane przez animatora Tomasza Zużałka, rozgrywki Ligi piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Bestwina pod patronatem przewodniczącego Rady Gminy Bestwina.
Wyniki najmłodszej grupy podane zostały w informacji w dniu 28 maja, przypomnę tylko, że zwyciężyły Maluchy z Bestwinki: Grzyk Michał, Danielczyk Bartłomiej, Danielczyk Borys, Grajny Kacper, Bieroński Bartosz, Głąbek Patryk, Urbanke Anna, Puda Filip, Komór Konrad, Fluder Patryk, Bieroński Jakub, Danielczyk Błażej. Opiekunem był Waldemar Fluder.
Wśród klas IV- VI pierwsze miejsce zajęła drużyna The Blues w składzie: Ślosarczyk Bartłomiej, Kozieł Krzysztof, Wójtowicz Kacper, Gleindek Dawid, Wróbel Przemysław, Niemczyk Piotr, Kabot Dominik, Ryba Michał, Lemoński Artur i padły następujące rozstrzygnięcia:
The Blues - Legia Kaniów  2:1 (Ślosarczyk, Gleindek/Aleksiejuk)
The Blues – Legia Kaniów  3:3 (Ślosarczyk B. – 3/Piesiur – 2, Marusza)
The Blues – Legia Kaniów  1:0 (Ślosarczyk)
Najlepszym strzelcem został Ślosarczyk (The Blues) – 5 bramek.
W grupie Gimnazjum zwyciężyło lepszą różnicą bramek Łombo Combo: Kosmaty Krzysztof, Bończak Maciej, Wróbel Mikołaj, Wójtowicz Kamil, Nowak Mateusz, Kal Mateusz, Słowik Dawid.
Nowoprzyjęci FC 2012 – Rolety  1:2 (Pustelnik – 1/ Wilczek - 1, Kóska – 1)
Łombo Combo  - Nowoprzyjęci FC2012  9:2 (Wróbel M. - 4, Kosmaty K. - 3, Słowik D. – 2/ Trzepaczka, Stelmach)
Rolety - Łombo Combo  2:7 (Kóska, Wilczek/ Słowik - 4, Kosmaty K. - 2, Wróbel M)
Nowoprzyjęci FC2012 – Rolety 2:8 (Stelmach, Pustelnik/ Miroski - 5, Wilczek - 2, Kosmaty)
Łombo Combo - Nowoprzyjęci FC2012  7:1 (Słowik - 3, Wróbel - 3, Kosmaty/ Kozioł)
Rolety - Łombo Combo 8:3 (Miroski - 4, Wilczek - 2, Słowik – 2/ Wróbel - 2, Kosmaty).
1.Łombo Combo – 9 pkt (różnica bramek +13)
2.Rolety – 9 pkt ( +7)
3.Nowoprzyjęci FC 2012 – 0 pkt
Najlepsi strzelcy: Słowik (Łombo Combo) – 11 bramek, Wróbel (Łombo Combo) – 10 bramek, Miroski (Rolety) – 9 bramek.
Animator Tomasz Zużałek składa w imieniu dzieci biorących udział w Lidze  serdeczne podziękowania przewodniczącemu Rady Gminy Bestwina za ufundowanie medali a dyrektorowi Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji za nagrody rzeczowe.

Ułaaa... zwycięzcą II edycji Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Bestwina 2011

Meczem Dobre Chłopaki – Anty Barca  3:5  zakończyła się we wtorek II edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Bestwina 2011 Moje Boisko Orlik 2012. W rozgrywkach brało udział 11 drużyn, mecze rozgrywane były wieczorami albo późnym popołudniem od 17 marca (runda rewanżowa, bo początek rozgrywek nastąpił jesienią 2011).
Zwycięzcą Ligi został zespół Ułaaa… zdobywając w 20 meczach 54 punkty. Jego skład tworzyli: Ścibiorek Krzysztof, Kuczmarz Kamil, Firganek Adrian, Przywara Paweł, Chmielniak Dominik, Chmielniak Bartłomiej, Bylica Kamil, Bylica Maciej, Maga Maciej, Iskra Wojciech, Kuczmarczyk Bartłomiej.
Najlepszym bramkarzem wybrano Dominika Chmielniaka, królem strzelców został Łukasz Kaleta z zespołu Black Game Team zdobywając aż 58 bramek w 20 meczach. Klasyfikację fair play wygrali Dobre Chłopaki, potwierdzając tym samym trafność wyboru nazwy swojej drużyny.
Animator Tomasz Zużałek podziękował wszystkim uczestnikom za udział, wręczył kapitanom drużyn i wyróżnionym zawodnikom dyplomy, a najlepszym drużynom dodatkowo nagrody.

Amatorska Liga Piłki Nożnej - Bestwina 2011 - II edycja


Tabela

L.P nazwa drużyny mecze punkty bramki
strzelone stracone
1 Ułaaa… 20 54 90 41
2 Mur - Beton 20 44 86 34
3 BlackGameTeam 20 38 108 66
4 Dobre Chłopaki 20 34 75 63
5 WioślarzeWidmo 20 28 85 77
6 Loga Team 20 28 81 93
7 The Blue 20 26 76 78
8 Kontra - Re 20 19 67 73
9 AntyBarca 20 17 67 103
10 MixTeam 20 12 57 97
11 Poważni Ludzie 20 10 52 109

Zdjęcia z wręczenia nagród TUTAJ

Urząd Gminy Bestwina zwycięża w I Turnieju Firm

W sobotę, 30 lipca, na obiekcie Orlik’2012 w Bestwinie odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Orlika dla firm i zakładów pracy z terenu gminy Bestwina i okolic. Wzięło w nim udział 7 drużyn.
W wyniku losowania utworzono dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. W grupie A grały: Cyroń, Trelleborg, Hewalex, w grupie B: Mega Sport, Urząd Gminy Bestwina, FHPU Artex, Beskid – Bruk.
W grupie A najlepszą drużyną byli zawodnicy z firmy Cyroń, zdobyli komplet punktów, drugie miejsce zajął Hewalex, trzecie Trelleborg.
W grupie B pierwsze miejsce zajął UG Bestwina, drugie FHPU Artex, trzecie Mega Sport, czwarte Beskid – Bruk.
Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Hewalex a Cyroń zakończył się wygraną 0:1 po rzutach karnych zawodników z firmy Cyroń, w meczu padł remis.
W finale Urząd Gminy Bestwina spotkał się z Artex FHPU. Jeden raz, dzięki celnemu uderzeniu Marka Farugi piłka wpadła do bramki Artex FHPU i tym samym zwycięzcą I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Orlika dla firm i zakładów pracy z terenu gminy Bestwina i okolic została drużyna złożona z pracowników Urzędu Gminy Bestwina.
Ostateczna kolejność: 1. UG Bestwina, 2. FHPU Artex, 3. Cyroń, 4. Hewalex, 5. Mega Sport, 6. Beskid – Bruk, 7. Trelleborg.
Najlepszym zawodnikiem wybrano Marka Farugę, królem strzelców został Piotr Garstka(Hewalex), najlepszym bramkarzem Morcinek Artur (UG Bestwina). Konkurs rzutów karnych wygrał Konrad Szwed. Wszyscy wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięska drużyna okazały puchar, będący repliką Pucharu Świata. Przez rok będzie on stał w Urzędzie Gminy Bestwina. Na własność przejdzie po trzykrotnym wygraniu Turnieju przez którąś z drużyn.

So Fresh zdobywcą Pucharu Orlika w I Turnieju Koszykówki Ulicznej o „Puchar Orlika”.

W niedzielę, 17 lipca, na obiekcie sportowym „Orlik2012” w Bestwinie odbył się I Turniej Koszykówki Ulicznej o „Puchar Orlika”. Wzięło w nim udział 50 zawodników w  10 drużynach. Wysoki poziom turnieju gwarantował status grających  zawodników, w większości  zrzeszonych w Bielskiej Lidze Koszykówki. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, każda liczyła 5 zespołów. Od pierwszego gwizdka sędziego wiadomo było, że gra idzie o wysoką stawkę, bo tylko po 2 najlepsze zespoły z obu grup miały awansować do półfinałów.
Po zaciętym boju do finału awansowały zespoły So Fresh (Piotr Karnia, Wojciech Żak, Gracjan Białoń, Kamil Kuczmarz, Michał Cichoń) oraz zespół Fanatics (Paweł Garus, Krzysztof Gardas, Paweł Olejnik, Piotr Konopka). Przed finałem ciężko było wskazać faworyta, gdyż wcześniej oba zespoły prezentowały wysoką formę i z meczu na mecz się rozkręcały.  W emocjonującym finale zespół So Fresh pokonał Fanatics 16:11 i zdobył główną nagrodę - „Puchar Orlika”. Oczywiście nie tylko same mecze były ozdobą tego dnia, w czasie turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 pkt, w którym w finale Wojciech Żak pokonał przedstawiciela naszej gminy Krzysztofa Ścibiorka. Największe emocje wzbudził jednak konkurs wsadów, w którym startowali najlepsi dunkerzy z Bielska oraz okolic. W pasjonującym finale sędziowie uznali zwycięzcą Roberta Goryla, natomiast drugie miejsce zajął jego młodszy brat Maciek.
Cały turniej nie odbyłby się bez pomocy sponsorów, dlatego też gorące podziękowania należą się  firmie Decathlon oraz kinu 5D w Bielsku-Białej.

Do I edycji Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Bestwina'2011 zgłosiło się w terminie 10 drużyn:
1.

Loga Team
2.Trelleborg
3.Ułaaa…
4.Las Vegas
5.Wioślarze
6.Inny Zespół
7.Galacticos
8.Poważni Ludzie
9.Torpedo
10.Iskra BB

Składy :


Loga Team

Nazwisko
1 Faruga Marek
2 Kóska Syzmon
3 Hyła Piotr
4 Stasica Marcin
5 Grzywa Syzmon
6 Droździk Mateusz
7 Beniowski Artur
8 Wójcikiewicz Dawid
9 Szwed Konrad
10 Droździk Bartłomiej
11 Szyma Michał
12 Konopka Patryk

Trelleborg
1 Jasionowski Dawid
2 Szypuła Artur
3 Rogusiński Kryzsytof
4 Surowiecki Marcin
5 Ogar Arkadiusz
6 Gamoń Damian
7 Szpalek Ireneusz
8 Adamek Marcin
9 Adamaszek Adrian
10 Kopeć Dawid
11 Sadlik Rafał
12 Pająk Krzysztof
13 Kuglarz Grzegorz

Ułaaa…
1 Ściboirek Krzysztof
2 Kuczmarz Kamil
3 Sternal Maciej
4 Moskwa Jacek
5 Płoszaj Jakub
6 Firganek Adrian
7 Tomaszczyk Michał
8 Trylski Macin
9 Przywara Paweł
10 Chmielniak Dominik
11 Adamowicz Jakub
12 Korczyk Mateusz
13 Kłoda Przemysław
14 Rezik Tomasz
15 Chmielniak Bartłomiej

Las Vegas
1 Wróbel Damian
2 Niemczyk Paweł
3 Wróbel Dawid
4 Drelich Łukasz
5 Kłoda Błażej
6 Góra Rafał
7 Jędryka Wojciech
8 Barcik Michał
9 Włoszek Mateusz
10 Mirowski Dawid
11 Kozioł Bartek
12 Grygierzec Jakub
13 Szewczyk Kamil
14 Nycz Marcin
15 Wich Bartłomiej

Wioślarze
1 Pyś Mariusz
2 Pyś Andrzej
3 Pyś Piotr
4 Kapela Robert
5 Kal Szymon
6 Olejak Łukasz
7 Olejak Piotr
8 Kapela Przemysław
9 Warmus Daniel
10 Placuch Sylweter
11 Kasprzyk Michał
12 Ozimina Tomasz
13 Wójcik Tomasz
14 Warmus Dawid
15 Danielczyk Arkadiusz

Iskra BB
1 Biskup Marcin
2 Pasterny Piotr
3 Błasiak Jacek
4 Hoza Roman
5 Łękawa Grzegorz
6 Talik Mirosław
7 Zdeb Łukasz
8 Rosner Krzysztof
9 Kruszeniuk Konrad
10 Dziędziel Tadeusz
11 Kraus Łukasz
12 Żydaczewski Artur
13 Budny Łukasz
14 Zdeb Wiesław
15 Maroszek Kamil

Galacticos
1 Durzyński Marcin
2 Stolarski Dawid
3 Olejak Kamil
4 Kotas Bartek
5 Korzun Seebastian
6 Szwajca Paweł
7 Smierna Radosław
8 Olejak Rafał
9 Jonkisz Kamil
10 Matejko Przemysław
11 Gębal Bartłomiej
12 Pudełko Marcin
13 Kowalewski Wojciech

Poważni Ludzie
1 Gawłowski Tomasz
2 Jajszczok Adam
3 Jajszczok Jakub
4 Mikler Paweł
5 Bożek Michał
6 Komorowski Marcin
7 Mrówka Marcin
8 Wągiel Piotr
9 Kocman Krzysztof
10 Wągiel Jerzy
11 Gęga Jerzy
12 Tyrlik Rafał
13 Herok Tomasz
14 Muchacki Paweł

Torpedo
1 Białek Marcin
2 Grabski Jakub
3 Gwóźdź Marek
4 Gwóźdź Tomasz
5 Mielnik Paweł
6 Mróz Radosław
7 Pawlak Jacek
8 Pasierbek Przemysław
9 Pasierbek Robert
10 Kania Andrzej
11 Jarecki Sebastian
12 Bogunia Grzegorz
13 Kotela Bartłomiej
14 Ciosłowski Sławomir
15 Piprek Rafał

Inny Zespół
1 Skęczek Szymon
2 Maron Grzegorz
3 Kimla Kamil
4 Stanoch Łukasz
5 Sroka Paweł
6 Damaz Adrian
7 Jurczyga Robert
8 Mitoraj Marcin
9 Ryszka Kornel
10 Kudrys Mateusz
11 Ogiegło Jakub
12 Buda Seweryn

Zwycięzcą Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Bestwina’2011 została drużyna Loga Team w składzie: Faruga Marek, Kóska Szymon, Hyła Piotr, Stasica Marcin, Grzywa Szymon, Droździk Mateusz, Beniowski Artur, Wójcikiewicz Dawid, Szwed Konrad, Droździk Bartłomiej, Szyma Michał, Konopka Patryk tabela poniżej).
Królem strzelców został Kamil Jonkisz - 19 trafień (dyplom i nagroda czekają na odbiór), najlepszym bramkarzem uznano Ireneusza Szpalka z drużyny Trelleborg , wyróżnienie za postawę fair play otrzymała drużyna Torpedo, a Poważni Ludzie za wspaniałą atmosferę, kibiców i oprawę meczów.

Tabela końcowa:

L.P. Drużyna mecze punkty zdobyte stracone
1 Loga Team 9 27 56 20
2 Inny Zespół 9 21 56 25
3 Ułaaa… 9 19 43 31
4 Wioślarze 9 11 37 35
5 Torpedo 9 10 24 33
6 Iskra BB 9 10 26 31
7 Trelleborg 9 8 21 25
8 Poważni Ludzie 9 8 24 50
9 Las Vegas 9 8 30 47
10 Galacticos 9 0 35 57
Do góry