Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Tym, którzy odeszli ...

13. 12. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5747

Zdjęcie

"W historii Polski nie było prawdopodobnie równie wielkiej katastrofy przemysłowej, jak ta, do której doszło w dniach 26-29 czerwca 1971 roku w rafinerii ropy naftowej w Czechowicach-Dziedzicach, największego wówczas tego typu zakładu na południu naszego kraju. Mija 41.rok od tych tragicznych wydarzeń, po których została pamięć potomnych. Dramat w Rafinerii Nafty nie zakończył się po 70 godzinach pożaru, ale- można powiedzieć- jest wciąż aktualny w życiu uczestników tamtych wydarzeń, ich rodzin, przyjaciół i bliskich. Wskutek pożaru i eksplozji zginęło 37 osób, a przeszło 100 zostało ciężko poparzonych i odniosło poważne obrażenia."- tak pisze ks. bp Piotr Greger we wstępie do książki Michała Kobieli "Tym, którzy odeszli..."
Dnia 11 grudnia w bestwińskiej bibliotece wspomnimy Bohaterów, wysłuchamy relacji świadków, młodym ludziom opowiemy tę smutną historię...
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza na wernisaż wystawy i spotkanie poświęcone pamięci ofiar tych tragicznych dni 11 grudnia o godz. 17tej.
Wystawa historycznych zdjęć i materiałów będzie możliwa do zwiedzania do końca stycznia 2014 roku.

Do góry