Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Spotkania ze sztuką ludową

11. 11. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5894

Z całą pewnością sztuka ludowa stanowi odzwierciedlenie bogactwa tradycji naszego regionu. Jest wręcz nieoceniona w kształtowaniu tożsamości regionalnej.  Dlatego też Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie postanowiło zorganizować wyjątkowe zajęcia dla młodzieży poświęcone właśnie sztuce ludowej.

Na zaproszenie pracownika muzeum Andrzeja Wojtyły w galerii „Na prowincji” przez cały październik odbywały się zajęcia dla młodzieży szkolnej poświęcone sztuce ludowej. W rolę nauczycielek wcieliły się panie z Zespołu Bukieciarek i Koronkarek z Bestwinki – Aleksandra Jamroz i Eugenia Wilczek. W zajęciach uczestniczyły: Marta Grygierzec, Angelika Szlósarczyk, Olga Kubień, Izabela Pękala, Emilia Kubień, Paulina Michulec, Natalia Gierczyk, Marta Dyrdoń, Aleksandra Wilczek, Edyta Wąsik, Joanna Banach, Aneta Wąsik oraz Katarzyna Stanclik.

Jak powiedziała nam pani Eugenia: „dla bukieciarek główną inspirację stanowi piękno przyrody. Szczególnie umiłowane są oczywiście kwiaty, dlatego też uczyłyśmy młodzież jak wykonać m.in. róże, goździki, czy stokrotki. Z całą pewnością cieszy fakt, że spotkania ze sztuką ludową w naszej gminie zyskały taką popularność a my mogłyśmy przekazać swoją wiedze i doświadczenie młodzieży. Mamy nadzieję, że były to dla nich niezapomniane chwile i jeszcze nie raz sięgną po bibułę by stworzyć coś niepowtarzalnego”. >>Zobacz zdjęcia<<

Do góry