Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ile za śmieci

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #1645 przez Roni
Replied by Roni on topic Odp: Ile za śmieci
gmina szuka kasy na śmieciowym a może tak zacznie szukać śmieci we własnym gospodarstwie podam przykład;miasto w USA Chicago ma ludność 10 000 000 a radnych jest 5 ,nasza gmina ma zaledwie 10 000 luda -radnych multum plus sołtysi, których działalność w gminie opiera się na zbieraniu podatku i tak z miernym skutkiem .
grupa robocza -w lecie koszą trawnik na fosach ale tylko tam gdzie im pasuje nikt tego nie kontroluje a w zimie nie koszą ,chodniki nie odśnieżone a wypłatę popierają .A może panie wójcie uderzyć się w pierś i przemyśleć .Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #1651 przez Looker
Replied by Looker on topic Odp: Ile za śmieci

Nie ma rozróżnienia na osoby dorosłe i dzieci. Nie chodzi jednak o osoby zameldowane, a o zadeklarowane. Każdy właściciel nieruchomości będzie wypełniał deklarację, w której zadeklaruje ile osób stale przebywa w danej nieruchomości.Możliwa jest przecież sytuacja,że ktoś jest zameldowany, a wyjechał na stałe za granicę, jednakże z zameldowania w danym domu nie zrezygnował.





Czyli tak ... jak zadeklaruję że mieszkam sam w moim domu, a żona dzieci babcia dziadek szwagier z żoną i trójka ich dzieci oraz pies i dwa koty nie przebywają stale w mojej nieruchomości - bo np. idzie do pracy na 12h, szkoła świetlica zajęcia dodatkowe, do kościoła na trzydniowe rekolekcje i/lub koty goni ą myszy a pies koty przez 24/dobę to płacę od 1 osoby ????
ha-haha

A tak na poważnie ... kto to kurcze będzie sprawdzał ?
Liczymy na uczciwość obywateli ... sorry ale szczerze wątpię ... ["Kochasz dzieci ... nie pal śmieci"] :evil:

Wiem że wybór jest żaden ... ustawa tak stanowi
, a Gmina musi się dopasować ... ale na końcu okaże się że w gminie [z deklaracji] mieszka, nie wiem - strzelam 1500 mieszkańców i muszą udźwignąć koszty wywozu śmieci za 10000 ... no to cena będzie musiała iść w górę ... ech
ps.
a co do grupy roboczej ... to inna historia

Pozdrawiam Looker
I feel every mountain
I hear every tree
I know every ocean
I taste every sea (...)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #1652 przez danielek2002
Replied by danielek2002 on topic Odp: Ile za śmieci
Lookerze, myślę, że jednak takich deklaracji, jak Ty piszesz, nie będzie. Nie zapominaj, że "wszyscy znają wszystkich". Przedsiębiorca, który będzie odbierał śmieci na pewno zleci swoim pracownikom, żeby sobie sprawdzali ilość wystawianych śmieci z zadeklarowaną ilością "producentów" tych śmieci i to już będzie jeden sposób weryfikacji. W Urzędzie Gminy wiedza na temat osób zamieszkujących dana posesję też jest, więc to jest drugi sposób weryfikacji, no a nie mówię już o sposobie "uprzejmie donoszę".
Twojego żartu nie komentuję,bo wiem, że żartujesz faktycznie, ale żeby czasem ktoś sobie nie pomyślał, że jeśli przebywa poza domem 12 godzin na dobę, albo wyjechał na wczasy na 2 tygodnie to już nie musi być wpisany do deklaracji to wyjaśniam, że nie o taką nieobecność w miejscu zameldowania chodzi B) .

Tylko nadzieja na smierc trzyma mnie jeszcze przy zyciu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #1653 przez Looker
Replied by Looker on topic Odp: Ile za śmieci
i o to chodzi ... czasami, niektórzy mogą zmierzać do tego aby dokonywać pomiaru czasu przebywania w domu ... uzyskiwać stosowne zaświadczenia i przedkładać jako dowód i żądać zniżki ... cała machina

Sygnalizowałem problem bazując na przykładzie "czasu pobytu dziecka w przedszkolu" bo na wielu forach dyskusyjnych występowały kuriozalne sytuacje z elektronicznymi kartami czasu pobytu dziecka, jakimiś zeszytami wejścia/wyjścia ... mam nadzieję że takiego problemu nie będzie :-)

Wiadomo, że każdy chce płacić jak najmniej ... ja też ...

Pozdrawiam Looker
I feel every mountain
I hear every tree
I know every ocean
I taste every sea (...)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #1654 przez rega
Replied by rega on topic Odp: Ile za śmieci
Witam,
Jesteśmy 3-osobową rodziną i dla nas ta podwyżka za odbiór śmieci wynosi kilkaset procent !!!
Do tej pory za śmieci płaciliśmy około 100 zł tzn 4 worki nie segregowane a reszta segregowane śmieci w roku.
Może trudno w to uwierzyć, bo organiczne śmieci kompostowaliśmy, popiołu nie mamy bo ogrzewamy dom gazem, metal oddajemy do punktu złomu. I od lipca za ekologiczne ogrzewanie domu, rozsądne podejście związane z segregacją śmieci, kompostowanie, zostajemy ukarani daniną na rzecz Gminę i innych Obywateli. Cóż zapłacimy również za syna, który studiuje i mało przebywa w domu !! Za jego śmieci również jesteśmy zobowiązani podwójnie płacić bo gdzie studiuje też część tej opłaty będzie pewno wliczone, bo tam też produkuje śmieci. Sprawiedliwość jak za dawnych czasów monopol i komunizm wszystkim po równo !!! Dlaczego nie można płacić za faktycznie wyprodukowane śmieci przez gospodarstwo domowe !! Odnoszę wrażenie, że jest to dodatkowe w majestacie prawa okradanie Obywatela często tego roztropnego czy biednego bo ten wyprodukuje mniej śmieci !!!!! Przykre, że taka sprawiedliwość nadchodzi :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #1655 przez zefir
Replied by zefir on topic Odp: Ile za śmieci
no gratulacje dla Pana Wójta. W końcu odpowiednie zarządzenie byśmy my mieszkańcy mogli zgłaszać opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.377 s.
Do góry