Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ile za śmieci

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1656 przez On-line
Replied by On-line on topic Odp: Ile za śmieci

danielek2002 napisał: -jak została wyliczona stawka za śmieci? - Szczegółowa kalkulacja ma zostać przedstawiona radnym 11 grudnia.


A znana jest już ta kalkulacja? Fajnie by było, gdyby została przedstawiona publicznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #1658 przez danielek2002
Replied by danielek2002 on topic Odp: Ile za śmieci
Analiza kosztów - część 1

część 2

Tylko nadzieja na smierc trzyma mnie jeszcze przy zyciu...
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: danielek2002 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1659 przez rega
Replied by rega on topic Odp: Ile za śmieci
Przeanalizowano więc:
1. Ogrzewając dom gazem dokładam się do ogrzewających paliwami stałymi.
2. Segregując śmieci i kompostując je również dokładam się do pozostałych.
3. Robiąc rozsądnie zakupy by śmieci było mniej dokładam się do pozostałych.
Od lipca nie jestem eko i mam to gdzieś a moich śmieci będzie więcej i w następnym roku opłata wzrośnie jeszcze bardziej na korzyść Gminy i przedsiębiorstwa obsługującego wywóz nieczystości :)
Więc będe też produkować więcej śmieci
Jak to się ma do obecnej sytuacji, czy ktoś do mnie dopłacał ? a firmie Rezbud nie opłacał się wywóz śmieci według proponowanych przez nich stawek ? :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1660 przez rega
Replied by rega on topic Odp: Ile za śmieci
Czy będzie konkurs na stanowisko śmieciowego, bo przy stawce 22 zł za godzinę zarobek średniej krajowej za miesiąc ? Premia i na święta też coś dorzuci pracodawca ? Czy trzeba mieć wyższe wykształcenie i specjalność studia podyplomowe na takie stanowisko ? Obawiam się, że kalkulacje robiła osoba zarabiająca 10.000 zł na miesiąc a może więcej ? Czy na stanowisko pracownika śmieciowego trzeba mieć referencje i znajomości ? Proszę nie pisać, że w stawce jeszcze coś jest ukryte bo zysk widzę dobity na poziomie 10 persent :kiss:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1661 przez On-line
Replied by On-line on topic Odp: Ile za śmieci
To poprosiłbym jeszcze o autora tej analizy. Odniosłem wrażenie, że przygotowała ją jakaś firma „śmieciowa” szykująca się do przetargu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #1671 przez krzysztofkrzysztof
napiszę tak:
jestem zbyt leniwy żeby studiować i rozkminiać dzisiaj te analizy.
wg. tego co wyczytałem w tym wątku to opłata ma wynosić 10,50 (czy to już jest uchwalone i nieulegnie zmianie?) przy segregowaniu/miesiąc/os.
Faktycznie jeśli ktoś ma powyżej 4 osób to robi się dość spora kwota, nieporównywalna z dotychczasowymi kosztami.
Ja proponowałbym np. obniżenie opłaty za wywóz śmieci (obniżenie kwoty wyjściowej) dla gospodarstw nieprodukujących popiołu .
Ok. 20 lat temu obiecywano dotacje dla ekologicznych i ludzie pomontowali piece, może teraz jest najodpowiedniejszy czas żeby wyjść naprzeciw i ze sprawdzeniem stanu faktycznego nie ma najmniejszego problemu?
Bo obecny stan rzeczy jest faktycznie taki że każdy zapłaci więcej, składając się na tych którzy produkują więcej,
i nieprzekonuje mnie to, że tak jest wszędzie. To jest poprostu nieuczciwe.
Proponuje niezmieniać ceny a zastosować taki rodzaj dotacji. A ogrzewanie gazowe łatwo udowodnić, a i ilość produkowanego popiołu jest raczej znaczna co myślę kilka złotówek w miesięcznej kwocie ma odzwierciedlenie (z tego co wyczytałem to przewiduje się 28kg na mieszkanie na miesiąc), bo na pozostałe odpady raczej niewarto się licytować...
Ja osobiście będę wydymany na ok.7zł mc. (3 osobowa rodzina).
Papier oddaję sąsiadowi, butelki plastikowe i szkło koledze który wymienia to na drzewka, reszta jakoś mieściła się do 1 pojemnika/ms.
i ostatnia rzecz:
założone zarobki pracowników mam nadzieję że to kwota brutto, bo ja z 10letnim stażem w fabryce na 3 zmiany zarabiam 13zł/godz. i wiem że źle nie mam, więc nie wiem czy mnie stać na opłacanie takich drogich pracowników.
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: krzysztofkrzysztof od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.284 s.
Do góry