Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaproszenie na promocję Kalendarza Beskidzkiego

20. 02. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 972
Kalendarz beskidzkiMuzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie oraz Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia serdecznie zapraszają na promocję Kalendarza Beskidzkiego, która odbędzie się 13 lutego 2020 r., o godz. 18:00 w Muzeum Regionalnym w Bestwinie.
Goście specjalni: Waleria Owczarz, Agata Smalcerz, Grażyna Staniszewska, Aleksy Wróbel oraz Jan Picheta.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja autorskiej płyty Aleksego Wróbla „A los jak los”, zamieszczonej w Kalendarzu Beskidzkim.
Piosenki w aranżacji Janusza Kohuta zaśpiewają: Małgorzata Langner, Agnieszka Bąk, Anna Majeranowska-Widomska oraz Joanna Korpiela-Jatkowska.
Wstęp bezpłatny. Podczas promocji będzie można nabyć rocznik po cenie promocyjnej. Wydarzenie poprzedzać będzie Walne Zebranie Sprawozdawcze TMZB, które zaplanowane jest na godz. 16:30.
Kalendarz Beskidzki ukazuje się od ponad 50 lat. Przez ten czas był i wciąż jest kopalnią informacji na temat historii regionu i ludzi z nim związanych. To kompendium wiedzy i ciekawostek oraz dowód na to, że nasza Mała Ojczyzna wydała na świat wiele fascynujących osobowości. Kalendarz Beskidzki, wydawany początkowo przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej, obecnie przygotowywany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.
Wartość Kalendarza wiązać należy z łatwością, z jaką przybliża ważne, a często zapomniane sprawy dla Bielska-Białej i okolic: Żywiecczyzny, Śląska Cieszyńskiego, także jego zachodniej części. Kalendarz przypomina barwne życie wielu niezwykłych postaci, dociera do historii tej ziemi. Potrafi także zachwycić się jej urokami, przedstawiając to, co Beskidy i położone w nich miasta, miasteczka i wsie mają najatrakcyjniejszego. Kalendarz Beskidzki podąża również tropami tych, którzy się tu urodzili czy wychowywali, a sławę zyskali dopiero po wyjeździe w wielki świat.
Przedstawia nie tylko przeszłość, ważna w nim jest także teraźniejszość i to jest jego wielką siłą. Miejsce w nim znajdują ludzie ponadprzeciętni, choć często tacy jak my. Ludzie sportu, kultury, społecznicy, ale także przemysłowcy, filantropi, architekci, najkrócej mówiąc: ludzie tej ziemi. Kalendarz jest zwierciadłem, w którym odbija się nasza mała ojczyzna.
Do góry