Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ludzie kultury nagrodzeni w starostwie powiatowym

20. 02. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1139
G BK KPodczas uroczystej gali w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej starosta, Andrzej Płonka, i przewodniczący Rady, Jan Borowski, złożyli gratulacje i wyrazy uznania przedstawicielom świata kultury.
– Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną – aforyzmem polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego przywitał przybyłych gości Andrzej Płonka, starosta bielski. – Pod tym kątem powiat bielski jest w dobrej sytuacji, bo ma własną, zapisującą się złotymi zgłoskami kulturę. A dowodem na to jest dzisiejsze spotkanie, jesteście wy Państwo, którzy tak licznie tę kulturę reprezentujecie i rozwijacie.
Wśród nagrodzonych znalazło się dwóch mieszkańców naszej gminy:
Grzegorz Boboń – etnograf, dr nauk humanistycznych, badacz kultury ludowej, autor wielu publikacji naukowych, członek jury festiwali folklorystycznych, wieloletni dyrektor GOK w Bestwinie;
Karol Kóska – pochodzący z Kaniowa stolarz, który w latach 70-tych zafascynował się rzeźbiarstwem, prowadząc własny zakład stolarski wykształcił wielu uczniów.
Naszym laureatom towarzyszyli na widowni: wójt, Artur Beniowski, radny powiatowy, Grzegorz Gawęda, prezeska KGW w Bestwinie, Jadwiga Ozimina.
Gratulacje!!!
Zdjęcia i tekst: www.beskidzka24.pl; Mirosław Galczak
Do góry