Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

VI Memoriał Andrzeja Cichowskiego

18. 12. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1032
Z udziałem żony śp. Andrzeja Cichowskiego, pani Anny, przewodniczącego Rady Gminy Bestwina Jerzego Stanclika, wójta Artura Beniowskiego, członków Zarządu KS Bestwinka z wiceprezesem Arturem Bierońskim odbył się dzisiaj, 2 grudnia 2018 r., w hali sportowej w Kaniowie V Memoriał Andrzeja Cichowskiego. Zdjęcia TUTAJ
Występujący w roli spikera autor tej informacji przywitał w imieniu Zarządu Klubu Sportowego Bestwinka wszystkich przybyłych do hali sportowej rozpoczynając od osób wymienionych na wstępie, a następnie prezesów, zarządy, działaczy i sympatyków klubów biorących udział w Memoriale oraz tych wszystkich, którzy swoją obecnością zechcieli uczcić pamięć zmarłego Andrzeja Cichowskiego.
Pan Andrzej Cichowski opuścił nas wszystkich 3 października 2012 roku, miał wówczas 61 lat. Zanim został prezesem KS Bestwinka był szarym działaczem, ale też i członkiem komisji rewizyjnej. Zarówno przed tym, jak i wtedy, kiedy został prezesem Klubu kładł w swojej działalności społecznej ogromny nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży.
Dzisiejszy, szósty już turniej dla dzieci, a zarazem VI Memoriał Andrzeja Cichowskiego jest kontynuacją jego dzieła. Jak wspominają żyjący, współcześni nam członkowie KSB, pan Andrzej był nie tylko prezesem, ale przede wszystkim Przyjacielem Klubu, dzieci i młodzieży i to przez duże P.
Warto przypomnieć, że pod rządami nieodżałowanej pamięci Andrzeja Cichowskiego Klub przeszedł wiele pozytywnych zmian, a występujący w klasie B seniorzy zdobyli awans do klasy A.
Dzięki znakomitej pracy z młodzieżą dzisiaj seniorzy po okresie gry w czołówce bielskiej A klasy z powodzeniem walczą na boiskach występując w Bielskiej Lidze Okręgowej. Bardzo dobre wyniki osiągają drużyny juniorów, trampkarzy i żaków. W ubiegłym roku „Maluchy z Bestwinki” okazały się bezkonkurencyjne w powiecie bielskim i awansowały do finału wojewódzkiego turnieju „Z podwórka na stadiony o Puchar Tymbarku”.
Wójt Artur Beniowski życzy wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń, świetnych zagrań i udanych interwencji. Artur Beniowski sporo uwagi poświęcił pracy z dziećmi i młodzieżą, podziękował wszystkim, którzy podejmują się tego zadania, podziękował również organizatorom za kolejną organizację Memoriału.
Pani Anna Cichowska dokonała oficjalnego otwarcia Turnieju i po jej słowach na środku hali pozostały drużyny żaków KS Bestwinka i LKS Bestwina. Pierwszą bramkę w Memoriale zdobył Hubert Nicpoń dla LKS Bestwina a sam mecz zakończył się zwycięstwem LKS Bestwina 1:0.

Mecze Żaków przeplatane były meczami Trampkarzy, i tak KS Bestwinka przegrał z LKS Bestwina 2:4, a bramki zdobywali: dla KSB: Patryk Fluder, Patryk Wójtowicz, dla LKS Bestwina: Łukasz Baścik – 2, Emilia Waliczek, Sebastian Sidorek.
Żaki: LKS Bestwina – LKS Przełom Kaniów 3:1 (Patryk Kramarczyk, Kajetan Kopeć, Wojciech Pycia / Konrad Krysiak)
Trampkarze: LKS Bestwina – LKS Przełom Kaniów 6:1 (Łukasz Baścik – 2, Sebastian Sidorek – 2, Jakub Krystek, Krzysztof Nowak / Rafał Beniowski)
Żaki: KS Bestwinka – LKS Przełom Kaniów 4:4 (Filip Hajduk – 2, Adam Kobiela, samobój /Konrad Krysiak – 2, Mateusz Papla – 2)
Trampkarze: KS Bestwinka – LKS Przełom Kaniów 3:0, bramki: Patryk Wójtowicz, Damian Lach, samobój).
Wśród Żaków nie prowadzono klasyfikacji, wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Pani Anny Cichowskiej, wójta Artura Beniowskiego, wiceprezesa Artura Bierońskiego i wspierających ich pozostałych członków zarządu KSB złote medale i czekolady oraz po piłce dla drużyny.
Piłki otrzymały również drużyny Tramkarzy, jednakże tutaj medale były z różnych kruszców i tak złote medale zawisły na szyjach zawodniczek i zawodników LKS Bestwina (z Emilią Waliczek i Aleksandrą Jonkisz w składzie), srebrne wręczono drużynie KS Bestwinka, a brązowe LKS Przełom Kaniów.
Wszystkie mecze sędziował Dawid Ozimina, w małej sali funkcjonował bufet, gdzie Mamy i rodzeństwa zawodników serwowały przepyszne domowe wypieki i napoje. 
Wójt Artur Beniowski na zakończenie VI Memoriału podziękował wszystkim klubom za uczestnictwo a organizatorom, Klubowi Sportowemu Bestwinka, za zorganizowanie kolejnej edycji Memoriału i kolejnych turniejów w jego ramach. Zaprosił do udziału w najbliższych turniejach, a te już w weekend 8 – 9 grudnia i następny 15 grudnia, kiedy to odbywać się będę Mikołajkowe Turnieje w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Z udziałem żony śp. Andrzeja Cichowskiego, pani Anny, przewodniczącego Rady Gminy Bestwina Jerzego Stanclika, wójta Artura Beniowskiego, członków Zarządu KS Bestwinka z wiceprezesem Arturem Bierońskim odbył się dzisiaj, 2 grudnia 2018 r., w hali sportowej w Kaniowie V Memoriał Andrzeja Cichowskiego. Zdjęcia TUTAJ
Występujący w roli spikera autor tej informacji przywitał w imieniu Zarządu Klubu Sportowego Bestwinka wszystkich przybyłych do hali sportowej rozpoczynając od osób wymienionych na wstępie, a następnie prezesów, zarządy, działaczy i sympatyków klubów biorących udział w Memoriale oraz tych wszystkich, którzy swoją obecnością zechcieli uczcić pamięć zmarłego Andrzeja Cichowskiego.
Pan Andrzej Cichowski opuścił nas wszystkich 3 października 2012 roku, miał wówczas 61 lat. Zanim został prezesem KS Bestwinka był szarym działaczem, ale też i członkiem komisji rewizyjnej. Zarówno przed tym, jak i wtedy, kiedy został prezesem Klubu kładł w swojej działalności społecznej ogromny nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży.
Dzisiejszy, szósty już turniej dla dzieci, a zarazem VI Memoriał Andrzeja Cichowskiego jest kontynuacją jego dzieła. Jak wspominają żyjący, współcześni nam członkowie KSB, pan Andrzej był nie tylko prezesem, ale przede wszystkim Przyjacielem Klubu, dzieci i młodzieży i to przez duże P.
Warto przypomnieć, że pod rządami nieodżałowanej pamięci Andrzeja Cichowskiego Klub przeszedł wiele pozytywnych zmian, a występujący w klasie B seniorzy zdobyli awans do klasy A.
Dzięki znakomitej pracy z młodzieżą dzisiaj seniorzy po okresie gry w czołówce bielskiej A klasy z powodzeniem walczą na boiskach występując w Bielskiej Lidze Okręgowej. Bardzo dobre wyniki osiągają drużyny juniorów, trampkarzy i żaków. W ubiegłym roku „Maluchy z Bestwinki” okazały się bezkonkurencyjne w powiecie bielskim i awansowały do finału wojewódzkiego turnieju „Z podwórka na stadiony o Puchar Tymbarku”.
Wójt Artur Beniowski życzy wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń, świetnych zagrań i udanych interwencji. Artur Beniowski sporo uwagi poświęcił pracy z dziećmi i młodzieżą, podziękował wszystkim, którzy podejmują się tego zadania, podziękował również organizatorom za kolejną organizację Memoriału.
Pani Anna Cichowska dokonała oficjalnego otwarcia Turnieju i po jej słowach na środku hali pozostały drużyny żaków KS Bestwinka i LKS Bestwina. Pierwszą bramkę w Memoriale zdobył Hubert Nicpoń dla LKS Bestwina a sam mecz zakończył się zwycięstwem LKS Bestwina 1:0.
Mecze Żaków przeplatane były meczami Trampkarzy, i tak KS Bestwinka przegrał z LKS Bestwina 2:4, a bramki zdobywali: dla KSB: Patryk Fluder, Patryk Wójtowicz, dla LKS Bestwina: Łukasz Baścik – 2, Emilia Waliczek, Sebastian Sidorek.
Żaki: LKS Bestwina – LKS Przełom Kaniów 3:1 (Patryk Kramarczyk, Kajetan Kopeć, Wojciech Pycia / Konrad Krysiak)
Trampkarze: LKS Bestwina – LKS Przełom Kaniów 6:1 (Łukasz Baścik – 2, Sebastian Sidorek – 2, Jakub Krystek, Krzysztof Nowak / Rafał Beniowski)
Żaki: KS Bestwinka – LKS Przełom Kaniów 4:4 (Filip Hajduk – 2, Adam Kobiela, samobój /Konrad Krysiak – 2, Mateusz Papla – 2)
Trampkarze: KS Bestwinka – LKS Przełom Kaniów 3:0, bramki: Patryk Wójtowicz, Damian Lach, samobój).
Wśród Żaków nie prowadzono klasyfikacji, wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Pani Anny Cichowskiej, wójta Artura Beniowskiego, wiceprezesa Artura Bierońskiego i wspierających ich pozostałych członków zarządu KSB złote medale i czekolady oraz po piłce dla drużyny.
Piłki otrzymały również drużyny Tramkarzy, jednakże tutaj medale były z różnych kruszców i tak złote medale zawisły na szyjach zawodniczek i zawodników LKS Bestwina (z Emilią Waliczek i Aleksandrą Jonkisz w składzie), srebrne wręczono drużynie KS Bestwinka, a brązowe LKS Przełom Kaniów.
Wszystkie mecze sędziował Dawid Ozimina, w małej sali funkcjonował bufet, gdzie Mamy i rodzeństwa zawodników serwowały przepyszne domowe wypieki i napoje.  
Wójt Artur Beniowski na zakończenie VI Memoriału podziękował wszystkim klubom za uczestnictwo a organizatorom, Klubowi Sportowemu Bestwinka, za zorganizowanie kolejnej edycji Memoriału i kolejnych turniejów w jego ramach. Zaprosił do udziału w najbliższych turniejach, a te już w weekend 8 – 9 grudnia i następny 15 grudnia, kiedy to odbywać się będę Mikołajkowe Turnieje w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Do góry