Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Halowy Turniej Żaków o Puchar Wójta Gminy Bestwina z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

18. 11. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1203
Takiego dopingu i tak pełnych trybun mogłyby pozazdrościć najlepsze drużyny seniorskie toczące swoje boje w najwyższych ligach.
W niedzielę, 4 listopada, w hali sportowej w Kaniowie przy wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach odbył się Halowy Turniej Żaków o Puchar Wójta Gminy Bestwina z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oprócz niego odbył się również trójmecz Skrzatów. Zdjęcia TUTAJ
Jeśli turniej dla dzieci i na dodatek w kaniowskiej hali to od razu nasuwa się nazwisko Cupriak … Mariusz Cupriak. I tym razem nie było inaczej, a towarzyszyła mu zgrana ekipa działaczy i rodziców najmłodszych zawodników LKS Przełom Kaniów.
Mariusz Cupriak wraz z wójtem Arturem Beniowskim przywitali wszystkich uczestników, zawodnikom życzyli sportowej rywalizacji bez żadnej kontuzji a kibicom mnóstwa wrażeń i piłkarskich emocji, po czym dokonali otwarcia Turnieju.
A na boisku działo się wiele. Bywało, ze drużyna, która przegrywała dwoma lub trzema bramkami odrabiała straty i po ostatnim gwizdku schodziła z radośnie uniesionymi rękoma z racji zwycięstwa lub remisem.
Najwięcej emocji dostarczył ostatni mecz Żaków, w którym spotkały się drużyny LKS Kaniów i KS Bystra. Początkowo prowadzili kaniowianie, ale bystrzanie doprowadzili do remisu. Kiedy niewiele przed końcem meczu Michał Bryja wyprowadził kaniowian na prowadzenie, opiekun drużyny, Tomasz Krysiak wybiegł na boisku i pochwycił go w ramiona. Ambitnie grający zawodnicy KS Bystra schodzili z boiska ze łzami w oczach. Tak to jest w meczach dziecięcych drużyn – jedni zawodnicy zadowoleni, pełni radości tańczą na boisku wraz ze swoimi trenerami i opiekunami inni nie wstydzą się łez i ze smutnymi minami opuszczają boisko.
Organizatorzy przygotowali dla zawodniczek, tak, tak, dziewczyny również występowały na boisku i zawodników złote medale, dla drużyn dyplomy, a dla najlepszych strzelców, bramkarzy i zawodników dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.
Dyplom dla Najlepszego Strzelca odebrali: Patryk Jarczok (Strefa Football) i Tadeusz Zemanek (KS Bystra), a dla Najlepszego Zawodnika Paweł Hohoł (LKS Kaniów).
Najlepszymi Bramkarzami zostali: Jakub Feruga (Strefa Football), Tomasz Głąb (LKS Kaniów) i Kajetan Kopeć (LKS Bestwina).
Aż trzy drużyny uzyskały po 6 punktów, ale pierwsze miejsce zajęli gospodarze, LKS Przełom Kaniów (bramki 8:3), drugie przypadło KS Bystra (10:8), na trzecim zakończył Turniej LKS Bestwina (3:3), a na czwartym Strefa Football.
Padły następujące wyniki:
LKS Kaniów – LKS Bestwina 0:1
KS Bystra - Strefa Football Bronów 5:4
LKS Kaniów – Strefa Football Bronów 5:0
KS Bystra – LKS Bestwina 3:1
LKS Bestwina – Strefa Football Bronów 1:0
LKS Kaniów – KS Bystra 3:2
W drużynie LKS Kaniów występowali: Piotr Łysoń, Tomasz Papla, Adam Góra, Krzysztof Furczyk, Daniel Kuwik, Maksymilian Staszczyk, Michał Bryja, Małgorzata Jaszek, Konrad Krysiak, Paweł Hohoł, Jakub Rusin, Oskar Droździk, Bartosz Mitko, Paweł Krysiak.
LKS Bestwina: Kajetan Kopeć, Marcin Michalak, Igor Strączkowski, Patryk Kramarczyk, Wojciech Pycia, Jakub Mazur, Paweł Perykasza, Jakub Włosiński.
Skrzaty LKS Kaniów swój trójmecz rozgrywały ze Skrzatami Strefy Football z Bronowa i w każdej tercji wygrały. Wspomniani wyżej wśród wyróżnionych zawodników Tomasz Głąb i Paweł Hohoł reprezentują właśnie tą najmłodszą grupę LKS Kaniów.
Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim rodzicom, którzy upiekli wspaniałe ciasta i przeznaczyli je na poczęstunek dla zawodników oraz do sprzedaży, z której dochód przeznaczony zostanie na sfinansowanie szkolenia dzieci, za poświęcony czas na prowadzenie bufetu i serwowanie wspomnianych ciast oraz kawy i herbaty.
Odrębne podziękowania skierowane zostają dla Pana sędziego Rafała z Bielska – Białej za prowadzenie wszystkich turniejowych meczów oraz dla wszystkich kibiców: rodzeństwa, rodziców, babć, dziadków, ciotek, wujków, koleżanek i kolegów za wspaniały doping i niezapomnianą atmosferę stworzoną na trybunach. Były również, zwłaszcza w kaniowskiej strefie, symbole narodowe, co potwierdzało i przypominało o obchodach Święta Niepodległości. Za to również należą się podziękowania i słowa uznania.
A kolejne turnieje już niebawem …
Do góry