Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

IV edycja konkursu na utworzenie szkolnych ekopracowni rozstrzygnięta, gmina Bestwina rozbiła bank

18. 06. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2224
Znamy już finalistów czwartej edycji konkursu pn.: "Zielona Pracownia 2018", którego przedmiotem było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Jest to konkurs organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Wpłynęło 127 wniosków od organów prowadzących placówki oświatowe w województwie śląskim, z czego aż 68 otrzymało dofinansowanie do łącznej kwoty 1 994 008,12 zł.
Przy ocenie wniosków oceniano przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę wzięto również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.
Aż trzy szkoły z gminy Bestwina otrzymały dofinansowanie, i tak Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bestwinie – 30 000 zł, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kaniowie – 30 000 zł i Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bestwince - 29 926,00 zł.
Do góry