Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kolejna nagroda Dziadka Władka z Bestwiny

18. 06. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1920
W trzech kategoriach konkursowych – literackiej, rysunkowej i fotograficznej – siódmej edycji Bielskiego Konkursu Satyrycznego WRZUĆ NA LUZ, zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, udział wzięło 102 miłośników humoru z całego kraju. Wśród czterdziestu dziewięciu zestawów literackich zgłoszonych do konkursu reprezentację znalazły różnorodne formy poetyckie i zaskakujące teksty prozatorskie. Większość nadesłanych w tym roku prac prezentowała wysoki poziom. Jak zwykle nie zawiódł mieszkaniec Bestwiny, wielokrotnie prezentowany na łamach www.gminabestwina.info, Władysław Kozieł, (godło: Gagatek). Za swoje prace, w których znalazły się skrótki i metagramy, Pan Władysław otrzymał wyróżnienie w kategorii literackiej. Finał VII Bielskiego Konkursu Satyrycznego „Wrzuć na luz” odbył się 25 maja w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku – Białej. Oto nagrodzone utwory Dziadka Władka:
metagram ze skrótką: Kwiatki z rabatki -
Dam różę Gośce
pieprzycę Tośce,
piwonie
Iwonie
a wrzośce Zośce.
Krótka skrótka:
Nawet skrótka
bywa krótka
tak jak cud ud.
Miniaturka:
Przysmak ludożercy
Usmażona
ósma żona.
Do góry