Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaloguj do serwisu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie

Oficjalna strona Urzedu Gminy

Gmina Bestwina w liczbach

Monitoring powietrza

Mapa gminy Bestwina

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom,Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” z siedzibą w Kaniowie

Skład zaprasza

EBART schody
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/5854-kolejna-nagroda-dziadka-wladka-z-bestwiny.html

Licznik Odwiedzin

15027440
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie dni
22320
17905
40225
340211
15027440

Magazyn Gminny
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/5854-kolejna-nagroda-dziadka-wladka-z-bestwiny.html
Portal czecho.pl
Portal beskidzka24.pl
http://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/5854-kolejna-nagroda-dziadka-wladka-z-bestwiny.html

Kolejna nagroda Dziadka Władka z Bestwiny

18. 06. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 367
W trzech kategoriach konkursowych – literackiej, rysunkowej i fotograficznej – siódmej edycji Bielskiego Konkursu Satyrycznego WRZUĆ NA LUZ, zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, udział wzięło 102 miłośników humoru z całego kraju. Wśród czterdziestu dziewięciu zestawów literackich zgłoszonych do konkursu reprezentację znalazły różnorodne formy poetyckie i zaskakujące teksty prozatorskie. Większość nadesłanych w tym roku prac prezentowała wysoki poziom. Jak zwykle nie zawiódł mieszkaniec Bestwiny, wielokrotnie prezentowany na łamach www.gminabestwina.info, Władysław Kozieł, (godło: Gagatek). Za swoje prace, w których znalazły się skrótki i metagramy, Pan Władysław otrzymał wyróżnienie w kategorii literackiej. Finał VII Bielskiego Konkursu Satyrycznego „Wrzuć na luz” odbył się 25 maja w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku – Białej. Oto nagrodzone utwory Dziadka Władka:
metagram ze skrótką: Kwiatki z rabatki -
Dam różę Gośce
pieprzycę Tośce,
piwonie
Iwonie
a wrzośce Zośce.
Krótka skrótka:
Nawet skrótka
bywa krótka
tak jak cud ud.
Miniaturka:
Przysmak ludożercy
Usmażona
ósma żona.
Do góry