Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Siatkarze OSP Kaniów najlepsi w Turnieju Powiatowym

18. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2296

IMG 2279IMG 2434IMG 2446IMG 2447Poprzednie weekendy w hali sportowej w Kaniowie zajęte były przez młodych piłkarzy. Dzisiaj, 14 kwietnia, rywalizowali ze sobą siatkarze – strażacy walcząc o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, Stanisława Nycza, w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej OSP. ZdjęciaTUTAJ
W Turnieju wzięło udział aż 13 drużyn. Zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” i jeden mecz składał się z dwóch setów, więc możliwy był remis. Gminę Bestwina reprezentowały drużyny OSP Bestwina/OSP Janowice, OSP Bestwinka, OSP Kaniów. Oprócz niech walczyły: OSP Ligota, OSP Szczyrk, OSP Bujaków, OSP Międzyrzecze Górne, OSP Czaniec, OSP Hecznarowice, OSP Buczkowice, OSP Wilkowice, OSP Meszna i OSP Brzeszcze/Bór.
Rolę gospodarzy pełnili: Herbert Szeliga - prezes Zarządu Gminnego Związku OSP i  wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej oraz Grzegorz Gawęda - wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej,  Przewodniczący Komisji ds. MDP.
Nasze drużyny osiągnęły następujące rezultaty:
OSP Bestwinka – OSP Buczkowice 1:1
OSP Bestwinka – OSP Ligota 2:0
OSP Kaniów – OSP Międzyrzecze 2:0
OSP Kaniów – OSP Bujaków 1:1
OSP Kaniów – OSP Hecznarowice 2:0
OSP Bestwina/Janowice – OSP Wilkowice 0:2
OSP Bestwina/Janowice – OSP Czaniec 0:2
Drużyny OSP Bestwinka i OSP Kaniów awansowały do półfinałów i mało brakowało aby spotkały się w finale, niestety, swój mecz OSP Bestwinka przegrała z OSP Szczyrk 1:2, natomiast OSP Kaniów zdecydowanie pokonał OSP Wilkowice 2:0, tak więc w finale spotkał się Kaniów ze Szczyrkiem.


Dla podniesienia rangi mecz finałowy rozegrano na boisku głównym. Zapewne nie tylko ten element zaważył na tym, że było to znakomite widowisko i ręce raz za razem składały się do oklasków, ale przede wszystkim zawodniczki i zawodnicy dali z siebie wszystko. Piszę „zawodniczki”, ponieważ główny trzon stanowili mężczyźni, ale regulamin stanowił iż w każdej drużynie cały czas musiała na parkiecie występować co najmniej jedna kobieta i tak też było.
W pierwszym secie dominacja kaniowskiej drużyny nie podlegała żadnej dyskusji i zakończył on się wynikiem 25 : 17. W drugim secie od prowadzenia rozpoczęli strażacy ze Szczyrku. Kaniowska ekipa cały czas goniła swoich przeciwników, raz jeden, raz drugi zespół zdobywał jedno – dwu punktową przewagę i trudno było wskazywać faworyta tego seta. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i wygrali seta 25:23 i cały mecz 2:0.
Kapitan drużyny, Barbara Gałuszka, odebrała z rąk Herberta Szeligi i Grzegorza Gawędy okazały puchar i radości kaniowskiej drużyny i jej wiernych kibiców nie było końca.
Po boiskowych zmaganiach i ogromnym wysiłku serwowany na wolnym powietrzu dla wszystkich zawodniczek i zawodników strażacki gulasz smakował jak nigdy wcześniej

Do góry