Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaproszenie do Muzeum na wernisaż malarstwa

18. 04. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1838

plakat kwiecienMuzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Ewy Woźniak-Kanik oraz Urszuli Moski, który odbędzie się 18 kwietnia (środa) o godz. 17:00.
Ewa Woźniak-Kanik
Pochodzi i mieszka w Bielsku-Białej razem z mężem Krzysztofem i synami: Gustawem i Janem. Od zawsze kochała malarstwo, co przełożyło się na jej zainteresowania. Jako nastolatka malowała kredkami  i pastelami. Skończyła Dwuletnie Studium Konserwacji Zabytków w klasie sztukatorstwa, WSP, Szkołę Trenerów Biznesu, Podyplomową Historię Sztuki.
Pracowała w zawodzie nauczyciela, prowadziła przez wiele lat szkolenia. Miłość do sztuki pozostała. Miała wielkie szczęście spotkać na swojej drodze życia wspaniałych artystów, malarzy, chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami: Krzysztofa Dadaka, Urszulę Moskę, Lidię Sztwiertnię, Helmuta Maturę, Piotra Naliwajko. Dzięki Nim zaczęła malować  akwarelami, a później olejem.
Obecnie związana jest z Pracownią Sztuk Pięknych prowadzoną przez Krzysztofa Dadaka przy SCK Best w Bielsku-Białej. Brała udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha w 2012 roku, w 2014 w wystawie zbiorowej Galerii Na Piętrze DK im. W. Kubisz.  W 2012 miała pierwszą indywidualną wystawę w Książnicy Beskidzkiej w B-B w filii  Os. Beskidzkie oraz w Galerii "Na Zdrojowej" w Jaworzu.  W 2015 roku miała wystawę indywidualną w pięknych wnętrzach restauracji New Dworek w Bielsku- Białej, jej prace wystawione były w trakcie projektu "Zwyczajne i nadzwyczajne kobiety w historii Polski" w L.O. im. A. Asnyka w Bielsku- Białej.
Urszula Moska
Pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Zawsze lubiła malować, ale swoją pasję zaczęła realizować za namową zmarłej przed kilku laty Zofii Pustułki-Kowalczyk, która przyprowadziła ją do pracowni plastycznej prowadzonej przez wybitnego artystę Piotra Naliwajko w Chorzowskim Domu Kultury "Batory".
Najbardziej lubi malarstwo sztalugowe, szczególnie chętnie maluje portrety i martwe natury. Jej obrazy cechuje duża biegłość techniczna, poprawność kompozycyjna i wysmakowana kolorystyka.               
W 2010 roku miała wystawę indywidualną w klubie "Odeon" w Czeladzi, w 2015 roku w MDK "LIGOTA" Galeria pod łukami w Katowicach  i w 2016 roku w Dąbrowie Górniczej. Wielokrotnie brała też udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od września 2017 roku uczęszcza na zajęcia do Pracowni Sztuk Pięknych w Bielsku Białej.

Do góry