Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ograniczenia w handlu w niedzielę wchodzą w życie

18. 03. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1534

W tym miesiącu zaczyna obowiązywać nowa ustawa ograniczająca handel w niedzielę. Po raz pierwszy sklepy zgodnie z wolą ustawodawcy zostaną zamknięte w niedzielę 11 marca. Po lewej kalendarz, który ułatwi planowanie zakupów w 2018 roku.
Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia, w kwietniu tylko jedna, ale z kolei w grudniu cztery. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.
Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.
Ponadto, jak zapisano w ustawie, w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14.00.

Do góry