Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

V Memoriał Andrzeja Cichowskiego za nami

17. 11. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3844

 

 

Z udziałem żony śp. Andrzeja Cichowskiego, pani Anny, odbył się dzisiaj, 19 listopada 2017 r., w hali sportowej w Kaniowie V Memoriał Andrzeja Cichowskiego. Zdjęcia TUTAJ
Występujący w roli spikera autor tej informacji przywitał w imieniu Zarządu Klubu Sportowego Bestwinka wszystkich przybyłych do hali sportowej, kolejno: panią Annę Cichowską, wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego, prezesów, zarządy, działaczy i sympatyków klubów biorących udział w Memoriale oraz tych wszystkich, którzy swoją obecnością zechcieli uczcić pamięć zmarłego Andrzeja Cichowskiego. A Andrzej Cichowski opuścił nas wszystkich 3 października 2012 roku, miał wówczas 61 lat. Zanim został prezesem KS Bestwinka był szarym działaczem, ale też i członkiem komisji rewizyjnej. Zarówno przed tym, jak i wtedy kiedy został prezesem Klubu kładł w swojej działalności społecznej ogromny nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży. Dzisiejszy, piąty już turniej dla dzieci, a zarazem V Memoriał Andrzeja Cichowskiego jest kontynuacją jego dzieła. Jak wspominają żyjący, współcześni nam członkowie KSB, pan Andrzej był nie tylko prezesem, ale przede wszystkim Przyjacielem Klubu, dzieci i młodzieży i to przez duże P.

Warto przypomnieć, że pod rządami nieodżałowanej pamięci Andrzeja Cichowskiego Klub przeszedł wiele pozytywnych zmian, a występujący w klasie B seniorzy zdobyli awans do klasy A.
Dzięki znakomitej pracy z młodzieżą dzisiaj seniorzy są czołową drużyną w bielskiej A klasie, tak samo jest z drużynami juniorów, trampkarzy i żaków. Kilka dni temu „Maluchy z Bestwinki” okazały się bezkonkurencyjne w powiecie bielskim i awansowały do finału wojewódzkiego turnieju „Z podwórka na stadiony o Puchar Tymbarku”.
Wójt, Artur Beniowski oraz prezes KSB, Tadeusz Wróbel życzyli wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń, świetnych zagrań i udanych interwencji. Artur Beniowski sporo uwagi poświęcił pracy z dziećmi i młodzieżą, podziękował wszystkim, którzy podejmują się tego zadania, podziękował również organizatorom za kolejną organizację Memoriału. Tadeusz Wróbel w szczególny sposób zwrócił się z podziękowaniami do działaczy społecznych, a najbardziej podziękował za ogromną pracę i zaangażowanie w działalność społeczną Waldemarowi Fludrowi, który nie tylko poświęca się szkoleniu młodego narybku w szkole, jako nauczyciel WF-u, ale również w klubach: TS Podbeskidzie i KS Bestwinka.
Pani Anna Cichowska dokonała oficjalnego otwarcia Turnieju i po jej słowach na środku hali pozostały drużyny żaków KS Bestwinka i LKS Bestwina. Pierwszą bramkę w Memoriale zdobył Filip Hajduk dla KS Bestwinka a sam mecz zakończył się zwycięstwem KSB 5:0 (bramki: Miłosz Tomaszczyk – 2, Filip Hajduk, Jakub Pawlus i Adam Kobiela).
Żaki LKS Przełom Kaniów również wygrały z LKS Bestwina w stosunku 9:1 (bramki: Szymon Rączkowski – 4, Krystian Wróbel – 2, Mateusz Papla – 2 i Piotr Łysoń / Filip Frączek dla Bestwiny) a w bezpośrednim pojedynku KS Bestwinka – LKS Przełom Kaniów padł remis 1:1 (Marek Witek / Szymon Rączkowski).
W kategorii trampkarzy w pierwszym meczu KS Bestwinka pokonała LKS Bestwina 5:0, a bramki zdobyli: Konrad Komór – 2, Patryk Wójtowicz, Miłosz Szafarczyk i Kamil Kóska.
LKS Pasjonat Dankowice pokonał LKS Bestwina 2:1. Bramki: Maciej Pietrzyk, Patryk Tobiasz dla Dankowic i Szymon Kościuch dla Bestwiny. Warto zaznaczyć, że świetnie w drużynie LKS Bestwina radziły sobie dwie dziewczyny: Emilka Waliczek i Oliwia Kościuch. Ogromne brawa dla nich.
W ostatnim meczu Memoriału spotkały się niepokonane we wcześniejszych meczach zespoły KS Bestwinka i LKS Pasjonat Dankowice. Dla KSB jednego gola zdobył Konrad Komór, a w zamieszaniu podbramkowym gracze z Dankowic stracili drugą bramkę po samobójczym uderzeniu. Dla Pasjonata celnie 2 razy trafił Maciej Pietrzyk. Po ostatnim gwizdku prowadzącego wszystkie mecze sędziego, Damiana Oziminy, na tablicy wyników pozostał remis 2:2.
Pani Anna Cichowska wraz z prezesem Tadeuszem Wróblem wręczyła wszystkim żakom złote medale, Artur Bieroński obdarował zawodników czekoladami, a Franciszek Stawowczyk wręczył piłki.
Trampkarze z Bestwiny odebrali medale brązowe, zawodnicy Pasjonata Dankowice srebrne, a złote medale zawisły na szyjach zawodników KS Bestwinka. Każda drużyna również otrzymała piłkę.
V Memoriał Andrzeja Cichowskiego przeszedł do historii. Oprócz tych wszystkich, którzy zadbali o prawidłowy przebieg zmagań sportowych na parkiecie hali w Kaniowie, gorące podziękowania należą się rodzicom zawodników za przygotowanie wspaniałych domowych wypieków oraz prowadzenie bufetu z napojami.
Do zobaczenia za rok!

Do góry