Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Żaków w Kaniowie przyniósł wymierny sukces

17. 11. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3639

Zebrano 4121, 33 zł. Brawo!!!
Mieszkańcy Kaniowa są czuli na czyjąś krzywdę, a jeśli jakieś nieszczęście dotyczy dziecka to tym bardziej spieszą z pomocą. Nie inaczej stało się w przypadku ucznia 2 klasy szkoły podstawowej w Kaniowie, Adasia Żmija, dla którego LKS Przełom Kaniów wraz ze Stowarzyszeniem „Z sercem na dłoni” zorganizowali w sobotę, 18 listopada, w hali sportowej w Kaniowie Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Żaków. Zdjęcia TUTAJ
Od pewnego czasu ww. Stowarzyszenie prowadzi akcję pod hasłem „Pompujemy dla Adasia”, której celem jest zebranie środków na zakup pompy insulinowej dla Adasia. Turniej Żaczków również wpisał się w tę akcję. Każdy, kto chciałby wesprzeć rodzinę Adasia może tego dokonać wpłacając na konto Stowarzyszenia nawet najmniejszą kwotę. Należy tylko w tytule przelewu wpisać:
„POMPA INSULINOWA dla Adasia.” Dane do przelewu: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom ,,Z Sercem na Dłoni”, ul. Bat. Chłopskich 48, Kaniów. Bank Spółdzielczy o/Bestwina: 75 8453 0002 0026 1225 2000 0010
Przybyłych do hali w Kaniowie powitał specjalista od turniejów dla dzieci, Mariusz Cupriak, trener LKS Kaniów. Przypomniał cel, jaki towarzyszył będzie zmaganiom na parkiecie, przedstawił Adasia, który stawił się w towarzystwie Taty, Babci i wujka, a następnie oddał głos wójtowi, Arturowi Beniowskiemu, który w swoim wystąpieniu również sporo miejsca poświęcił celowi imprezy, życzył zawodnikom walki fair play, ale znając charaktery najmłodszych adeptów piłki nożnej, przewidywał, że walka o każdą piłkę na pewno toczyć się będzie z największym poświęceniem i determinacją. Kolejno głos zabrał prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek, przywitał przybyłe drużyny, tj.: KS Bystra, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, LKS Bestwina i gospodarzy, LKS Kaniów i dokonał oficjalnego otwarcia Turnieju. Dla Adasia przekazał szalik klubowy, a ponieważ Adaś sam jest wychowankiem LKS Kaniów, to jego koledzy przekazali mu piłkę z podpisami całej drużyny. Dało się zauważyć, że te miłe gesty ze strony Klubu i zawodników mocno wzruszyły chłopaka. Niestety, obecnie Adaś może tylko przyglądać się grze na boisku i tak też czynił dzisiaj. Po zakończeniu ceremonii otwarcia przywdział klubową koszulkę i mocno dopingował swoich kolegów. Jednakże mimo miejsca na trybunie to właśnie Adaś, jak podkreślił Grzegorz Wieczorek, był najważniejszym zawodnikiem Turnieju.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił zakład pracy Mariusza Cupriaka, Nemak Poland Sp. z o.o. z Bielska – Białej, przekazując kwotę 1000 zł. Zarząd LKS Bestwina, za pośrednictwem Wojciecha Lisewskiego, również przekazał pewną kwotę. Jak zwykle nie zawiedli rodzice zawodników oraz członkowie Stowarzyszenia „Z sercem na dłoni” przekazując ciasta z domowych wypieków oraz serwując kawę, herbatę i inne napoje, a wszystko po to, aby zdobyć jak najwięcej środków na zakup wspomnianej pompy insulinowej. A taka pompa kosztuje 18 tys. zł, natomiast miesięczny koszt jej utrzymania to 1 000 zł.
W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny KS Bystra i UMKS 3 Czechowice-Dziedzice. Pierwszą bramkę zdobył Mateusz Wołowiec z UMKS 3, a sam mecz zakończył się wygraną UMKS 3 5:1.
W kolejnych meczach zanotowano następujące wyniki:
LKS Bestwina – LKS Kaniów 1:6
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – LKS Bestwina 13:0
LKS Kaniów – KS Bystra 5:4
LKS Bestwina – KS Bystra 1:1
LKS Kaniów – UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 1:6.
Jak z powyższego zestawienia widać drużyną, która wygrała wszystkie mecze był UMKS 3 Czechowice-Dziedzice (I miejsce, 9 punktów), LKS Kaniów zanotował jedną porażkę (II miejsce, 6 pkt., a LKS Bestwina i KS Bystra zaliczyły remis, jednakże III miejsce przypadło „Młodym Bystrzakom”, IV zajął LKS Bestwina.
Najlepszym strzelcem został Jakub Szweblik z UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, ale rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w rzutach karnych, ponieważ jego kolega z zespołu, Błażej Mrzyk, miał identyczną liczbę zdobytych bramek (5).
Najlepszym bramkarzem wybrano Łukasza Kurowskiego z KS Bystra.
Puchary, statuetki nagrody na zakończenie Turnieju wręczali przedstawiciele LKS Kaniów oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom ,,Z Sercem na Dłoni” z panią prezes, Iwoną Sojka.
Mecze, jak to bywa w przypadku rozgrywek najmłodszych piłkarzy, były zacięte, każdy z nich obdarzył widzów sporą ilością goli, wspaniałych strzałów, których nie powstydziłby się Lewandowski, czy też inny Ronaldo albo Messi czy też Neymar, znakomitych parad bramkarzy w stylu Jerzego Dudka, Szczęsnego, Boruca. Była sportowa złość, ale też i radość po każdej zdobytej bramce lub udanej interwencji obrońców albo bramkarza. Nie obyło się też bez grymasów na twarzy po straconej bramce, czy ostrym wejściu przeciwnika. Najważniejsza jednakże była radość małych piłkarzy z faktu, że swoją grą przyczynili się do wsparcia akcji „Pompujemy dla Adasia”. I to jest najważniejsze i najcenniejsze.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Turnieju oraz darczyńcom i wolontariuszom. Bez ich pomocy i zaangażowania nie udałoby się zdobyć kwoty 4121, 33 zł, ani też pomocy od Firmy Nemak. Rodzina Adasia Żmija również z ogromnym wzruszeniem w imieniu swoim i Adasia wyraża swoją wdzięczność za pomoc w zbieraniu funduszy na zakup pompy insulinowej. Jedna czwarta tych środków została zdobyta dzisiaj, przy okazji organizacji Turnieju Żaków, więc gratulacje oraz wyrazy uznania dla LKS Kaniów i Stowarzyszenia ,,Z Sercem na Dłoni.

Do góry