Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Agnieszka i Tomek nie próżnują - aktualizacja

17. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1030

Nasi wspaniali biegacze nie próżnują. 10 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w Lekkiej Atletyce.  Nie mogło w nich zabraknąć Tomasza Janusza, który tak wspomina swój występ: Tym razem wziąłem udział w biegu na 3000 m. W planie było przebiegnięcie tego dystansu w dobrym czasie, jednak warunki (silny wiatr) oraz zmęczenie trochę temu przeszkodziły, ale nie na tyle, aby wbiec na metę na trzecim miejscu, ulegając nieznacznie drugiemu zawodnikowi. I dodaje jeszcze: Ten sukces nie smakowałby tak dobrze, gdyby nie doping mojego najwierniejszego kibica, Agnieszki Chwałek.
I chociaż oboje nie lubię biegów miejskich, a zwłaszcza krótkich i średnich dystansów, Agnieszka spróbowała swych sił w biegu na 5 km w ramach Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki (13 maja). Z bardzo dobrym efektem, ponieważ zajęła 2 miejsce wśród kobiet i 9 Open na 600 uczestników. Brawo!!!
Agnieszka tak podsumowuje swój bieg: „Kolejny start i kolejna zaliczona piątka. Nadal podtrzymuję, że nienawidzę biegać piątek (oooojj, jeszcze bardziej, baaaardziej nienawidze). Jak to biegać? Za szybko źle, za wolno też źle… Dlatego już jutro uciekam w ukochane tereny do biegania … góry."
Warto zaznaczyć, że Agnieszkę w jej sportowej pasji wspiera bestwińska firma Tartak Meble.

W tym samym Katowickim Festiwalu Biegowym im. Jerzego Kukuczki Tomek Janusz na dystansie 10 km zajął 2 miejsce. Brawo!!!
Ostatnimi zawodami w tym tygodniu był XXI Ogólnopolski Górski Bieg Magurki, który odbył się w niedzielę, 14 maja, gdzie Tomasz Janusz zmierzył się z biegaczami górskimi na dystansie 15 km (3 pętle po 5 km). Był to jego drugi bieg górski i tak samo jak poprzednio odniósł w nim zwycięstwo. Kolejne gratulacje i brawa!!! Z kolei Agnieszka Chwałek na dystansie 10 km przybiegła na metę trzecia, a w swojej kategorii wiekowej została sklasyfikowana na drugim miejscu. Również ogromne brawa i gratulacje!!!

Brawo, Agnieszka, brawo, Tomek!!!

Do góry