Międzynarodowy Turniej Kajak Polo

10. 06. 14
Odsłony: 6093

Przez 3 dni na Przystani Żwirownia w Kaniowie rywalizowali ze sobą kajak poliści w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo( zdjęcia TUTAJ ) . W kategorii Open wystąpiło 8 drużyn, w kategorii Junior + Woman – 11 drużyn i w kategoriach dzieci i młodzików 12 zespołów. Oprócz gospodarzy – UKS Set Kaniów wystąpiły ekipy z Leśnej, Księżpola, Choszczna, Rzeszowa, Katowic, Czechowic – Dziedzic, przybyli zawodnicy ze Swarzędza i WTW Warszawa. Kaniów gościł również zawodniczki i zawodników z Czech, Węgier i Litwy ( Kaunas i Alytus). Litwini startowali nie tylko w kategorii Open, ale przywieźli również swoich najmłodszych zawodników.
W sumie rozegrano 92 mecze, prawdziwy maraton odbywał się w sobotę, rozpoczęto bowiem pierwsze mecze o godz. 7 rano i bez żadnej przerwy trwały one do godz. 21.

Więcej w rozwinięciu:

W piątkowe popołudnie odbywał się V Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików. W kategorii młodzików ( roczniki 1996 – 1998) pierwsze miejsce zajęli zawodnicy UKS Set Kaniów: Ryba Bartłomiej, Natalia Pacyga, Jacek Szary, Filip Cwetler, Klaudia Sachmerda. Drugie miejsce przypadło Kwisie Leśna, a trzecie gościom z Litwy. Królem strzelców został Ladys Sigitas z Litwy – zdobył 20 bramek.
W kategorii dzieci ( rocznik 1999 i młodsi) I miejsce zajęli zawodnicy z Choszczna, drugie UKS Set Kaniów: Monika Pacyga, Aneta Antonik, Aleksandra Ciupak, Marlena Adamczyk, Kacper Maj, Karol Szary, Sandra Wilczek, Julia Sachmerda, a trzecie UKS „4” Katowice. Królem strzelców został Michał Krowicki (MOSW Choszczno). Medale i puchary młodym zawodnikom wręczali Piotr Pisula – prezes Śląskiego Związku Kajakowego, trener kadry narodowej Norbert Watkowski oraz prezes UKS Set Kaniów  Halina Błaszkiewicz.
Młodzicy i dzieci rozgrywali swoje kolejne mecze również w sobotę i niedzielę, tym razem w mniej licznym gronie. Turniej ten z racji, że nagrodami były czekolady został nazwany Czekoladowym, a wygrali go Litwini ( w kategorii młodzików), drugie miejsce zajęli zawodnicy UKS Set Kaniów, trzecie MOSW Choszczno. Wśród dzieci najlepszą drużyną został MOSW Choszczno, drugie miejsce przypadło UKS Set Kaniów.
Rywalizacja starszych zawodników była niezwykle zacięta. Znakomicie spisali się juniorzy UKS Set Kaniów zajmując w kategorii Junior + Women pierwsze miejsce. W finale spotkali się z Tanwią Księżpol i zwyciężyli 4:3, a bramki zdobywali: Pilarz Arkadiusz – 3 i Jakub Kawalec.
Trzecie miejsce zajęła Kwisa Leśna.
W kategorii Open pierwsze miejsce zajęli zawodnicy MOSW Choszczno, drugie przypadło kadrze Polski U-21, trzecie UKS Set Kaniów, na czwartym miejscu znalazła się druga drużyna UKS Set Kaniów. Warto zaznaczyć, że pod szyldem MOSW Choszczno, zwycięzców Turnieju, występowała de facto reprezentacja Polski seniorów. W meczu o 3 miejsce Set A pokonał Set B 8:5, a w finale MOSW Choszczno pokonało U-21 6:4. Dla MOSW Choszczno bramki zdobyli: Maluszczak – 3, Okrasiński, Macierzyński i Paweł Michalec, dla U-21: Łukasz Pilarz, Piotr Kowalski, Daniel Jarmarkiewicz, Patryk Solak.
Arkadiusz Pilarz (UKS Set Kaniów) z 12 bramkami został królem strzelców w kategorii juniorów. Wśród kobiet najwięcej bramek strzeliła Marta Bokun (MOSW Choszczno), a w kategorii Open dwóch zawodników: Bartosz Okrasiński i Jakub Maślak (obaj MOSW Choszczno)zdobyło po 12 bramek.
Ceremonii dekoracji drużyn dokonali: wójt Stefan Wodniak, z-ca wójta Artur Beniowski, prezes UKS Set Kaniów Halina Błaszkiewicz, na trybunach można było zobaczyć radnych Jerzego Stanclika, Edwarda Jonkisza, sołtysa Marka Pękalę.
Sędzią głównym zawodów był Dariusz Pilarz, a spikerem Jerzy Zużałek.