Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

25. 04. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3296
Polski Związek Kajakowy powołał niżej wymienione osoby kadry narodowej seniorów i U21 w kajak polo na zawody - 19. International Hoka Spring Challenge, które odbędą się w Berlinie (Niemcy), w terminie 25-27.4.2025 r.:
Seniorzy:
Łukasz Pilarz, Miklos Timar.
Seniorki:
Dominika Sojka, Hanna Sojka
Mężczyźni U21: Przemysław Gruszka
Kobiety U21: Maja Pyjas
25. 04. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3550
Kaniów już po raz kolejny zgromadzi dziesiątki sportowych aut, by ścigać się w oficjalnej 1. rundzie Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych na ¼ mili. Będą to legalne wyścigi zaaranżowane na specjalnej prostej o długości 403 metrów.
Już 22 czerwca 2025 roku na lotnisku w Kaniowie, po raz pierwszy w tym mieście, odbędą się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Równoległych (MPWR), organizowane pod egidą Polskiego Związku Motorowego.
To wydarzenie nie tylko przyciągnie najlepszych zawodników z całego kraju, ale również zaoferuje mnóstwo atrakcji dla rodzin. Absolutnym novum w historii polskich wydarzeń motorsportowych będą wyścigi dla maluchów od lat 4.
Tego dnia odbędą się także:
- Mistrzostwa Polski motocykli,
- zlot aut,
- piknik rodzinny,
- strefa gastronomiczna.
Lotnisko w Kaniowie zadba również o atrakcje powietrzne – widzowie będą mogli skorzystać z lotów helikopterem w promocyjnej cenie.
Wydarzenie jest częścią cyklu Fast VAG Speedway 2025, który każdego roku przyciąga tysiące widzów i rodzin z dziećmi.
Kaniów – zagłębie najszybszych aut tego sezonu
Czytaj więcej
25. 04. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3185
ZSP KaniowZSP Kaniow 1Znakomitą passę kontynuują siatkarze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie, którzy 16 kwietna 2025 r. w Bielsku-Białej brali udział w zawodach rejonowych, w których rywalizowali z mistrzem miasta Bielsko-Biała - Szkołą Podstawową Zgromadzenia Córek Bożego Miłosierdzia oraz mistrzem powiatu żywieckiego - Szkołą Podstawową z Radziechowy.  Po niezwykle emocjonujących meczach nasza drużyna dwukrotnie pokonała swoich rywali 2:1 i tym samym zakwalifikowała się do półfinałów wojewódzkich.
Wyniki meczów:
ZSP Kaniów - SP ZCBM Bielsko-Biała 2:1
ZSP Kaniów - SP Radziechowy 2:1
SP ZCBM - Bielsko Biała - SP Radziechowy 2:1
25. 04. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3138
Wszystkie nasze drużyny znów zagrają tylko w sobotę, na dodatek kibice LKS Kaniów i KS Bestwinka będą mogli zobaczyć oba zespoły w akcji z uwagi na różne godziny rozpoczęcia meczów.
Najwcześniej na boisko wybiegną zawodnicy KS Bestwinka, ponieważ mecz odbędzie się o godzinie 11.00 i podejmować będą Zamek Grodziec.
Trener KS Bestwinka, Marcin Sztorc tak się wypowiada przed tym meczem: Przed nami bardzo wymagające spotkanie. Zmierzymy się z drużyną, która tej wiosny prezentuje się naprawdę dobrze – zdobywa punkty, gra ofensywnie, strzela dużo bramek. Czeka nas ciężkie zadanie, ale cieszy mnie, że po dwóch słabszych występach zespół wrócił na zwycięską ścieżkę. W ostatnim meczu pokazaliśmy charakter i fragmentami graliśmy futbol, który przypominał naszą formę z początku rundy. Mam nadzieję, że to był sygnał, że wracamy na właściwe tory i że w kolejnym meczu pokażemy swoje lepsze oblicze.
Z kolei administrator profilu KSB tak pisze: O tak „egzotycznej” porze tygodnia i dnia seniorzy chyba jeszcze nie zagrali. Najbliższy domowy mecz z Zamkiem Grodziec, który zaatakuje z 11 miejsca w tabeli, zagramy bowiem w sobotnie PRZEDPOŁUDNIE.
Trener Zapory Porąbka, Maciej Gilek: Widać, że KS Bestwinka po ostatnim zwycięstwie się odbudowała, ale Zamek również w tej rundzie pokazał się z dobrej strony, wszak meczu nie przegrał na wiosnę. Stawiam na bramkowy remis.
KS Bestwinka – Zamek Grodziec, sobota, 26 kwietnia, godz. 11.00
Czytaj więcej
25. 04. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3303
25. 04. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3006
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Kaniów ulica Łabędzia od nr 2 do nr 6, 6B i nr 1, Floriana od nr 2 do 10, Bociania 4, Dankowicka od nr 10 do 22 i nr 5 do 17, Sklep Lewiatan
Rozpoczęcie: 29.04.2025 08:00
Zakończenie: 29.04.2025 16:00
25. 04. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3102

Dzięki zaangażowaniu części członków Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” jego łowiska są coraz lepiej zagospodarowane.
Chociaż planowane prace rozpoczęły się dopiero w kwietniu, to wędkarze i kandydaci na wędkarzy uwiecznieni na zdjęciach mają już przepracowane społecznie po kilkadziesiąt godzin. Naprawiono zniszczone przez wandali pomosty, zabudowano również kolejne, wykonano nowe stanowiska wędkarskie, uporządkowano brzegi wokół akwenów. Zdjęcia TUTAJ
Członkowie Stowarzyszenia posiadający własne firmy do ww. prac udostępniali również swój sprzęt, za co także należą się gorące podziękowania.
Zarząd Stowarzyszenia zachęca do większej aktywności pozostałych członków Stowarzyszenia nie tylko w dni wyznaczone do prac obowiązkowych, a tym wszystkim, którzy już wykazali się swoją aktywnością i poświęcili swój czas na rzecz naszej społeczności, serdecznie dziękuje. Należy zaznaczyć, że tereny wokół akwenów są ogólnodostępne i korzystają z nich nie tylko mieszkańcy gminy, ale również bliższych i dalszych miejscowości, więc tym bardziej społecznie pracującym wędkarzom należą się słowa uznania. Oby tylko przebywający i odpoczywający potrafili docenić ich pracę i pozostawiali te miejsca w takim stanie, w jakim chcieliby je zastawać.

25. 04. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3038
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej informuje, że na podstawie wyników badań próbek wody pobranych w dniu 15.04.2025 r. podtrzymuje decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia związaną ze stwierdzeniem podwyższonej wartości parametru wskaźnikowego ogólnej liczby mikroorganizmów w 22ºC w sieci wodociągowej administrowanej przez Przedsiębiorstwo Komunalne Kombest Sp. z o.o.
Ponadto otrzymane wyniki badań próbek wody pobranych w dniu 22.04.2025 r. wykazują utrzymujące się przekroczenia parametrów - żelazo oraz mętność:
- w miejscowości Bestwina w rejonie ulic Krakowska, Starowiejska, Spokojna, Pod Magówką;
- w miejscowości Kaniów w rejonie ulic Dankowicka i Krzywolaków;
oraz przekroczenia parametru - mętność:
- w miejscowości Bestwinka rejon ulicy Braci Dudów.
Czytaj więcej
25. 04. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3409
Szanowni Mieszkańcy!

W nawiązaniu do komunikatów Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku – Białej w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia w sieci wodociągowej na terenie gminy Bestwina wyjaśniam, iż od dnia objęcia stanowiska wójta gminy Bestwina podjąłem działania zmierzające do poprawy sytuacji zaopatrzenia mieszkańców w wodę odpowiedniej jakości. We wspomnianym okresie Przedsiębiorstwo Komunalne „Kombest” sp. z o.o. nie dostarczało wody dla mieszkańców z własnego ujęcia, ponieważ wykryte zostały w jej składzie mikroorganizmy. Woda dla całej gminy Bestwina dostarczana była z wodociągu Przedsiębiorstwa AQUA, znajdującego się w Bielsku-Białej (włączenie w rejonie sołectwa Janowice i dzielnicy Hałcnów). Jednakże stan sieci w połączeniu z ukształtowaniem terenu uniemożliwiał dostarczenie odpowiednich ilości wody pod właściwym ciśnieniem. W wyniku tego następowały częste awarie, a część sołectwa Janowice całkowicie pozbawiona była wody. Warto zaznaczyć, że znaczna część sieci wodociągowej powstała blisko 40 lat temu (sieć stalowa i azbestowa).

Czytaj więcej
25. 04. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3238
DyngusDyngus 1Dyngus 2Dyngus 3Dyngus 4Dyngus 5Dyngus 6Poniedziałek Wielkanocny w Kaniowie nie mógł obyć się bez charakterystycznego szumu wody i dźwięku klaksonów. To znak, że na ulice wyjechali druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, by kultywować jedną z najbardziej radosnych i wodnistych polskich tradycji – śmigus-dyngus!
Z pełnym zaangażowaniem i niegasnącym poczuciem humoru strażacy kaniowscy co prawda nie strażackim wozem, ale traktorem z pięknie przystrojoną przyczepą ruszyli w trasę, by symbolicznie oblać mieszkańców wodą – oczywiście wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa i w duchu dobrej zabawy. Tym razem z szacunku niepoubierani w galowe mundury, ale w luźne różnokolorowe stroje, z uśmiechami na twarzach i wiadrami w dłoniach, odwiedzali domy, ulice i skwery, gdzie z radością witali ich mieszkańcy – niektórzy z parasolami, inni… gotowi do rewanżu!
Druhowie serwowali „wielkanocny prysznic” tym najbardziej odważnym (lub najmniej czujnym) przechodniom. Dzieci piszczały z radości, starsi chętnie robili zdjęcia, a pogoda – na szczęście – sprzyjała mokrym szaleństwom. Przy kościele śmiergustnikom towarzyszyła maskotka – wielkanocny zajączek częstujący z koszyczka cukierkami.
Śmigus-dyngus w wykonaniu kaniowskich strażaków to nie tylko zabawa, ale i piękny przykład pielęgnowania lokalnych tradycji. Druhowie po raz kolejny pokazali, że są blisko ludzi – nie tylko w chwilach zagrożenia, ale i w tych radosnych, świątecznych momentach. To właśnie dzięki takim inicjatywom mieszkańcy Kaniowa mogą poczuć, że tworzą zgraną, żywą wspólnotę.
Dziękujemy naszym strażakom za tę wodną niespodziankę – do zobaczenia za rok!