Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

25. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2983

W Bestwince pewno nie mogą jeszcze dojść do siebie po sobotnim Pikniku i zwycięstwie KSB nad najgroźniejszym rywalem w walce o awans do klasy okręgowej, więc nie mogę się posłużyć relacją administratora profilu klubu na Facebook, ale zamieszczam poniżej wypowiedź trenera Marcina Sztorca dla www.gminabestwina.info. Nie zdarzyło się jeszcze, aby pan Marcin odmówił komentarza do oceny występu swoich podopiecznych, więc tym większy szacunek dla Niego za chęć dzielenia z się z PT Czytelnikami swoimi przemyśleniami, ale przede wszystkim za kapitalną pracę, jaką wykonuje w Bestwince.
Pan Marcin tak ocenił występ swoich podopiecznych po zwycięstwie 3:1 nad GLKS Nacomi Wilkowice II i wywalczeniu bezpośredniego awansu do klasy okręgowej: Po takim spotkaniu nie pozostaje nic innego, jak złożyć ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego historycznego sukcesu. Dziękuję zawodnikom, zarządowi oraz całemu środowisku KSB. Każdy z Was dołożył swoją cegiełkę do awansu do klasy okręgowej. Na pełne podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas, dziś skupiamy się na tym, co wydarzyło się na boisku. Jeśli chodzi o sam mecz, uważam, że zwyciężyliśmy zasłużenie. Rzeczywiście, pierwsze 30 minut należały do rywala – byli bardziej zdecydowani i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, które przy odrobinie skuteczności mogły dać im dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście udało nam się przetrwać ten trudny moment i doprowadzić do wyrównania. Kluczowe dla losów spotkania okazało się pierwsze 15 minut drugiej połowy. Wyszliśmy z szatni z odpowiednim nastawieniem, przejęliśmy inicjatywę i zdobyliśmy bramkę, która ustawiła dalszy przebieg meczu. Po objęciu prowadzenia celowo cofnęliśmy się nieco głębiej i skupiliśmy na grze z kontrataku. Stworzyliśmy sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji, które – przy lepszym wykończeniu – mogły powiększyć naszą przewagę. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza gra w defensywie. Byliśmy dobrze zorganizowani, odpowiedzialni taktycznie, skutecznie podwajaliśmy przeciwnika i nie dopuściliśmy go do klarownych sytuacji bramkowych. To zwycięstwo, to efekt zespołowej pracy, zaangażowania i konsekwencji – zarówno dzisiaj, jak i przez cały sezon – koniec wypowiedzi.
Czytaj więcej
25. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3375
https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMQh5USPXg60fYMP0GKLmNFtRpJzZvaao-VjFZ9IO1POcU9U7p4zJSZuYxtGOfRSJcEj-cKewUXmyzgMogLQ7MR1sC34ePpCFvUv4WPP0H1wEl58n6G6hm6zOjXwpv8VimWIk9CjcBRtBaXR9VTgfVZ_A=w1325-h883-s-no?authuser=0Pokuszę się o stwierdzenie, że ktoś gdzieś tam miał nosa ustalając mecz pomiędzy KS Bestwinka a GLKS Nacomi Wilkowice II na 31 maja, a więc w dzień VIII Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bestwince. I dodam do tego jeszcze, że taka zbieżność pomogła i jednym, i drugim, bo zupełnie inaczej gra się przy pełnych trybunach, zwłaszcza gdy stawką meczu jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a z kolei zwycięstwo wyzwala radość, którą można spożytkować ku radości organizatorów Pikniku, zamieniając pieniądze na to wszystko, co oferują jego organizatorzy 😊. A że mecz zakończył się zwycięstwem i awansem, to radości było co niemiara i można było świętować do białego rana. Zdjęcia TUTAJ
A organizatorzy Pikniku, podobnie jak piłkarze dali z siebie wszystko i gdyby i tutaj przyznawano jakieś awanse, to na pewno taki im się należy, jak i brawa podobne, a może i większe od tych, jakimi nagrodzono zawodników KS Bestwinka. Wszystko zostało perfekcyjnie przygotowane i dopilnowane, a jest to zasługą sporej rzeszy członków rady rodziców, pracowników i sympatyków szkoły, wolontariuszy, mieszkańców Bestwinki, a nad całością czuwała Monika Łuszczak – przewodnicząca Rady Rodziców.
Otwarcia Pikniku, którego celem była, między innymi zbiórka na leczenie i rehabilitację Oliwiera Korczyka dokonał wójt, Grzegorz Boboń w towarzystwie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Renaty Cichowskiej-Gaździak, wicedyrektor, Moniki Krężelok, przewodniczącej Rady Rodziców, Moniki Łuszczak i sołtyski Bestwinki, Teresy Paruch-Ryś.
Czytaj więcej
25. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2930
Za nami kolejny weekend, w którym sporo się w naszej gminie działo. Najwcześniej, bo już w sobotę, 31 maja o 8.00 Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” zarządziło zbiórkę uczestników zawodów wędkarskich dla dzieci z okazji Dnia Dziecka”. Corocznie organizowane zawody spotkały się z niespodziewanym i niesamowitym odzewem ze strony dzieci, zapisało się do udziału w nich 108 młodych amatorów wędkowania. Parking wypełnił się samochodami, a patrząc na ich rejestracje, a wcześniej odbierając telefony z całą odpowiedzialnością, można stwierdzić, że uczestnicy przyjechali z co najmniej 5 powiatów: bielskiego grodzkiego, bielskiego ziemskiego, żywieckiego, pszczyńskiego i oświęcimskiego, a były jeszcze i inne rejestracje. Zdjęcia TUTAJ
Stowarzyszenie Wędkarskie postarało się o nagrody dla każdego uczestnika, a także słodki poczęstunek. W zakupie nagród wsparli Stowarzyszenie: Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina” i Kontakt-Simon. Również samo Stowarzyszenie przekazało ze swojego budżetu znaczne środki, a podziękowania należą się także indywidualnym jego członkom i osobom prywatnym, które dołożyły się do sfinansowania zakupu nagród.
Słodki poczęstunek był możliwy dzięki pomocy firmy Polbrass z Bielska-Białej oraz MWS w Tychach, które przekazało napoje Tymbark, były także musy z tej firmy i sporo słodyczy, które osłodziły wędkowanie tym wszystkim, którzy nic nie złowili (tak czy owak słodkości otrzymali wszyscy), a zwycięzcą okazał się Kacper Kidoń, którego zdobycz ważyła 4,95 kg, w tym piękny szczupak, Arkadiusz Kędzior był drugi - 4,24 kg, trzeci Jakub Czubiński - 2,66, czwarty Krzysztof Siudak (2,26 kg), Mateusz Hoczek (2,20 kg), który mógł się szczycić pięknym okazem sandacza, był piąty, a szóste miejsce Filip Wilczak (1,91 kg).
Czytaj więcej
25. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2580
25. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2744
Wjt Katowice 2Prawie 150 mln zł trafi do szkół w regionie na realizację 142 projektów związanych z działaniami edukacyjnymi.
Listy gratulacyjne wręczyli beneficjentom naboru członkowie Zarządu Województwa Śląskiego – Joanna Bojczuk i Rafał Adamczyk. Jeden z nich znalazł się w rękach Grzegorza Bobonia, wójta gminy Bestwina, a uznanie zyskał projekt edukacyjny pn. „Każdy uczeń ma szansę” realizowany w szkołach podstawowych w Bestwinie, Janowicach i Kaniowie. Otrzymał on dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł, całkowita wartość projektu wynosi 2 mln zł.
Dzięki pozyskanym środkom objętych wsparciem zostanie 400 uczniów ww. szkół, 80% uczniów zdobędzie nowe kompetencje społeczne i edukacyjne, 90% nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje zawodowe.
„Inwestujecie Państwo w największą wartość województwa śląskiego i jego przyszłość, jaką są młodzi ludzie, ich wykształcenie oraz rozwój. To bardzo dobre wnioski, prawie 150 mln zł na edukację i poprawę warunków kształcenia w naszych szkołach. Wierzę, że dzięki tym środkom zyskają wszyscy – dzieci, młodzież, ale także nauczyciele i pedagodzy, bo to od nas wszystkich zależy jakość kształcenia” – podkreślał członek Zarządu Województwa Śląskiego, Rafał Adamczyk.
W ramach naboru przewidziano możliwość dofinansowania dwóch typów projektów związanych z:
• Podniesieniem jakości edukacji w kształceniu ogólnym
• Doradztwo edukacyjno-zawodowe w kształceniu ogólnym
25. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2629
HecznarowiceHecznarowice 1Hecznarowice 2Hecznarowice 3Hecznarowice 4
 
 
 
 
 
 
 
W sobotę, 31 maja odbyły się w Hecznarowicach IX Manewry Ratowniczo-Gaśnicze. Organizatorem wydarzenia była OSP Hecznarowice, a ich celem było doskonalenie współdziałania służb ratowniczych, podnoszenie sprawności fizycznej druhów OSP, a także propagowanie idei niesienia pomocy potrzebującym.
Znakomicie wypadła w nich drużyna OSP Kaniów w składzie: Wojciech Janeczko – dowódca,
Kamil Owczarz – kierowca,
Dawid Adamaszek – ratownik, 
Jarosław Bieroński – ratownik,
Łukasz Kóska – ratownik,
Daniel Zużałek- ratownik,
zajmując 2 miejsce wśród 20 ekip biorących udział w manewrach. O 3 punkty lepsza była OSP Zabrzeg, a 9 miejsce zajęła OSP Bestwina.
Wielkie brawa dla drużyny!
25. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2719
25. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2890

106 170106 wyniki

25. 06. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2537
25. 05. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2973
PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W BIELSKU-BIAŁEJ, informuje, iż w próbkach wody pobranych w dniu 29.05.2025 r. z kranów u konsumentów nadal utrzymują się przekroczenia:
- w miejscowości Bestwina w rejonie ulicy Krakowskiej - żelazo;
- w miejscowości Bestwina w rejonie ulicy Starowiejska, Pod Magówką – żelazo, mętność;
- w miejscowości Bestwina w rejonie ulicy Spokojnej – żelazo, mangan, mętność;
- w miejscowości Kaniów w rejonie ulicy Dankowickiej – żelazo, mangan;
- w miejscowości Kaniów w rejonie ulicy Stafana Kóski, Batalionów Chłopskich – żelazo, mętność;
- w miejscowości Kaniów w rejonie ulicy Krzywolaków – żelazo, mangan, mętność;
W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej podtrzymuje decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia.
Z uwagi na możliwość zanieczyszczenia bakteryjnego wody zaleca się jej gotowanie minimum przez 2 minuty, a następnie pozostawienie do wystygnięcia (bez gwałtownego schładzania). Woda po przegotowaniu może być przeznaczona do:
Czytaj więcej