Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 08. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4622
SlaskieMaja 1Przemek
 
 
 
 
 
 
Tor slalomowy Wietrznica - Zabrzeż od piatku 29.07 do niedzieli 31.07 był areną zmagań o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów. Zarówno kobiety jak i mężczyźni rywalizowali w konkurencji K-1 i C-1 oraz nowej konkurencji olimpijskiej Extreme Slalomie.
Mimo iż na co dzień nie mają możliwości trenowania tej bardzo trudnej i wymagającej dyscypliny to jednak zdecydowali się również wystartować, aby zdobyć punkty dla województwa śląskiego. Mowa oczywiście i zawodnikach UKS Set Kaniów. Do Wietrznicy wraz z trenerami udali się: Maja Pyjas, Przemysław Gruszka i Maksymilian Borlicki.
Najlepiej z tej trójki wypadła Maja Pyjas zajmując piąte miejsce, najlepsze spośród innych zawodników z klubów, które również nie mają u siebie torów slalomowych, przed nią uplasowały się zawodniczki, dla których ta dyscyplina jest wiodącą, a reprezentujących KS Start Nowy Sącz, KS AZS-AWF Kraków, LUKS Kwisa Leśna, KS Pieniny Szczawnica.
Wśród chłopców Maksymilian Borlicki był 14, a Przemysław Gruszka zakończył swój slalom na 17 miejscu. I tutaj również, z jednym tylko wyjątkiem, przed naszymi zawodnikami byli tylko specjaliści od slalomu górskiego. Tak więc reprezentantom UKS Set Kaniów należą się ogromne wyrazy uznania i podziw dla ich umiejętności.
22. 07. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5722
Drużynowe Zawody Wędkarskie to zawsze okazja do wykazania się kreatywnością i wymyślania oryginalnych nazw swoich zespołów. Nie inaczej było w niedzielę, 31 lipca, kiedy odbyły się takie zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”. Prognozy pogodowe nie były najlepsze, organizatorzy różnych imprez odwołali wiele z nich, ale dla wędkarzy deszcz to nie przeszkoda i na zbiórce przy Rybaczówce zameldowało się 16 trzyosobowych ekip .... no dobraaaa 15 i jedna, której nazwa sama wskazuje ile liczyła duszyczek, a do najciekawszych nazw należały: Łosie Parkowe, Pogoda na Kloca, Obcy Chłopcy, Bydloki, czy też Samotny Łukasz :-). Zdjęcia z zawodów TUTAJ
Co prawda nie prowadzono klasyfikacji indywidualnej, ale należy podać, że najwięcej złowił Marcin Tracz (B-B Drapieżniki), bo aż 23,22 kg karpi, leszczy i innej drobnicy. Nie zawiódł oczekiwań swoich kolegów z drużyny Janusz Niemiec (Delfiny) łowiąc 15,74 kg, trzeci wynik osiągnął Maciej Czajciński (B-B Drapieżniki) - 12,97 kg, czwarty - Mateusz Włoszek (Pawulony) – 12,51 kg. Warto zaznaczyć, że Mateusz złowił największą sztukę w tych zawodach, ważącą właśnie te 12,51 kg ... a nie tak dawno był jeszcze piłkarzem ... hmmm, ciekawe, gdzie odniesie większe sukcesy? W LKS Bestwina awansował z drużyną do IV ligi i zrezygnował na rzecz nowego hobby, a tutaj wiek nie ma znaczenia, to znaczy ma ... im wędkarz starszy tym większe doświadczenie, więc nic tylko życzyć Mateuszowi taaaakiej ryby!!!
Pierwsze miejsce zajęli B-B Drapieżniki, bo na wagę położyli 36,75 kg swoich zdobyczy, a drużynę tworzyli: Marcin Tracz, Maciej Czajciński i Dariusz Chyliński.
Drugie miejsce przypadło Delfinom w składzie: Janusz Niemiec, Artur Dorobisz i Andrzej Góra – 24,81 kg, a trzecie Pawulonom – 12,51 kg: Mateusz Włoszek, Sławomir Siwek, Marek Kłoda.
Czytaj więcej
22. 07. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4836
W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie trwają wieloetapowe prace konserwatorskie przy odkrytej polichromii prezbiterium (prace w nawie zostały już zakończone). Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach podsumował kolejny etap prac.
- W tym roku dzięki zaangażowaniu parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie oraz przy dofinansowaniu m.in. Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków realizowany jest zakres związany z konserwacją i rekonstrukcją polichromii ściany tęczowej od strony prezbiterium (przedstawienie Matki Bożej z Dzieciątkiem wręczających różańce św. Dominikowi i św. Katarzynie Sieneńskiej) oraz polichromii łuku tęczowego z przedstawieniami Czterech Ewangelistów oraz św. Barbary - poinformował Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach.
Jak poinformował katowicki WUOZ, podczas oględzin w piątek, 29 lipca komisja konserwatorska oceniła zaawansowanie prac.
Polichromia w prezbiterium kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie została wpisana do rejestru zabytków województwa śląskiego pod pozycją B/372/2018.
Więcej zdjęć TUTAJ
22. 07. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4346
W piłce nożnej niższych lig trwa przerwa pomiędzy sezonami, więc poszczególne drużyny najpierw urządziły sobie przerwy na odpoczynek po sezonie 2021/2022, a następnie przystąpiły do reżimu treningowego i meczów sparingowych lub rozgrywek w ramach Pucharu Polski. Różnie to jest w klubach naszej gminy, niektóre zespoły mają problem ze skompletowaniem składów na nowy sezon, ale na konkrety przyjdzie czas trochę później, teraz krótka informacja dotycząca LKS Bestwina.
Były mecze sparingowe, w których w składzie LKS Bestwina pojawiali się tajemniczy zawodnicy o nazwisku „Zawodnik testowany” i na dodatek stanowili oni prawie połowę składu. Z Borami Pietrzykowice LKS Bestwina przegrał 0:2, z Podhalanką Milówka wygrał 1:0, z LKS Kaniów również wygrał 3:2, a z Błyskawicą Drogomyśl, beniaminkiem IV ligi, przegrał 2:3.
Czytaj więcej
22. 07. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5003
Chałka z konfiturą czereśniową z lawendą!, kołacz ze śliwkami, kołacz z serem i makiem oraz... chłodnik cieszyły się największą popularnością wśród Słowaków na Dniach Kultury Polskiej w Żylinie. Stoisko pań z Koła Gospodyń Wiejskich Bestwinianki z Bestwiny to część prezentacji powiatu bielskiego.
Specjałów prosto z Bestwiny próbowali m.in. Stanisław Kargul, konsul RP na Słowacji, Peter Fiabane, prezydent Żyliny oraz Grzegorz Gawęda, radny powiatu bielskiego. Nasi południowi sąsiedzi mieli okazję posłuchać także folkloru prosto z Beskidów - na scenie wystąpiła kapela góralska ze Szczyrku.Na stoisku powiatu bielskiego było mnóstwo przewodników turystycznych i folderów.
– Turystów ze Słowacji i Czech coraz częściej można spotkać w Beskidach. Myślę, że przyciąga ich nasz folklor i kuchnia regionalna. Niby mamy podobną kulturę, ale u nas w Beskidach to dziedzictwo kulturowe jest mocno kultywowane, przekazywane z pokolenia na pokolenia – mówi Magdalena Więzik, naczelnik wydziału promocji powiatu, kultury, sportu i turystyki w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.
Czytaj więcej
22. 07. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4926
22. 07. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4542
panda kaliszW dniach 23 – 24 lipca w Kaliszu odbyły się: Międzynarodowy Otwarty Turniej o Puchar Miasta Kalisza w Kajak Polo, Finał Pucharu Polski w Kajak Polo i Panda Cup.
UKS Set Kaniów wystawił trzy drużyny. W I Dywizji, gdzie występują seniorzy zagrali: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Jerry Mansner, Paweł Michalec, Bartłomiej Ryba i Karolis Latauskas (z Litwy). Nasza drużyna zajęła 4 miejsce.
W II Dywizji, która przeznaczona jest do rywalizacji kobiet i juniorów do lat 18, UKS Set reprezentowali: Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Maksymilian Borlicki, Maja Pyjas, Amelia Ewiak i Hanna Sojka i zajęli 6 miejsce.
Najlepiej wypadli najmłodsi stając na najniższym stopniu podium w Panda Cup. Tutaj grali: Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Mateusz Borlicki, Adam Sołdra, Robert Sołdra i Natan Pilarz.
W Turnieju uczestniczyła jeszcze Roksana Głombek, która zasiliła drużynę UKS Kanu Katowice.
 
22. 07. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5307
W ramach IX Święta Sportu w Kaniowie, oprócz Turnieju Orlików, który odbywał się z udziałem 5 zespołów, odbył się również mecz towarzyski, a w zasadzie sparing przed nowym sezonem 2022/2023 pomiędzy LKS Bestwina i LKS Kaniów. Zdjęcia TUTAJ
Składów drużyn nie podam, bo też nie były one zaprezentowane, a tym samym nie zamieszczę nazwisk strzelców bramek, mimo iż niektórzy z nich są mi doskonale znani, ponieważ wyznaję zasadę: albo każdy, albo żaden, a niestety, w tym przypadku nie każdego zdążyłem poznać.
Wynik meczu, jednakże, jest mi doskonale znany. Przedstawiciel bielskiej ligi okręgowej, LKS Bestwina, pokonał gospodarzy, LKS Kaniów, 3:2, mimo iż praktycznie całą drugą połowę grał w osłabieniu po wyrzuceniu z boiska zawodnika grającego z numerem 9 za dwie żółte kartki.
A zaczęło się bardzo dobrze dla gości, bo już w 3 minucie wyszli na prowadzenie. W 11 minucie sędziowie, z uwagi na przechodzącą burzę i wyładowania atmosferyczne, zdecydowali o przerwaniu meczu. Po wznowieniu gry gospodarze doprowadzili najpierw do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie 2:1, jednakże końcówka należała do wyżej notowanych gości i ostatecznie mecz zakończył się wygraną LKS Bestwina 3:2.
Obiektywnie patrząc LKS Kaniów nie zaprezentował się źle na tle wyżej notowanego przeciwnika, jednakże fakt, iż LKS Bestwina doprowadził do przewagi i ostatecznego zwycięstwa grając w osłabieniu, wyższą laurkę każe przyznać właśnie tej drużynie.
Aktualizacja - skład LKS Bestwina: Kudrys - Mocała, Miroski, Testowany zawodnik, Testowany zawodnik - Testowany zawodnik, Droździk , Wentland, Mielnikiewicz, K. Wójtowicz - D.Gacek oraz Łuszczak, Nowak , Wilczek ,Testowany zawodnik . Bramki zdobyli: Mielnikiewicz, K.Wójtowicz, Wentland (rzut karny)
Czytaj więcej
22. 07. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5540
IX Święto Sportu w Kaniowie rozpoczął Turniej Orlików o Puchar Prezesa LKS Przełom Kaniów. Jak przystało na tak ważne wydarzenie wszystkich jego uczestników powitał prezes, Grzegorz Wieczorek, a wzięły w nim udział: LKS Bestwina, LKS Goczałkowice, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, TS Czarni Góral Żywiec i gospodarze, LKS Kaniów.
Mecze odbywały się na połówkach normalnego boiska systemem „każdy z każdym” i trwały 2 x 10 minut. Zdjęcia TUTAJ
Najlepiej w tej konfrontacji poradzili sobie goście zza Wisły, LKS Goczałkowice, wygrywając wszystkie mecze, zdobywając 18 bramek i tracąc tylko 5. Na dodatek, zawodnik tej drużyny, Franciszek Chudek, został najlepszym strzelcem z 11 trafieniami, jego brat, Antoni Chudek, został wybrany najlepszym zawodnikiem, a Aleksander Szafron najlepszym bramkarzem.  
Drugie miejsce zajęło TS Czarni Góral Żywiec, trzecie LKS Bestwina, czwarte LKS Kaniów i piąte UMKS 3 Czechowice-Dziedzice. Wszystkie te trzy drużyny miały po 3 punkty, o kolejności miejsc zdecydowały różnice w zdobytych i straconych bramkach.
LKS Bestwina grał w składzie: Góra Nataniel, Bartoszek Maksymilian, Świerczek Marcin, Dzięgiel Konrad, Biedroń Dawid, Turek Kamil, Pycia Amelia, Pastor Oliwia, Nowak Kacper.
LKS Kaniów reprezentowali: Tobiasz Kocur, Paweł Krysiak, Oskar Droździk, Stanisław Beniowski, Nikodem Piesiur, Bartosz Mitko, Karol Przybyła, Leon Grasiak, Karol Hamerlak, Łukasz Przemyk, Kacper Waś, Miłosz Zając.
22. 07. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4547
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Kaniów ul. Ludowa od nr 57 do nr 49, nr 58, 54 a i b, 52 a i b, Poziomkowa,
Rozpoczęcie: 2022-07-26 08:00
Zakończenie: 2022-07-26 13:00