Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 10. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4995
Swego czasu można już było o nim poczytać na tym portalu. Wówczas mieszkaniec Bestwinki, Grzegorz Travis Szafran, przed 10 latu założył zespół Free Trip, który można było posłuchać na scenach naszej gminy. Od 8 lat jest mieszkańcem Czechowic-Dziedzic i 10 września wystąpił na PGE Narodowym! Jednak nie był to "zwykły" koncert – wraz z innym mieszkańcem Czechowic-Dziedzic, Sebastianem Wolnym, wystąpili w ramach akcji "Wielkie Granie", która była zorganizowana w ramach dziesięciolecia Stadionu Narodowego.
10 września na PGE Narodowym po raz pierwszy w historii polskiej sceny zagrało Wielkie Granie siłą tysiąca instrumentalistów i wokalistów - amatorów i profesjonalistów zebranych z całej Polski. Wydarzenie to było okazją do hucznego świętowania 10. urodzin PGE Narodowego, największej areny sportowej, wizytówki nie tylko Warszawy, ale i całej Polski.
Wielki, zjednoczony muzyczny band zagrał przed tysiącami widzów na trybunach, razem, na żywo, osiemnaście największych mega hitów wszech czasów z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd muzyki, między innymi Bajmu, Lady Pank, Urszuli czy Rolling Stones, Guns N’Roses, The Clash i AC/DC.
Czytaj więcej
22. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4253
Tomek JTomek AleksandraKtoś może powiedzieć, że 11 miejsce w biegu to żaden wynik. Jeśli, jednakże weźmie się pod uwagę, że w biegu tym pokonało się 2699 innych zawodników (w biegu wystartowało 2710 zawodników z 16 krajów), to taki wynik musi budzić szacunek. A ten szacunek należy się Tomkowi Januszowi (pierwszy z lewej na pierwszym zdjęciu, na zdjęciu drugim z Mistrzynią Europy w maratonie, Aleksandrą Lisowską), który w ubiegły weekend wystartował w Biegu 3 Kopców w Krakowie i zajął w nim właśnie 11 miejsce.
W jubileuszowej, 15. odsłonie Biegu Trzech Kopców tytuł Międzynarodowego Mistrza Krakowa w Biegu Górskim wywalczył David Kiprono Metto. Kenijczyk okazał się najlepszy w drugiej imprezie wchodzącej w skład tegorocznej Królewskiej Triady Biegowej – wiosną triumfował w 19. Cracovia Maraton. 13-kilometrową trasę łączącą trzy krakowskie Kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego pokonał w czasie 40 minut i 57 sekund.
Drugie miejsce zajął triumfator Biegu Trzech Kopców z 2018 i 2019 roku, drugi zawodnik 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego Tomasz Grycko (czas 00:41:35), a na trzecim finiszował aktualny wicemistrz Polski w półmaratonie i biegu na 10 km Mateusz Kaczor (czas 00:41:44). Czwarty był olimpijczyk z Tokio, 18. zawodnik niedawnych mistrzostw Europy w maratonie w Monachium Adam Nowicki (czas 00:42:00), piąty aktualny mistrz Polski na 5000 m i zwycięzca tegorocznego nocnego półmaratonu we Wrocławiu Patryk Kozłowski (czas 00:43:18), a szósty ubiegłoroczny triumfator Biegu Trzech Kopców Patryk Stypułkowski (czas 00:45:28).
Dlaczego przytaczam te miejsca? Bo tym bardziej wynik Tomasza zasługuje na szacunek. Brawo, Tomku!!!
Sam Tomek tak na gorąco ocenił swój występ: Podczas niedzielnego biegu 3 Kopców w Krakowie zająłem 11 miejsce OPEN. Przy tak mocnej stawce to dobry wynik, tym bardziej, że zjechałem prosto z obozu i o świeżości nie mam na razie za wiele do powiedzenia. Start docelowy coraz bliżej, dlatego pora na ostatnie szlify! Warunki na trasie nie były najłatwiejsze, ale wiem jedno, na pewno jeszcze wrócę na tę trasę i już wiem, dlaczego tak chętnie wszyscy tu startują.
22. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4641
22. 10. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4263
Czy sięgną po trzecie zwycięstwo z rzędu? Nie chcę zapeszać, ale na pewno ten zespół zasługuje na to, aby zajmować znacznie wyższe miejsce w tabeli ligi okręgowej. A szanse na poprawę swojego dorobku będą w sobotę, 8 października, kiedy to LKS Bestwina podejmować będzie na własnym boisku LKS Łąka, początek meczu o godz. 15.30. W 9 dotychczasowych meczach LKS Łąka zdobył 7 punktów za 2 zwycięstwa i 1 remis, zajmuje 13 miejsce. LKS Bestwina jest 9 i ma 11 punktów – 3 zwycięstwa, 2 remisy.
LKS Kaniów (5 miejsce, 10 punktów) już pod wodzą nowego – starego trenera, Wiesława Kucharskiego, zagra w niedzielę, 9 października, o godz. 15.00 w Międzybrodziu Bialskim z Żarem Międzybrodzie Bialskie, który w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze i po 7 kolejkach zajmuje 2 miejsce z dorobkiem 15 punktów za 5 zwycięstw.
KS Bestwinka (13 miejsce, 7 punktów) jakoś nie może wejść, mimo ambitnej postawy swoich, w większości młodych, zawodników na zwycięską ścieżkę. I w 8 kolejce nie będzie to łatwe, ponieważ podejmować będzie u siebie KS Bystra, który jest na 6 miejscu i ma 10 punktów za 3 zwycięstwa i remis. Na pewno szanse na zwycięstwo są duże i kibice po raz pierwszy od 21 sierpnia, powinni się cieszyć ze zwycięstwa na własnym boisku, ale i w tym wypadku nie chciałbym zapeszać. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 15.00.
Trener KS Bestwinka,Roman Folek, tak awizuje te mecze: Żar wzmocnił się znacząco latem, ma dobrą drużynę. Przełom ma ostatnio problemy, zmiana trenera - nie wiem czy da się w tydzień odmienić oblicza zespołu, aby wygrać z Żarem. Pewna "1". 

Oprócz ekip rezerw, mamy najmłodszy zespół w lidze. Co tydzień gra 5-6 juniorów w podstawowym składzie. Ci chłopcy potrzebują jednak czasu na ogranie w seniorskiej piłce. Staramy się grać piłką od tyłu i w końcu to będzie przynosić efekty. W starciu z KS-em Bystra postaramy się sprawić niespodziankę.

22. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4345
Z wielkim entuzjazmem śledzimy losy gminnej grupy plastycznej „Jaskółka”, która w ostatnim czasie była organizatorem pleneru malarskiego w stadninie koni „Ranczo w dolinie” w Janowicach oraz gościem na I Plenerze Malarskim "Barwy Beskidów" w Szczyrku zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.
W dniu 17 września artyści z bestwińskiej grupy „Jaskółka” wcielili się w rolę organizatorów pleneru malarskiego w janowickiej stadninie, którego organizacja była możliwa dzięki pomocy i zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie. Plener malarski cieszył się dużym zainteresowaniem wśród członków okolicznych grup artystycznych na który najliczniej odpowiedziało „Zdrzadełko” z Pszczyny. Choć pogoda była kapryśna to humory bardzo dopisywały przy sztalugach, a opowieściom nie tylko o malarstwie nie było końca. Takie spotkania dają doskonały pretekst do wspólnego poznawania siebie. Przy okazji pleneru uczestnicy zgłębiali tajniki warsztatu, ale i przyjmowali dobre rady od innych uczestników. Miejsce pleneru nie było wybrane przypadkowo. Tereny zielone przy stadninie są niezwykle piękne i malownicze. Dobra atmosfera, świetne humory oraz niezwykłe miejsce zaowocowały pięknymi pracami, które można było podziwiać podczas spotkania.
Czytaj więcej
22. 10. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4898
Po znakomitym występie w konfrontacji z KS Międzyrzecze w poprzedniej kolejce, piłkarze LKS Bestwina przystępowali do kolejnej ligowej konfrontacji z GTS Bojszowy i... liczyli na kontynuację dobrej passy.
Już w 1. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Wojciech Wilczek i gdyby nie jego błędne przekonanie o znajdowaniu się na pozycji spalonej z jednoczesnym zlekceważeniem przyjęcia i strzału w sytuacji sam na sam, to miejscowi mogliby się cieszyć z prowadzenia. Zawodnik LKS-u zrehabilitował się w 8. minucie i nie zmarnował dośrodkowania Krystiana Patronia z prawej strony boiska, pokonując bramkarza strzałem z pierwszej piłki z okolic 8. metra. Gospodarze bardzo dobrze realizowali założenia nakreślone przez trenera Sebastiana Gruszfelda i po pół godzinie gry prowadzili jeszcze wyżej. Michał Motyka odebrał piłkę niepewnie interweniującemu bramkarzowi gości i został przez niego sfaulowany, Sędzia podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Patryk Wentland.
Czytaj więcej
22. 10. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4857

22. 10. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4792
zbigniew niedwieckiMuzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie pisarza Zbigniewa Niedźwieckiego Ravicza, które odbędzie się 7 października o godz. 16:00.

Zbigniew Niedźwiecki Ravicz jako prozaik zadebiutował w 2009 roku powieścią społeczno-obyczajową „Grzech przemilczenia”, a następnie spod jego pióra wyszedł zbiór satyrycznych opowiadań pt. „Przypadki małżeńskie”. Na kanwie własnej sztuki teatralnej o Daisy von Pless w 2016 roku autor napisał pierwszy tom powieści biograficznej „Daisy. Błękitna tożsamość”, a cztery lata później drugi. Ostatnią książką w jego dorobku są „Scenki z życia we dwoje” (2021). Pisarz jest członkiem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

 
22. 10. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4547
W niedzielę, 2 października, przed rozpoczęciem meczu LKS Kaniów – Soła Kobiernice odbyła się miła uroczystość. Zarząd LKS Kaniów, Klub Kibica, koledzy z drużyny, drużyna Oldbojów, Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” złożyli zawodnikowi, Wojciechowi Czulakowi, życzenia z okazji 50 urodzin. Na tę okazję przygotowano informację o przebiegu kariery piłkarskiej Jubilata:
Kora z zespołem Manam śpiewała „Przyszłam na świat po to, aby kochać…”, parafrazując słowa piosenki możemy powiedzieć, że przyszedł na świat po to, żeby kopać … nie, nie po kostkach, chociaż pewnie w ferworze walki i to się zdarzało, ale w piłkę i robi to nadal, mimo iż w najbliższą sobotę, 8 października stuknie mu okrągła rocznica urodzin, piękny wiek, piękny Jubileusz … 50 lat!
Z tego na boisku spędził 38, a wcześniej był lekkoatletą, latem uprawiał biegi na bieżni i przełajowe, zimą na nartach biegowych w LKS Międzybrodzie.
Piłkarską karierę rozpoczął jako junior w Międzybrodziu Bialskim, tam też do 1990 roku występował w drużynie seniorów. Od 1990 roku do 2000 grał w Porąbce i rozegrał tam około 250 meczów. Następnie ponownie przywdział barwy Żaru Międzybrodzie Bialskie, gdzie zaliczył około 200 meczów, a jego ostatnim w Międzybrodziu był sezon 2007/2008, skąd idąc za głosem serca trafił do Kaniowa, gdzie zamieszkał i został zawodnikiem LKS-u Przełom Kaniów, chociaż zaciekle o niego walczył KS Bestwinka, którego boisko leży o rzut beretem od domu Wojciecha, należy dodać - na szczęście dla kibiców LKS Kaniów - bo stał się On czołowym zawodnikiem i podporą kaniowskiej defensywy.
Czytaj więcej
22. 10. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5493
W sobotę, 1 października, parking nad boiskiem oraz okoliczne miejsca parkingowe zapełniły się samochodami strażackimi i osobowymi. Państwowa Straż Pożarna w Bielsku – Białej, dzięki uprzejmości wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego oraz LKS Bestwina udostępniających teren, zorganizowała tutaj Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP powiatu bielskiego. Mimo iż odbywały się w Bestwinie ich organizatorem była OSP Kaniów. Zdjęcia TUTAJ
Zameldowało się 6 drużyn dziewcząt (Bujaków, Pisarzowice, Ligota, Janowice, Wilkowice i Porąbka) oraz 8 chłopców (Kobiernice, Stara Wieś, Bronów, Kaniów, Hecznarowice, Międzyrzecze Górne, Meszna, Rybarzowice).
Komisje sędziowska powołał Komendant Miejski PSP w Bielsku – Białej, Zbigniew Mizera, a sędzią głównym został mł. Bryg. Piotr Midor.
Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP są formą szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań pożarniczych. Organizowane są co roku w każdej gminie.
Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w grupie MDP OSP dla powiatu bielskiego i miasta Bielsko – Biała odbywają się co dwa lata. Drużyny składają się z 9 członków i uczestniczą w konkurencjach:
- sztafeta pożarnicza z przeszkodami,
- ćwiczenia bojowe,
według regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych z 2010 roku.
Czytaj więcej