Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 10. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4117
Zdjcie WhatsAZdjcie WhatsApZdjcie WhatsApp 2022 10 15 Zdjcie WhatsApp 2022 10 15 o 174832Zdjcie WhatsApp 2022 10 15 o 174805Zdjcie WhatsApp 2022 10 15 o 174834Zdjcie WhatsApp 2022Po sukcesach krwiodawców – wędkarzy i krwiodawców – piłkarzy reprezentujących Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Bestwina świetnie zaprezentowali się krwiodawcy – siatkarze uczestniczący w I Turnieju Amatorskiej Piłki Siatkowej Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK Rejonu Bielskiego pod honorowym patronatem burmistrz Strumienia Anny Grygierek.

Turniej odbył się w sobotę, 15 października, w hali sportowej w Strumieniu.
Nasi reprezentanci: Barbara Gałuszka, Jarosław Bieroński, Dominik Puda, Kraus Marcin, Kraus Michał, Wojciech Głąbek i Damian Kopaczka zajęli pierwsze miejsce i odebrali Puchar z rąk Pani burmistrz, Anny Grygierek i złote medale. W ceremonii dekoracji uczestniczyli, oprócz Pani burmistrz, Tomasz Piwocha – prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej i Marek Mielnik - dyrektor Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej.

Michał Kraus został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju, uśmiechnęło się również do niego szczęście w losowaniu nagród, w którym brali udział wszyscy zawodnicy i trafił na zwycięski los.
Brawa i gratulacje dla naszych krwiodawców – siatkarzy!!!

22. 10. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4570

elektrosmieciMasz w swoim gospodarstwie domowym elektrośmieci: zużyte telewizory, pralki, lodówki, komputery, telefony oraz inne urządzenia elektryczne i elektroniczne? Zajmują Ci miejsce?

Teraz możesz się ich pozbyć!

We wtorek, 18 października, odbędzie się w naszej gminie zbiórka elektrośmieci, a Ty musisz je tylko wystawić przed swoją posesję.

Tylko tyle... Nie zapomnij, żeby to zrobić z samego rana, najlepiej przed godziną 8.00.

Szczegóły na afiszach.

22. 10. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4328
W sobotę i niedzielę nasze drużyny występujące w A klasie i lidze okręgowej będą miały kolejną okazję, aby podreperować swoje konta.
Najwcześniej na boisko wybiegną zawodnicy LKS Bestwina i KS Bestwinka, bo w sobotę o godz. 15.00, jednakże oba zespoły zagrają na boiskach rywali. LKS Bestwina udaje się do Bielska, by zmierzyć się BKS Stal Bielsko-Biała i będzie to już 11 kolejka. W poprzedniej bielszczanie przegrali w Międzyrzeczu 2:1 i zajmują obecnie ostatnią, 16 pozycję z dorobkiem 2 punktów, LKS Bestwina jest 10 i ma 11 punktów.
Nie wiedzie się najlepiej KS Bestwinka, który do tej pory zgromadził 8 punktów w 8 meczach i zajmuje 12 lokatę. Jego przeciwnik, Pionier Pisarzowice, w ostatnim meczu wygrał w Kozach z Orłem 1:0 i zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 10 punktów. Niby nie tak wielka różnica, ale o dorobek punktowy bestwinczanie będą mieć ciężko, ale dopóki piłka w grze …
LKS Kaniów jako jedyny zagra na własnym boisku, jego przeciwnikiem będzie Sokół Hecznarowice, a mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 16 października, o godz. 15.00. Kaniowianie zajmują 6 lokatę z dorobkiem 11 punktów, Sokół Hecznarowice ma punktów 13 i zajmuje jedną pozycję wyżej, tak więc w razie zwycięstwa gospodarzy drużyny zamienią się miejscami, a jeśli dobrze się ułoży, Kaniów ma szanse wskoczyć na 4 miejsce. W ostatniej kolejce Sokół wygrał z rezerwami LKS Czaniec 4:1, Kaniów zremisował w Międzybrodziu z Żarem 1:1.
22. 10. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5248
Roman Sas – rodowity Kaniowianin. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Kaniowie i Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Bielsku-Białej, swoje życie zawodowe związał z kopalnią „Silesia”, gdzie w ciągu 25 lat pracy przeszedł wszystkie szczeble – począwszy od robotnika fizycznego, poprzez sztygara zmianowego do sztygara oddziałowego – kierownika oddziału szybowego. Lubiany i cieszący się bardzo dobrą opinią pracowników oraz przełożonych, autor wielu wniosków racjonalizatorskich. Wielokrotnie odznaczany, m.in. brązowym i srebrnym Krzyżem Zasługi. Od 2009 roku członek Zarządu, najpierw Sekcji Wędkarskiej przy LKS Przełom Kaniów (której członkiem jest od 1998 roku), by w 2012 zostać wybranym jej prezesem, a od 2015 roku nieprzerwanie do dzisiaj jest prezesem Zarządu Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”, które powstało decyzją Walnego Zebrania po przekształceniu Sekcji Wędkarskiej.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej stworzyły się nowe możliwości pozyskiwania środków finansowych na działalność, a nie tylko ze składek członkowskich, czy też od sponsorów. Jednakże, aby móc o nie aplikować, należało spełniać określone warunki, a tych Sekcja nie spełniała. Narodził się więc pomysł, aby dotychczasowa Sekcja przekształciła się w Stowarzyszenie. Tutaj uwidacznia się doskonale rola Romana Sasa, jako osoby myślącej o przyszłości, dbającej o rozwój rybactwa i wędkarstwa w Kaniowie.

Czytaj więcej
22. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4359

Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” w ostatnich dniach prowadziło kolejną inwestycję, dzięki pomocy Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina i środkom finansowym pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Zadanie to nosiło nazwę: „Budowa pomostów wędkarskich jako obiektu promującego turystyczno - rekreacyjne walory wędkarstwa na obszarze LSR”. Więcej zdjęć TUTAJ i TUTAJ

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 120 060,98 zł. Środki pozyskane z zewnątrz to 92 200,00 zł, Stowarzyszenie dołożyło z własnych funduszy 27 860,98 zł, tj. 23% całości kosztów. Wybudowano 4 pomosty wędkarskie o wymiarach 3,66x3,08 m. Konstrukcję wykonano ze stali ocynkowanej a podesty z deski kompozytowej. Każdy pomost na brzegu posadowiono na 3 stopach żelbetowych a w wodzie na stalowych słupach wykonanych z dwuteowników HEA 160.
Stowarzyszenie w ramach własnych środków i własnymi siłami członków Stowarzyszenia wykona jeszcze zejścia z wysokich brzegów z obu stron oraz ścieżkę łącząca wszystkie pomosty.

Czytaj więcej
22. 10. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4700
daisyIMG 20221007 160926IMG 20221007 160957IMG 20221007 1613547 października w Muzeum Regionalnym w Bestwinie odbyło się spotkanie autorskie Zbigniewa Niedźwieckiego Ravicza, twórcy takich książek jak „Grzech przemilczenia”, „Przypadki małżeńskie”, „Scenki z życia we dwoje” oraz powieści: „Daisy – błękitna tożsamość”, której w głównej mierze poświęcone było spotkanie.
„Daisy. Błękitna tożsamość” to powieść o księżnej von Pless – ostatniej pani na zamku Książ i w Pszczynie. Książka powstała w oparciu o pamiętniki bohaterki oraz źródła historyczne dotyczące arystokracji europejskiej na przełomie XIX i XX wieku. Oprócz walorów literackich, powieść ta zawiera spora dawkę wiedzy na temat jednej z najbardziej znanych postaci okresu belle epoque. Chociaż świat książąt pszczyńskich zniknął już za linią horyzontu, to jednak nie przestaje fascynować swoim blaskiem. Dzięki sukcesowi pierwszego wydania autor opublikował drugi tom o losach Daisi – skupiając się m.in. przerwanym gwałtownie romansie, wyprawie do Indii czy trudnych wyborach natury emocjonalnej.
Czytaj więcej
22. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4627
G WGW 1G W 2Co prawda program został nagrany przed wakacjami, ale jego emisja na antenie TVP 2 nastąpi dopiero teraz, w środę, 12 października, o godzinie 16.00.
Grzegorz Wieczorek, prezes LKS Przełom Kaniów, wynik już zna, my jeszcze nie, więc możemy mu kibicować i ściskać kciuki za powodzenie.
Tak więc środa, godz. 16.00, TVP 2 - Koło Fortuny!!!
22. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4107
Zwycięstwa w ostatnich meczach bez straty gola, w dodatku wizyta zespołu niżej notowanego w tabeli – te okoliczności zdawały się sprzyjać piłkarzom LKS-u Bestwina w kontekście jej kolejnej ligowej konfrontacji.
Przez pryzmat przebiegu rywalizacji ekip z Bestwiny oraz Łąki gospodarze na jakąkolwiek zdobycz punktową zasłużyli. Przed pauzą bliscy powodzenia byli uderzający z rzutów wolnych Patryk Wentland i Adrian Miroski – w obu przypadkach piłka mijała słupek o centymetry, zarazem bez jakiejkolwiek reakcji ze strony golkipera gości. Również po zmianie stron pod bramką LKS-u Łąka dochodziło do spięć. Tu odnotować można szarżę Kacpra Wójtowicza, który dogrywał do lepiej ustawionego Dawida Gleindka, lecz na wślizgu w ostatniej chwili akcję przerwał defensor przeciwnika. W innej z obiecujących prób ofensywnych o przysłowiowy włos od skierowania futbolówki do celu był Kacper Mielnikiewicz.
Czytaj więcej
22. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4668
22. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4728
Wegiel PGSKierowca odbierający węgiel musi posiadać upoważnienie od kupującego, które można pobrać --->> PEŁNOMOCNICTWO