Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 08. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2850
Kapitalnie udało się, nomen omen, wstrzelić organizatorom I Zawodów Strzeleckich w okienko pogodowe, bo kiedy już wszyscy rozjechali się do domów, a organizatorzy posprzątali sprzęt z nieba lunęły strugi deszczu, posypał się grad i we znaki dawał się mocny wiatr, konieczny był nawet wyjazd strażaków do połamanego przez wichurę drzewa.
A skoro o strażakach mowa to Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” dziękuje za udostępnienie placu za budynkiem OSP i panu Andrzejowi Satławie za pomoc.
Zdjęcia z zawodów można zobaczyć TUTAJ.
Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy I do IV i V do VIII.
W grupie młodszej zwyciężył Jakub Lorek (57 pkt.), drugie miejsce zajęła Amelia Kózka (50), trzecie Emma Zeman (42).
W starszej grupie najlepszy był Kacper Gandor (58 pkt.), drugi Karol Kaganiec (53), trzeci Tomasz Hamerlak (52).
Czytaj więcej
24. 08. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3039
W piosence „Czas relaksu” Andrzej Rybiński śpiewał:
„Kiedy świat wielki hałasem mnie nuży,
A w barze u Ritza ten sam nudny tłum,
Mój packard mnie niesie do celu podróży,
U boku przyjaciół mam dwóch.”
12346789101112
 
 
 
 
 
Zastanawiałem się, co to jest ten packard i wczoraj miałem okazję go zobaczyć w pełnej krasie. To właśnie samochód tej marki otwierał Rajd Pojazdów Zabytkowych poruszający się ulicą Krakowską ze Starej Wsi do Czechowic-Dziedzic. Żółty packard (pierwsze zdjęcie) pięknie się prezentował i wzbudzał zachwyt miłośników motoryzacji, a zwłaszcza starych samochodów. Zdjęcia z ulicy Krakowskiej TUTAJ
Czytając zapowiedzi Rajdu czy też informacje już po jego zakończeniu najczęściej można było spotkać się z określeniami: perełki motoryzacji, prawdziwe skarby dla miłośników motoryzacji i kolekcjonerów, ikony motoryzacji, luksus, elegancja i niepowtarzalność.
Wśród tych pięknych pojazdów znalazła się perełka mieszkańca naszej gminy, Adriana Maroszka z Bestwinki.
Adrian jest prawdziwym pasjonatem motoryzacji. 18 lat temu wyremontował motocykl Junak M10 z 1963 roku z przyczepką i najpierw nim jeździł na rajdy zabytkowych pojazdów, oczywiście kask również ubierał zabytkowy.
Wczoraj na trasie rajdu zaprezentował samochód DKW F8 Maisterclasse z roku 1939. Jest on wyposażony w silnik dwusuwowy dwucylindrowy o pojemności 700cm i mocy 18 km.
Czytaj więcej
24. 08. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2356
Tydzień później niż liga okręgowa, w której występuje LKS Bestwina do rozgrywek przystąpią drużyny KS Bestwinka i LKS Kaniów występujące w bielskiej A klasie. Kibicom, jednakże przyjdzie jeszcze trochę poczekać by zobaczyć te dwie drużyny na własnych boiskach po wakacyjnej przerwie, bo w pierwszej kolejce rundy jesiennej zagrają na wyjeździe.
LKS Kaniów zagra w niedzielę o godzinie 16.00 w Międzybrodziu z Żarem Międzybrodzie Bialskie.
KS Bestwinka udaje się do Wapienicy i w niedzielę, 18 sierpnia, zmierzy się o godzinie 17.00 z Zaporą.
LKS Bestwina w drugiej kolejce zagra na własnym boisku w sobotę, 17 sierpnia z Czarnymi Jaworze. Początek meczu o godzinie 18.00.
W pierwszej kolejce LKS Bestwina zremisował w Bieruniu z BAP Piast Gol 2:2, a Czarni Jaworze wygrali z Sokołem Zabrzeg 4:0.
24. 08. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2651
Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni będzie w tym roku bazą XXIV Międzynarodowego Małopolskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Impreza odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia br. Zabytkowe auta będzie można zobaczyć w kilku lokalizacjach w województwach małopolskim i śląskim. Szczegóły na plakacie.
Zabytkowe maszyny wyruszą w trasę w czwartek, 15 sierpnia. Pojazdy, które zobaczycie, to prawdziwy przekrój światowej i polskiej motoryzacji. Od kultowych samochodów po unikatowe motocykle – każdy znajdzie coś dla siebie! Właścicielami takich perełek są również mieszkańcy naszej gminy.
Zabytkowe maszyny będą prezentować się również w Rudnie pod Zamkiem Tenczyn, w Wilamowicach, Czechowicach – Dziedzicach, Bielsku – Białej, Kętach i Kozach. Uczestnicy w każdej z tych miejscowości zwiedzać będą lokalne atrakcje turystyczne.
Na ulicach Bestwiny i Czechowic-Dziedzic perełki motoryzacji pojawią się w piątek, 16 sierpnia. Do Czechowic-Dziedzic ruchome muzeum motoryzacji pojedzie ze Starej Wsi, więc można je będzie zobaczyć w Bestwinie na ulicy Krakowskiej. Już w Czechowicach-Dziedzicach pojedzie m.in. ulicami: Bestwińską, Legionów, Kopernika, Mazańcowicką, ponownie Legionów, Paderewskiego, Sobieskiego, Niepodległości, Kołłątaja, Pl. Jana Pawła II (prezentacja pojazdów), wyjazd w kierunku ul. Węglowej i przejazd przez DK1 w kierunku Zabrzegu.
Czytaj więcej
24. 08. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2436
Działo się w Bieruniu! Kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć spotkanie z perspektywy trybun, żałować tego nie mogli.
W głównej roli – choć nie tej, której zapewne życzyliby sobie – wystąpili bramkarze obu drużyn, mający swój udział przy wszystkich golach. W 26. minucie gra toczyła się w środkowej strefie boiska, aż nagle zawodnik Piasta z własnej połowy wystrzelił piłkę bez zastanowienia w kierunku „świątyni” zespołu z Bestwiny. Zrobił to nie bez przyczyny, bo wysunięty daleko Maciej Wielgus nie zdołał w porę zareagować, a futbolówka wpadła mu „za kołnierz”. Już w 29. minucie bilans zysków był identyczny. Kiks przytrafił się tym razem golkiperowi gospodarzy, Wojciech Wilczek dograł do Igora Jurzaka, który ze spokojem wcelował do siatki. Remis zdawał się bardziej satysfakcjonować bierunian, bo inicjatywę w grze posiadali piłkarze LKS-u. Jedną z nielicznych dogodnych szans w tym fragmencie spotkania był bliski powodzenia strzał Piotra Czerwika z pola karnego po krótko rozegranym kornerze.
Czytaj więcej
24. 08. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2989
Obchody XXII Święta Karpia Polskiego organizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką Bielska Kraina, Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie i Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” pod honorowym patronatem starosty bielskiego, Andrzeja Płonki i wójta gminy Bestwina, Grzegorza Bobonia rozpoczęły się już o 6 rano zawodami wędkarskimi. Ich wyniki podane są we wcześniejszej informacji. Zdjęcia z zawodów TUTAJ, z imprezy na terenach rekreacyjnych TUTAJ.
Już o 15.30 na kaniowskich terenach rekreacyjnych zrobiło się tłoczno, a na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta Gminy Bestwina pod batutą Urszuli Szkucik - Jagiełka ze swoim koncertem. Starsi mieszkańcy rozglądali się wokół, czy gdzieś nie biega i nie trenuje Sylvester Stallone, ponieważ orkiestra rozpoczęła swój występ ścieżką dźwiękową z filmu Johna G. Avildsena „Rocky” z 1976 r. Wystarczyło zamknąć oczy i już przypominały się sceny z tego filmu.
Widzowie podziwiali nie tylko wyśmienitą grę na instrumentach, ale mogli również kolejny raz rozkoszować się znakomitymi występami wokalnymi członków Orkiestry. To była prawdziwa muzyczna uczta, nic więc dziwnego, że były prośby o bisy.
O 16.15 sceną zawładnął zespół „Rastafajrant” z byłym mieszkańcem Kaniowa, Grzegorzem Koziołem – założycielem, liderem, wokalistą, autorem tekstów i muzyki w jednym.
W swoich utworach łączą oni elementy reggae, rocka, ska i poezji ska-kanej. Muzycy tworzący go współpracują bądź współpracowali z takimi zespołami i muzykami jak m.in. De Press, Dzioło, Dawid Kwiatkowski, Patryk Kumór, Wojtek „Yellow” Żółty (Akurat, The Polish), Natasza Ptakova, Skazany na bluesa (Teatr Śląski) i wiele innych.
Czytaj więcej
24. 08. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2961
W sobotę, 10 sierpnia, na malowniczym akwenie „Miasteczko” odbyły się coroczne zawody wędkarskie z okazji Święta Karpia Polskiego. Pogoda dopisała – poranek przywitał uczestników słonecznym niebem i lekkim wiatrem, co sprzyjało spokojnemu łowieniu ryb. W zawodach wzięło udział 75 wędkarzy z całej okolicy, w tym zarówno członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”, jak i amatorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wędkowaniem. Zdjęcia TUTAJ
Przywitał ich prezes Stowarzyszenia, Roman Sas, wcześniej zapisy prowadził skarbnik, Jerzy Zużałek.
Roman Sas wyraził zadowolenie z tak licznego udziału wędkarzy w zawodach, życzył udanych połowów i zaprosił na podsumowanie rywalizacji wraz z poczęstunkiem o godzinie 12 na terenach rekreacyjnych oraz popołudniową część artystyczną obchodów XXII Święta Karpia Polskiego, gdzie będą wręczane Puchary ufundowane przez Starostę Bielskiego i statuetki dla członków Stowarzyszenia, którzy w 2023 roku zasłużyli sobie na wyróżnienie swoją pracą na rzecz Stowarzyszenia Wędkarskiego i lokalnej społeczności.
Regulamin zawodów przedstawił szef Komisji Sędziowskiej, Tomasz Gibas, po czym nastąpiło losowanie stanowisk.
Czytaj więcej
24. 08. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2901
Poniżej pochodzący z Kaniowa, Grzegorz Kozioł, lider zespołu Rastafajrant, zaprasza na Święto Karpia Polskiego i występ Jego Zespołu. Nie można tego przegapić, Grzegorz ze swoją ekipą zaprezentuje się o godzinie 16.15. To aż nie do pojęcia, że mają za sobą ponad 300 występów w kraju i za granicą, a w swojej wsi Grzegorz wystąpi po raz pierwszy, chociaż nie do końca jest to prawdziwe zdanie, bo przed kilku lat występował na kaniowskiej scenie, ale w roli organizatora Underground Festiwalu.
Mam nadzieję, że szkolni koledzy, sąsiedzi, znajomi, a także miłośnicy stylów punkt reggae/ ska/rock z sekcją dętą nie zawiodą Grzegorza i pod sceną będzie się działo:-) O Grzegorzu pisałem już wielokrotnie, wystarczy po lewej stronie u góry w okienko (Szukaj) wpisać jego imię i nazwisko, a wyświetlą się odpowiednie artykuły.
24. 08. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2799
Dyżury dzielnicowych w gminie Bestwina:
Bestwina i Janowice:
Sierż. szt. Dominik Piecha
Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie
Co drugi piątek (od 16.08.2024) w godz. od 10.00 do 12.00
Tel.: 47 85 708 42; 727 032 531

Bestwinka i Kaniów:
asp. sztab. Krzysztof Jarczok
Biuro sołtysa w Kaniowie
Co drugi czwartek (od 1.08.2024) w godz. od 15.00  do 16.00
Tel.: 47 85 708 45; 727 032 562

 

24. 08. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2961
Wójt Gminy Bestwina Grzegorz Boboń i Radni Powiatowi z Gminy Bestwina serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w zawodach sportowych p.n. : „TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ O PUCHAR WÓJTA i RADNYCH POWIATOWYCH Z GMINY BESTWINA 2024 rok” który odbędzie się w dniu 31 sierpnia /sobota/ 2024 roku od godziny 830 na terenie ORiSW w Kaniowie.

Więcej informacji

 

Do góry