Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 09. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2333
Julia 2024Julia 2024 1Julia 2024 2Kiedy w Kaniowie kajak poliści walczyli o medale mistrzostw Polski seniorów i młodzików, na czechowickim „Kopalnioku” w sobotę, 7 września odbywały się Regaty Kajakowe “CZECHOWICE CUP”, w których udział wzięło ponad 250 zawodników z 13 klubów. Nie zabrakło największych gwiazd polskiego (i nie tylko) kajakarstwa z medalistami Mistrzostw Świata, Europy, a nawet Igrzysk Olimpijskich na czele. A mowa tu o takich osobistościach jak: Wojtek Pilarz, Wiktor Leszczyński, Piotrek Morawski i Paulina Paszek.
Mieszkanka Bestwinki, zawodniczka MKS Czechowice-Dziedzice, Julia Firganek zdobyła w nich 3 medale: 1 złoty i 2 brązowe.
Medal złoty wywalczyła w K2 juniorek w parze z Elvira Mykhailovą, medale brązowe w K1 juniorek i K4 mix (2009 i starsi) wraz z Elvirą Mykhailovą, Patrykiem Stanochem i Sviatoslavem Verkholą.
Natomiast mieszkaniec Bestwiny, Artur Świerkot zwyciężył w K1 młodzików 2011 i zdobył złoty medal.
24. 09. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2339
Boot Camp Kids na "żwirowni" w Kaniowie, a Rolkowisko na ulicy Mirowskiej. Najmłodsi pożegnają wakacje w sobotę i niedzielę.
W sobotę 14 września w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, czyli na popularnej "Żwirowni", odbędzie się Boot Camp Kids. To kolejna stacja projektu "Pociąg do Stacji Forma'' Elżbiety Zarębskiej dedykowana najmłodszym, podczas której dzieci pożegnają wakacje.
Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 16.00 do 18.00. Podczas Boot Camp Kids najmłodsi będą pokonywać nowe przeszkody i wyzwania.
- Dzieci pod okiem trzech trenerów pokonywać będą przeszkody, będą biegać, ćwiczyć oraz doskonale się bawić - będą miały możliwość współpracy oraz rywalizacji, będą rozwijały swą sprawność, kreatywność oraz będą pracowały nad swą wydolnością oraz gibkością - zapowiada Elżbieta Zarębska.
Dzieci na terenie ośrodka będą przebywały pod opieką osoby dorosłej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy poprzez stronę http://www.fitness-kkg.pl. Zgłoszeń można dokonywać do czwartku 12 września.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 604 248 845.
UWAGA! W przypadku deszczowej pogody wszystkie atrakcje i konkurencje zostaną przeniesione na salę KS Strong Life przy ul. Tetmajera 14a w Czechowicach-Dziedzicach. Uczestnicy otrzymają wiadomość na ten temat od organizatorów.
Rolkowisko odbędzie się w niedzielę, 15 września w Kaniowie na ulicy Mirowskiej. Szczegóły na plakacie.
24. 09. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2325
Tydzień temu pisałem - "Takich meczów, takich weekendów chcemy więcej ... 9 na 9 - jednym słowem max!" Dzisiaj muszę napisać: "Takich meczów, takich weekendów nigdy więcej!"
Zdecydowanie nie był to nasz najlepszy dzień. Graliśmy ospale, więc ciężko było nam wykreować sytuację do oddania strzału. Mimo tego takowe w przeciągu całego spotkania się pojawiły i przy lepszej skuteczności nie mieliśmy prawa przegrać tego meczu. Wypada pogratulować przeciwnikowi. Ten mecz pokazał, ile jeszcze przed nami pracy, aby móc systematycznie punktować w A klasie – podsumował występ swojej drużyny trener, Marcin Sztorc.
Z kolei administrator profilu na Facebooku pisze tak: Seniorzy na własnym boisku podejmowali gości z Porąbki. Niestety jedyną bramkę w tym meczu w 29 minucie zdobywają goście. Po raz kolejny nie potrafimy wykończyć szeregu wykreowanych sytuacji i drugi z rzędu domowy mecz kończymy bez choćby punktu, na który z przebiegu spotkania zasługujemy.
Jakub Habdas, prezes oraz zawodnik KS Bystra o tym meczu: "Przegrana KS-u Bestwinka jest dla mnie zaskoczeniem. Graliśmy z tą drużyną sparing i wyglądali wówczas bardzo solidnie, ale cały czas będzie to bardzo groźny zespół."
KS Bestwinka – LKS zapora Porąbka 0:1
KS Bestwinka: Kamil Kucharczyk (C), Dominik Chmielniak (B), Bartosz Prymula, Wojciech Lisewski, Przemysław Stasica (76’ Romain Bazin), Maciej Kosmaty, Konrad Łuszczak, Patryk Fluder, Dawid Francuz (46' Damian Lach), Grzegorz Sztorc, Vadym Matvieienko (58' Tomasz Sajdak).

Bardzo szkoda tego meczu. Byliśmy niestety bardzo nieskuteczni (jedynie co cieszy, to że te sytuacje jednak są stwarzane przez naszych zawodników). Do czasu strzelenia bramki przez przeciwnika powinno być 2:0 dla nas, ale stare porzekadło się potwierdziło - niewykorzystane sytuacje lubią się mścić – puentuje występ swoich podopiecznych trener LKS Kaniów, Zbigniew Wierzgoń.

Czytaj więcej
24. 09. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2149
Zawody BieryZawody Biery 1W sobotę, 7 września 2024 r. na akwenie PZW Biery odbyły się zawody wędkarskie metodą spławikową Klubów HDK PCK rejonu bielskiego oraz mieszkańców Jaworza, które zorganizował Klub HDK PCK przy OSP Jaworze.
Drużyna Klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy Bestwina w składzie: Łukasz Pasierbek, Janusz Niemiec i Józef Łuczkowski zajęła z wynikiem 5,540 kg III miejsce.
Przy pięknej pogodzie w zawodach wzięło udział 11 drużyn (32 zawodników).
I miejsce zdobyła drużyna z Klubu HDK PCK przy KWK Piast Ruch II w Woli, która łącznie złowiła 18,470 kg,
II miejsce zajął Klub HDK PCK przy Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie - 8,930 kg.
24. 09. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2382
 
 
 
 
 
 
 
"Jedenaście, jedenaście, a nam ciągle mało" - w kierunku seniorek UKS Set oraz "Mistrza Polski macie, mistrza Polski macie, za rok go nam oddacie" - w stronę seniorów Powiśla Warszawa śpiewali najwierniejsi kibice UKS Set.
W tegorocznych XXVII Mistrzostwach Polski Seniorów i V Mistrzostwach Polski Młodzików zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów stawali na każdym stopniu podium.
Seniorki po raz 11 z rzędu zdobyły mistrzowskie tytuły, seniorzy nie zdołali obronić tytułu z ubiegłego roku i musieli zadowolić się srebrnymi medalami, młodziczki zdobyły brązowe medale, a młodzicy zajęli czwarte miejsce. Zdjęcia z soboty TUTAJ, z niedzieli TUTAJ
Druga drużyna mężczyzn zajęła 6 miejsce, UKS Set C był 10.
Ogółem na trzech boiskach Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie rozegrano 96 meczów, udział wzięło ponad 210 kajak polistów z 39 drużyn i 10 klubów ze Szczecina, Kaniowa, Poznania, Warszawy, Leśnej, Kalisza, Choszczna, Katowic, Księżpola i Kliniska.
Seniorki: Katarina Sklenarova, Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Lumi Jääskeläinen, Katarzyna Kalina, Natalia Pacyga, Martyna Podgórska, Majka Pyjas.
Seniorzy - Set A: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Michalec Paweł, Jerry Mansner, Karolis Latauskas, Arkadiusz Pilarz, Mateo Korpolewski, Miklos Timar.
Set B: Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Mihaly Timar, Kamil Król, Jakub Witkowski, Bartłomiej Ryba.
Set C: Przemysław Gruszka, Maksymilian Borlicki, Tomasz Kabut, Wojciech Szafarczyk, Szymon Machalica, Krystian Dudzik, Sebastian Szafarczyk.
Młodziczki: Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Natalia Dyduch, Zofia Sadkowska, Kaja Paluszkiewicz, Nikola Jurek.
Młodzicy: Mateusz Borlicki, Kacper Gandor, Adam Soldra, Robert Soldra, Grzegorz Ochman, Stanisław Beniowski, Paweł Krysiak, Tomasz Ochman.
Czytaj więcej
24. 09. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2136
MirekKurs taca towarzyskiegoLatino Ladies Styleten
24. 09. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3825
RabaRaba 1Raba 2Raba 3Mieszka w Janowicach. We wrześniu zobaczymy ją w Polsacie w programie „Taniec z Gwiazdami.” Emisja nowych odcinków rozpocznie się 15 września w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.
Nazywa się Klaudia Rąba i ma 24 lata. Tańczy od 6 roku życia. W kierunku tańca towarzyskiego popchnął ją i jej siostrę właśnie program „Taniec z gwiazdami”. Tak mówi o sobie: Od tamtej pory całe moje życie było podporządkowane tańcowi. Pasja ta wymaga ogromnej, ciężkiej pracy i poświęceń. W trakcie mojej zawodowej kariery zdobyłam takie osiągnięcia, jak: mistrzostwo Włoch, finał mistrzostw świata par zawodowych, półfinał prestiżowego festiwalu w Blackpool, a także podium i finały na wielu polskich turniejach Grand Prix. Obecnie uczę tańca oraz jestem sędzią I kategorii Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Poza tym jestem też na ostatnim roku studiów z psychologii. Do programu dostałam się poprzez casting dla tancerzy z całej Polski. W castingu wyłoniono dwóch nowych tancerzy oraz mnie. Wieść o zaproszeniu do programu ogromnie mnie ucieszyła i odhaczyłam kolejne marzenie z mojej listy. Wierzę, że program "Taniec z gwiazdami” będzie wspaniałą przygodą. Lubię wyzwania i wiem, że i tym razem dam z siebie wszystko i zostawię swoje serce na parkiecie.
Z kim Klaudia zatańczy w parze? Kiedy pisałem ten tekst przed paroma tygodniami, miało to pozostać tajemnicą do premierowego odcinka i jeszcze bardziej powinno nas zachęcić, aby usiąść 15 września o godzinie 20.00 przed telewizorami. Dzisiaj, jednakże już wiemy i mogę napisać, że Jej partnerem będzie ..... aktor Michał Meyer. Więcej o nim w dalszej części informacji.
Czytaj więcej
24. 09. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2524
Tegoroczne dożynki, jak co roku, przyciągnęły tłumy mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości. Jednak w tym roku, oprócz tradycyjnych uroczystości związanych ze świętowaniem zakończenia żniw, uczestnicy mogli podziwiać dwie wyjątkowe wystawy, które nadały wydarzeniu niepowtarzalny charakter.
Pierwszą z nich była wystawa historycznych zdjęć "Lachy wczoraj i dziś - zatrzymane w kadrze", która zachwyciła nie tylko starszych mieszkańców gminy, ale także młodsze pokolenia, które miały okazję poznać, jak ich mała ojczyzna zmieniała się na przestrzeni lat. Zdjęcia, pieczołowicie zebrane i zarchiwizowane przez panią Dorotę i Andrzeja Surowiak, przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Bestwinie, przenosiły oglądających w czasy, gdy gmina Bestwina wyglądał zupełnie inaczej. Fotografie ukazywały zarówno codzienne życie mieszkańców, jak i ważne momenty historyczne, które na trwałe wpisały się w pamięć lokalnej społeczności. Wystawa ta była efektem wielomiesięcznej pracy, która wymagała nie tylko zaangażowania, ale i pasji. Państwo Surowiak, z pomocą wielu mieszkańców naszej gminy, zgromadzili dziesiątki zdjęć, które ukazały bogatą historię gminy. Dzięki ich staraniom, wielu mieszkańców miało okazję zobaczyć fotografie swoich przodków, a także odkryć nieznane dotąd aspekty życia sprzed kilkudziesięciu lat. Spacerując po terenach rekreacyjnych Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie prezentowana była wystawa, można było odnieść wrażenie, że czas na chwilę się zatrzymał.
Czytaj więcej
24. 09. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2200
image4Za nami niesamowity finał Grand Prix Czechowic-Dziedzic w siatkówce plażowej, który z pewnością zapisze się na długo w pamięci organizatorów i uczestników. Emocje sięgały zenitu, a każda akcja była prawdziwym widowiskiem – pełnym zwrotów akcji, dynamicznych zagrywek i spektakularnych obron. Słońce nie oszczędzało zawodników, ale to tylko dodało całej imprezie wyjątkowego charakteru.
W kategorii mężczyzn trzecie miejsce wywalczył mieszkaniec Kaniowa, Michał Pawłuszkiewicz wraz z Tomaszem Makowskim.
24. 09. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2529
UKS SetTym razem zapraszam nie tylko do kibicowania piłkarzom, ale również kajak polistom, ponieważ w dniach 7 - 8 września w kaniowskim Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych odbywać się będą Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzików – szczegóły na afiszach. Warto zaznaczyć, że seniorki zdobyły do tej pory mistrzostwo Polski 10 razy z rzędu i chcą podtrzymać to pasmo zwycięstw, mistrzowskiego tytułu bronić będą również seniorzy. Młodzicy w ubiegłym roku zdobyli medal brązowy.
Piłkarze zagrają na własnych boiskach. LKS Przełom Kaniów podejmować będzie KS Bystra. Zbigniew Wierzgoń tak się wypowiada przed meczem 4 kolejki: Bystra przyjedzie podrażniona ostatnią porażką. My chcemy grać swoją piłkę i skutecznie punktować, bo solidnie drużyna pracuje i wygląda. Na pewno trzeba podejść do meczu z chłodną głową. Nic bardziej nie motywuje do pracy, kiedy ma się średnio 18 zawodników. Gramy o trzy punkty.
LKS Przełom Kaniów – KS Bystra, niedziela, 8 września, godz. 16.00
Czytaj więcej
Do góry