Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 08. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2384
To nie tak miało być …. Tylko 1 punkt na 9 możliwych do zdobycia zupełnie nie satysfakcjonuje kibiców naszych drużyn. Na osłodę podam, że zwycięstwo w ramach rozgrywek o Puchar Polski odniosły Dziewczyny LKS Bestwina, wygrywając z KKS Górnik Zabrze II 4:1 po bramkach Beaty Czukiewskiej, Karoliny Kołdon, Tatiany Liszewskiej i Marty Moćko. Gratulacje!
Wracając do seniorskich, męskich drużyn … W sobotę w lidze okręgowej LKS Bestwina wystąpił w Zabrzegu przeciwko tamtejszemu Sokołowi. Trener LKS Bestwina obawiał się efektu nowej „miotły” w Sokole i chociaż liczył na 3 punkty, to chyba trochę te obawy się spełniły, ponieważ LKS Bestwina prowadził od 54 minuty, to nie dowiózł, jednakże zwycięstwa do ostatniego gwizdka sędziego.
Na łamach www.sportowebeskidy.pl możemy przeczytać relację:
Pod znakiem trenerskiego debiutu upłynęło derbowe starcie w Zabrzegu. Zarówno Sokół, jak i goście z Bestwiny liczyli w nim na premierowe zwycięstwo w nowym sezonie "okręgówki".
Wielkiego, derbowego widowiska piłkarze dziś nie stworzyli. Łupy bramkowe z drugiej części przystają do sprawiedliwego rozdziału punktów. W 54. minucie Tomasz Gala wykonał dośrodkowanie, o piłkę z bramkarzem Sokoła powalczył Wojciech Wilczek, a w efekcie błędnej interwencji Dawida Grabskiego piłkę w siatce umieścił Mateusz Wójtowicz. Goście z Bestwiny byli wówczas bliżej osiągnięcia swojego celu, ale... W 85. minucie zabrzeżanie egzekwowali rzut z autu, a w „stykowej” sytuacji sędzia orzekł faul Damiana Gacka. „Z wapna” sprawiedliwość wymierzył Dominik Gałan, a to trafienie ustaliło wynik meczu, który istotnie był wyrównany.
– To nie był nasz mecz. Może pogoda miała na to jakiś wpływ? Szkoda, bo liczyliśmy jednak, że wreszcie w tym sezonie wygramy – wyjaśnia Dawid Szewczuk, szkoleniowiec LKS-u, który w 87. minucie obejrzał czerwoną kartkę, gdy emocje wyraźnie wzrosły po wyrównaniu Sokoła.
LKS Sokół Zabrzeg – LKS Bestwina 1:1
Czytaj więcej
24. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2598
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Kaniów: ulica Mirowska od nr 36 i 43 C, Bażancia od nr 2 i 11, Łabędzia nr 44, 46,
Rozpoczęcie: 30.08.2024 08:00
Zakończenie: 30.08.2024 16:00
24. 08. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2464
24. 08. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2454
Drodzy przyjaciele bibliotek!
Rozpoczęło się głosowanie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim, w którym głosować może każdy mieszkaniec województwa śląskiego. Gorąco zachęcamy do głosowania na projekt "Czytniki ebooków w Twojej bibliotece – wypożycz i czytaj bez ograniczeń"
Głos można oddać na stronie https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start w zakładce Zadania z puli EKO.
Liczymy na szeroką promocję projektu, prosimy o udostępnianie i głosowanie !
"DLACZEGO warto poprzeć projekt?
Aby umożliwić czytanie innym, samemu spróbować, zwłaszcza jeśli nie czytasz (tyle ile byś chciał) a sądzisz, że mógłbyś, jesteś ciekawy literatury.
Aby pomóc rozwinąć się Twojej bibliotece.
Aby promować technologie przyjaźniejsze dla czytelnika (zwłaszcza dla wzroku) niż smartfon, ekologiczne (jeden czytniki zastępuje tysiące książek papierowych), a jednocześnie wygodne.
Bo czytanie relaksuje, rozwija wyobraźnię, empatię i wspiera emocjonalnie, poszerza wiedzę, ćwiczy i rozwija mózg, poprawia pamięć i koncentrację, poprawia samopoczucie i jakość snu. Promuj czytelnictwo – uczyń książkę bardziej dostępną!"
24. 08. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2443
Ten weekend będzie łaskawszy dla sympatyków i kibiców piłki nożnej, bo KS Bestwinka i LKS Kaniów w rozgrywkach o mistrzostwo bielskiej klasy A zagrają na własnych boiskach, jedynie LKS Bestwina grający w lidze okręgowej bielsko – tyskiej uda się do Zabrzegu, gdzie w sobotę, 24 sierpnia o godzinie 17.00 zmierzy się z tamtejszym Sokołem.
KS Bestwinka drugi raz zagra na własnym boisku, ten pierwszy mecz miał być rozegrany na wyjeździe, ale po wspólnych ustaleniach stało się inaczej. Tym razem, już zgodnie z harmonogramem, w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 17.00 gościć będzie LKS Centrum Ligota. W pierwszej kolejce przeciwnicy KSB przegrali z LKS Orzeł Kozy na boisku w Ligocie 2:4. KS Bestwinka wygrał u siebie z Zaporą Wapienica 3:0.
LKS Kaniów po wyjazdowej porażce 2:1 z Żarem Międzybrodzie Bialskie podejmować będzie na własnym boisku LKS Zapora Porąbka, który w pierwszym meczu zremisował u siebie 1:1 z Pionierem Pisarzowice.
Czytaj więcej
24. 08. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2304
Michal P 2To była zacięta walka na czechowickim piachu. 17 oraz 18 sierpnia odbył się III turniej eliminacyjny Grand Prix Czechowic-Dziedzic w siatkówce plażowej. Upłynął on pod znakiem emocjonujących zmagań i przyniósł nie tylko sportowe widowisko na najwyższym poziomie, ale również nieoczekiwane zwroty akcji.
Rywalizacja w kategorii Mężczyzn była niezwykle zacięta, a o każdym zwycięstwie decydowały detale - precyzja serwisu, skuteczność w bloku, a przede wszystkim hart ducha zawodników, którzy niejednokrotnie musieli wykrzesać z siebie ostatnie pokłady sił.
Mieszkaniec Kaniowa, Michał Pawłuszkiewicz wraz z Tomaszem Makowskim dawali z siebie wszystko, ale wystarczyło to na … no właśnie… tylko czy aż 4 miejsce? Kto grał w siatkówkę plażową, ten zrozumie te dywagacje.
Warto, jednakże pamiętać, że w klasyfikacji końcowej Grand Prix Czechowic-Dziedzic w siatkówce plażowej 2024 kluczowe znaczenie mają dwa najlepsze wyniki z trzech turniejów eliminacyjnych. To one decydują o tym, kto znajdzie się w elicie walczącej o zwycięstwo w turnieju finałowym. I tutaj mam znakomitą informację: Tomasz Makowski / Michał Pawłuszkiewicz zajmują obecnie I miejsce w klasyfikacji generalnej.
Wielki finał odbędzie się 31 sierpnia na plażowych boiskach w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.
Tak na marginesie – w tym samym terminie odbędzie się TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ O PUCHAR WÓJTA i RADNYCH POWIATOWYCH Z GMINY BESTWINA 2024 rok na piaskowych boiskach w ORiSW w Kaniowie.
24. 08. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2430
24. 08. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2729
W weekend zagrały wszystkie nasze seniorskie drużyny piłki nożnej.
W sobotę LKS Bestwina podejmował na własnym boisku KS Czarni Jaworze.
Na portalu www.sportowebeskidy.pl możemy przeczytać taką relację z tego meczu:
Derby w "okręgówce" bielsko-tyskiej zaliczyły w sobotni wieczór drużyny z Bestwiny i Jaworza. Wskazywanie w nich faworyta było nie lada sztuką...
– Nie mogliśmy sobie lepiej wymarzyć początku ligi, ale mamy pełną świadomość, że te trudniejsze mecze są przed nami. Zabawa zaczyna się na dobre – zaznacza Tomasz Wuwer, trener ekipy z Jaworza, która identycznie, jak na inaugurację przeciwko Sokołowi Zabrzeg zaaplikowała przeciwnikowi 4 gole przy jednoczesnym braku jakichkolwiek strat.
Jak padały bramki dla rozpędzonych piłkarzy z Jaworza? W 6. minucie wychodzący zza pleców obrońców LKS-u Janusz Cyran został sfaulowany w polu karnym przez Szymona Kościucha. Były piłkarz klubu z Bestwiny Krystian Makowski nie miał skrupułów, by swojej drużynie zapewnić szybką zaliczkę. Powiększenie dystansu stało się faktem w 30. minucie. Dośrodkowanie Krystiana Zelka przeciął Filip Gawlak, a jako ostatni piłki dotknął Michał Waszek, który lewą nogą uderzył na tyle mocno, by golkipera gospodarzy zmusić do kapitulacji. Niespełna kwadrans po pauzie na skrzydle urwał się Cyran, a zamknięcia akcji dokonał efektownym szczupakiem Zelek. I wreszcie minuta 84. – podanie Piotra Jeziorskiego do Dominika Rycaka, który z okolic 22. metra wybornie przymierzył w same „widły” bramki strzeżonej przez Mateusza Kudrysa.
Czytaj więcej
24. 08. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2466
PP KaliszPPCztery drużyny wystawił UKS Set Kaniów w ostatniej edycji Pucharu Polski w Kajak Polo, jak odbyła się w dniach 17 – 18 września w Kaliszu wraz z Międzynarodowym Turniejem z udziałem drużyn z Litwy i Czech. Walka toczyła się w trzech dywizjach i w Panda Cup.
UKS Set w I Dywizji reprezentowały dwie drużyny, dwie zagrały również w II Dywizji.
Podopieczni trenera Dariusza Pilarza, Seta A w składzie: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Jerry Mansner, Miklos Timar, Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Karolis Latauskas zajęli drugie miejsce, ulegając w finale KS Powiśle Warszawa 3:4. Warto zaznaczyć, że w pierwszym meczu eliminacyjnym UKS Set wygrał z KS Powiśle Warszawa 4:3. W punktacji generalnej Pucharu Polski’2024 UKS Set zajął drugie miejsce właśnie za Powiślem.
Występujący również w I Dywizji Set B w składzie: Bartłomiej Ryba, Dawid Cebula, Kordian Kupczak, Mihaly Timar, Jakub Witkowski, Kamil Król zajął 11 miejsce, ulegając Team Poznań 2:3.
Set C w II Dywizji to drużyna dziewcząt: Hanna Sojka, Dominika Sojka, Paulina Jakubowska, Roksana Głombek, Joanna Szafarczyk, Martyna Podgórska. Mimo iż za przeciwników miały juniorów, dzielnie walczyły i zajęły III miejsce pokonując chłopaków z KTW Kalisz II 3:2.
Dziewczęta w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajęły II miejsce.
Czytaj więcej
24. 08. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2416
Miasto Dax w południowo-zachodniej Francji żyje przez kilka dni corridą, muzyką i ceremoniami religijnymi. Jak zawsze w połowie sierpnia odbywa się tam barwne święto miasta zwane "La Feria de Dax".
W tym roku od 14 do 18 sierpnia miasto jest w niemal całkowitym władaniu tak zwanych "bandas", czyli barwnie ubranych zespołów muzycznych. To one nadają ton świętu miasta Dax, grają na ulicach, na nabożeństwach i podczas corridy.
Tysiące ludzi ubranych na biało-czerwono gromadzi się na ulicach, śpiewając, tańcząc i radując się przy muzyce zespołów ludowych. Odwiedzający mogą cieszyć się pokazem koni, wizytą w corridzie, gdzie odbywają się bezkrwawe walki byków, fajerwerkami i mnóstwem autentycznej gastronomii.
Nie mogło zabraknąć tam ambasadorów naszej gminy, Orkiestry Dętej Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie." Dzięki uprzejmości Grzegorza Gawędy możemy zobaczyć poniżej występ Orkiestry: