Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

komunikacja w gminie

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #711 przez inka
Replied by inka on topic O:komunikacja w gminie
bilet całomiesięczny kosztuje około50 zł wiec jest tańszy niż normalny kurs .Jak się nie mylę komunikacja pasażerska to zadanie własne gminy więc chyba dopłaca lub raczej dopłacała.Mamy koniec roku i nowy budżet więcwystraczy popatrzeć czy jest tak pozycja na dopłaty lub lub zadzwonić do UG i powiedzą czy w 20011 są dopłaty do PKS.Jutro to sprawdzę, dam ci znać lub zapytaj admina

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #712 przez inka
Replied by inka on topic O:komunikacja w gminie
chodzi o każdy kurs bestwina czechowice -dz i kaniów czechowice dz,Dankowice muszą się martwić same o siebie,może gdyby był ,, czerwony autobus byłby inna komunikacja \" taniej i więcej.I jak to normaże możesie spożnić ?!!! ja do pracy nie mogę sie spożnić !Dziecko do szkoły tez !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #713 przez scyzor663
Replied by scyzor663 on topic O:komunikacja w gminie
byłbym wdzięczny gdyby się ktoś dowiedział czy dopłaca, a jeśli dopłaca to jaka to kwota, kiedyś czytałem że gdy miało do Bestwiny jeździć 58 (takie przedłużenie 3 do Bestwina/Pom) dofinansowanie ze strony gminy miało wynosić ok. 24 tys. rocznie czyli ok 8tys/km na rok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #714 przez stokrotka
Replied by stokrotka on topic O:komunikacja w gminie
Gmina dopłaca zarówno do kursów PKS jak i MZK (56). Dopłata w obu przypadkach to po około 60 tys rocznie. Z tym że do PKS taką kwotę dopłacają wszystkie gminy powiatu przez które kursuje PKS, a dopłata do MZK wynika z kwoty uchwalonej przez radę miasta Bielska-Białej i jest na tą dopłatę podpisane porozumienie (z tego co kojarzę jakieś 6-7 lat temu). Kwota ta nieznacznie jest co roku regulowana - inflacja itp. Na początku poprzedniej kadencji było dość głośno o przedłużeniu autobusu od \"Sosny\" do centrum Bestwiny, jednak w grę weszły interesy PKS i właścicel MZK czyi miasto Bielsko nie wyraziło zgody na przedłużenie linii. To tak w największym skrócie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #715 przez scyzor663
Replied by scyzor663 on topic O:komunikacja w gminie
Prezydent BB nie pozwolił na linię do centrum ze względu na PKS, tzn PKS zaczął straszyć że przez wprowadzenie tej linii będzie musiał zwolnić 10 kierowców i wycofuje się ze wszystkich linii w Bestwinie, i dlatego przyszedł mi do głowy pomysł, gdyby tak powiedzieć PKSowi dziękuje i utworzyć linię MZK do Kaniowa, może udało by się takie coś... PKS się wycofa, do Dankowic będzie jeździł przez Pisarzowice (w sumie to już nie nasz problem) a my zyskamy lepszą komunikację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #716 przez zefir
Replied by zefir on topic O:komunikacja w gminie
PKS ma monopol na jazdę po naszej gminie.Jeżeli jeździłyby autobus MZK byłoby super ,przynajmniej w niedzielę można by było dojechać do Bielska do pracy.
Ale ja tu widzę inicjatywę dla prywatnych firm. Wiem, że kiedyś jeździły. Wystarczy podpisać dobrą umowę z gminą i cały PKS może nas cmoknąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.267 s.
Do góry