Drugie i trzecie miejsce w 3 edycji Pucharu Polski w Kajak Polo

24. 07. 22
Odsłony: 234
PP Choszczno S 2024PP Choszczno 202488 meczów, 33 drużyny z Polski, Litwy, Czech i Finlandii w 4 kategoriach to króciutkie podsumowanie 3 edycji Pucharu Polski w Kajak Polo, która odbyła się w dniach 20 – 21 lipca w Choszcznie.
UKS Set Kaniów wystawił w nim dwie drużyny – seniorów w I Dywizji i złożoną z juniorek i juniorów drużynę w II Dywizji.
Mieszana drużyna w składzie: Kaja Gruszka, Roksana Głombek, Martyna Podgórska, Maja Pyjas, Przemysław Gruszka, Maksymilian Borlicki zdobyła 3 miejsce, wygrywając po zaciętej walce i dogrywce ze starszymi od siebie kobietami MOSW Choszczno 3:2.
Hania Sojka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w swojej Dywizji (8 bramek), a wśród seniorów najlepszym strzelcem UKS Set był Karolis Latauskas – 11 goli, co dało mu 3 miejsce.
Nasi seniorzy: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Jerry Mansner, Paweł Michalec i Miklos Timár zajęli 2 miejsce, przegrywając w finale z Powiślem Warszawa 3:6.
A trzeba powiedzieć, że zaczęli źle, bo w sobotę, w eliminacjach, pierwsze dwa mecze przegrali: z Feniksem Szczecin 3:5 i Powiślem Warszawa 1:6, ale kolejne z MOSW Choszczno wygrali 6:2, Team Poznań również 6:2, następnie zrewanżowali się w półfinale Feniksowi Szczecin, wygrywając 4:2 i awansowali do finału.
Opiekę nad drużynami sprawował trener, Dariusz Pilarz.