Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Drugi dzień Turniejów z okazji Dnia Babci i Dziadka

22. 01. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2850
Drugi dzień turniejów halowej piłki nożnej z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowany przez Mariusza Cupriaka, kierowników drużyn i LKS Przełom Kaniów nie był tak udany, jak ten pierwszy. Okazało się, że im starsi zawodnicy tym bardziej podatni są na choroby, a jeśli nawet nie oni sami, to wystarczy, że któryś kolega z klasy zachoruje na COVID-19 od razu eliminuje to całą jego klasę z możliwości wychodzenia z domu, skazani są na kwarantannę. I tak też stało się z drużynami Orlików, wielu zawodników przebywa na kwarantannach, co wyeliminowało z udziału w Turnieju kilka drużyn, a w przypadku zapowiadanego w godzinach popołudniowych Turnieju Trampkarzy całkowicie sparaliżowało jego odbycie i został on odwołany.
W Turnieju Orlików udział wzięły drużyny: UKS Lisek Milówka – dwa zespoły, UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Strefa Football Bronów i LKS Przełom Kaniów. Wszystkie mecze sędziował Sebastian Przewoźnik. Zdjęcia TUTAJ
LKS Kaniów reprezentowali: Stanisław Beniowski, Paweł Krysiak, Tomasz Głąb, Leon Grasiak, Łukasz Przemyk, Igor Pękala, Wojciech Grzywa, Franciszek Kurek, Szymon Harmasz i Miłosz Zając.
W pierwszym meczu kaniowianie wygrali ze Strefą Football Bronów 6:2, w drugim przegrali z UKS Lisek Milówka II 0:15, następnie ulegli UMKS Trójka 2:4 i zremisowali z UKS Lisek Milówka I 2:2.
Bramki zdobywali: Paweł Krysiak – 4, Tomasz Głąb – 3, Harmasz Szymon i Miłosz Zając po 1.
Z kompletem zwycięstw i imponującą liczbą zdobytych bramek (51:4) zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy UKS Lisek Milówka II, drugie miejsce z jedną porażką zajął UMKS Trójka, trzecie UKS Lisek Milówka I, czwarte gospodarze, LKS Kaniów, i piąte Strefa Football.
Wyróżniono najlepszych bramkarzy i najlepszych strzelców. Filip Śleziak z UKS Lisek II zdobył 27 bramek, Reck Oliwier z UMKS Trójka strzelił ich 12. Organizatorzy postanowili wyróżnić obu, a nagrody wręczał wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski. Wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale, czekolady, soczki i rogaliki.
Wśród bramkarzy wyróżniono trzech zawodników, dwóch bramkarzy z UKS Trójka (bronili na zmianę) – Bartosz Gąsiorek, Michał Wycisk, i bramkarza LKS Kaniów, Stanisława Beniowskiego, który jako jedyny bronił we wszystkich w meczach, w innych drużynach w bramce stali różni zawodnicy.
W tym wypadku nagrody również wręczał wójt, Artur Beniowski.
Mariusz Cupriak podsumowując rywalizację skierował gorące słowa podziękowania wszystkim uczestnikom, tym na boisku oraz tym na trybunach, zwłaszcza babciom i dziadkom. Słowa wdzięczności popłynęły kolejny raz do rodziców zawodników, nie zawiodły mamy ofiarowując przepyszne domowe ciasta i serwując herbatkę i kawę, a ojcowie pomagali Mariuszowi Cupriakowi w organizacji i prowadzeniu meczów, ciasta przekazała również Cukiernia Asteria, a kawę Palarnia Kawy Kamila Kuczmarza. Organizację dwudniowych zawodów dofinansował Urząd Gminy w Bestwinie.
Tym razem galeria zdjęć jest dosyć uboga, niestety, obowiązek uczestnictwa w innym wydarzeniu spowodował, że byłem obecny tylko na początku niedzielnego turnieju i ledwo zdążyłem na zakończenie.
Do góry