Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

V Turniej Skrzatów i Żaków z okazji Dnia Babci i Dziadka

22. 01. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2801
Aby uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka zaplanowano przeprowadzenie halowych turniejów piłki nożnej w sobotę i niedzielę, 22 – 23.01.2022 r.
To już piąty rok z rzędu młodzi piłkarze zaprosili swoich dziadków do hali w Kaniowie, aby na sportowo uczcić ich święto. Co roku zmieniają się uczestniczące drużyny (kluby), dochodzą nowe zawodniczki, tak, tak, tak i zawodnicy, inni przechodzą do wyższej kategorii wiekowej, ale jedno nie zmienia się od samego początku – znakomite, przepyszne ciasta przygotowywane przez mamy zawodniczek i zawodników LKS Przełom Kaniów i oferowane wszystkim uczestnikom. Niezmiennie również od samego początku dobrym duchem trzymającym wszystko w ryzach jest organizator turniejów, Mariusz Cupriak, otoczony wiernymi mu przyjaciółmi. Nie zawodzą również co roku babcie i dziadkowie licznie zasiadając na trybunach i dopingując swoje wnuczęta. Zdjęcia TUTAJ
Jako pierwsze na parkiet wybiegły Skrzaty. Tradycyjnie, najpierw odbyła się odprawa i uroczyste otwarcie zawodów, a po nich rywalizację rozpoczęły drużyny LKS Kaniów i Strefa Football Zabrzeg. Lepsi okazali się gospodarze wygrywając 5:0. W następnym swoim meczu Skrzaty LKS Kaniów przegrały z Liskiem Milówka 3:4, w kolejnym uległy Akademii Sportu Bielsko-Biała 2:3 i ponownie UKS Lisek Milówka 0:2 zajmując ostatecznie 4 miejsce. Pierwsze miejsce wywalczył UKS Dwójka Kozy, drugie przypadło Akademii Sportu Bielsko-Biała, trzecie UKS Lisek Milówka.
Najlepszym strzelcem został Sebastian Glanowski (UKS Dwójka Kozy) – 9 bramek, a bramkarzem Bartłomiej Słowik (UKS Lisek Milówka).
Kaniowskie Skrzaty wystąpiły w składzie: Natalia Szynka, Jan Szynka, Mateusz Pudełko, Igor Droździk, Tomasz Trela, Bruno Kupies, Karol Szubert, Mieszko Zając. Trener – Czesław Jonkisz.
Turniej Żaków pokrzyżowała pandemia (nota bene w turnieju Skrzatów również zabrakło dwóch zgłoszonych drużyn). Pierwotnie miało w nim wziąć udział pięć drużyn, a stawiły się tylko trzy. Postanowiono, że zagrają ze sobą mecz i rewanż. W tej kategorii wiekowej najlepszy okazał się LKS Przełom Kaniów wygrywając wszystkie mecze: LKS Kaniów – Strefa Football Bronów 8:2 i 5:0, LKS Kaniów – UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice 3:1 i 3:0.
Drugie miejsce zajął UMKS Trójka, trzecie Strefa Football Bronów.
Wszystkie mecze sędziował Wojciech Wróbel z Bielska-Białej, dziękujemy!
Najlepszym snajperem ze zdobyczą 12 goli został Miłosz Zając, a najlepszym bramkarzem Łukasz Przemyk – obaj LKS Kaniów.
Zwycięzcy grali w składzie: Jakub Lorek (5 bramek), Dominik Hoczek, Łukasz Przemyk, Kamil Wieczorek (1 bramka), Dawid Kobiela, Filip Bierski, Miłosz Zając (12 bramek), Mateusz Wróbel (1 bramka), Szymon Chromik, trener: Mariusz Cupriak.
Do góry