Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Policyjna akcja "Świeć przykładem - noś odblaski" we wtorek w gminie Bestwina

21. 02. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 261
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy prowadzą akcję pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Mundurowi regularnie pojawiają się na drogach Bielska-Białej i powiatu wraz z ekipami Radia Bielsko i Bielskimi Drogami.
Jutro, wtorek, 9 lutego, pojawią się w gminie Bestwina i będą rozdawać odblaski w następujących miejscach:
15.30 - 15.50 Bestwina, parking przy rondzie Krakowska-Witosa
15.55 - 16.10 Bestwinka, ul. Witosa, rejon sklepu Lewiatan
16.20 - 16.35 Kaniów, parking przy OSP
Każdego roku na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom piesi.
Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie w okresie jesienno- zimowym. Szybciej zapadający zmrok, niekorzystne warunki atmosferyczne, występujące opady deszczu czy mgła sprawiają, że jest to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W szczególności należy mieć na uwadze pieszych, którzy są mało widoczni dla kierujących.
Zadbajmy o własne bezpieczeństwo i swoich najbliższych.
Nawet niewielki element odblaskowy może zapobiec tragedii i uratować życie.
Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu).
Pamiętajmy, że czasami tak niewiele wystarczy by uratować życie.
Do góry