Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zmiany w zasadach bezpieczeństwa: otwarte kina, baseny, stoki, hotele

21. 02. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 253
W ramach określonego reżimu sanitarnego rząd otwiera hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie.
- Przedstawiamy nasze decyzje dot. ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne 2 tygodnie. Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej - mówił Mateusz Morawiecki i dodał: - Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji. Widać, jak agresywnie zachowuje się wirus i że musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie. Stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania, sprawdzamy jakie są dane pandemiczne.
Nowe obostrzenia - od 12 do 26 lutego
Nowe zasady zostaną wdrożone warunkowo na dwa tygodnie. Nadal obowiązuje reżim sanitarny.
Hotele - dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe - zamknięte).
Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte - podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
Stoki otwarte.
Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. - wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
Siłownie dalej zamknięte.
Restauracje - tak jak do tej pory - będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
- Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania, ale od nas to wszystko zależy czy będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego - dystans, dezynfekcja, maseczka - mówił minister Adam Niedzielski.
Do góry