Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Z Janowic na deski Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

21. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 124
W najbliższą sobotę, 16 stycznia, o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się Koncert Akademii Operowej i Zespołu Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona – „Sekretne życie obrazów”. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że jednym z artystów występujących w tym koncercie będzie Jakub Foltak (kontratenor) z Janowic, który wykona arię Rinalda Cara sposa z opery Rinaldo Haendla.
 
Koncert będzie można oglądać na żywo na: vod.teatrwielki.pl oraz na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej: bit.ly/2JKYQJK
 
„Sekretne życie obrazów” to muzyczny collage złożony z fragmentów oper barokowych Monteverdiego, Haendla i Vivaldiego. Arie z oper „Orlando”, „Ariodante” czy „Alcina”, czyli „muzyczne obrazy” wyjęte z większej całości, stają się kanwą opowieści osnutych wokół scen uchwyconych w dziełach mistrzów barokowego malarstwa.
Czego dowiedziała się z listu „Dziewczyna czytająca list” Vermeera? O czym rozmawia „Straż nocna” Rembrandta na chwilę przed wymarszem? I kto złapie pantofelek panny z obrazu „Huśtawka” Fragonarda? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź da inscenizowany koncert „Sekretne życie obrazów”.
Młodym i wybitnie utalentowanym śpiewakom Akademii Operowej towarzyszyć będzie Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Garstki.
Do góry