Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Halowe Turnieje Piłki Nożnej z okazji Dnia Babci i Dziadka zakończone

20. 01. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 894
Przez dwa dni (25 – 26 stycznia) w kaniowskiej hali sportowej odbywały się Turnieje Piłki Nożnej z okazji Dnia Babci i Dziadka. W sobotę biegały po boisku Skrzaty i Żaki, a w niedzielę grali Młodzicy.
W Turnieju Skrzatów wzięły udział: Smerfiki Łodygowice, Strefa Football, dwie drużyny LKS Przełom Kaniów i dwie drużyny UMKS 3 Czechowice-Dziedzice. Zdjęcia z soboty TUTAJ, z niedzielnego turnieju Młodzików TUTAJ.
W Turnieju Żaków wystąpili: LKS Przełom Kaniów, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, Smerfiki Łodygowice, Strefa Football, KS Rudzica.
W Turnieju Młodzików: KS Rudzica, Strefa Football, Słowian Łodygowice, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, LKS Bestwina i LKS Kaniów.
Przed każdym z Turniejów uczestniczące w nich drużyny, kibiców, a zwłaszcza babcie i dziadków witał Mariusz Cupriak, a otwarcia rozgrywek dokonywał prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek. Obaj składali dziadkom i babciom życzenia z okazji ich święta. Oprócz wrażeń sportowych każdy z uczestników mógł połechtać swój żołądek przygotowanymi przez rodziców młodych kaniowskich piłkarzy domowymi ciastami, kawą i herbatą. A że ciasta były bardzo pyszne, więc prędko się rozeszły i uratowali kibiców popołudniowych meczów Państwo Jadwiga i Dariusz Byrscy z Cukierni Asteria, z kolei w kawę zaopatrzyła organizatorów Palarnia kawy WeCoffee, a pizzę serwowała Pizzeria Prowansja.

Każdy z uczestników sobotnich meczów otrzymał pamiątkowy medal, słodycze, drobne upominki, a drużyna piłkę i dyplom. Nagrody ufundował Urząd Gminy w Bestwinie. Wszystkim darczyńcom Zarząd LKS Kaniów składa gorące podziękowania.
W turnieju Żaków oraz w niedzielę w Turnieju Młodzików dodatkowo wyróżniono najlepszego strzelca i bramkarza. W Turnieju Żaków najlepszym strzelcem został Oskar Krawczykiewicz, a bramkarzem Maksymilian Zacny. Z kolei w niedzielnym Turnieju Młodzików dyplom, statuetkę i nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrał Jakub Biedrawa, a dla najlepszego strzelca Kacper Wizner. Jako ciekawostkę napiszę, że zarówno Oskar Krawczykiewicz, jak i Jakub Biedrawa mają kaniowskie korzenie. Na dodatek dziadek Oskara, śp. Jarosław Kubies był zawodnikiem LKS Kaniów, a brat dziadka Jakuba, Wiesław Biedrawa również był bramkarzem i bronił kaniowskiej bramki.
Mecze żaków sędziował Mateusz Długosz.
Mecze Skrzatów:
LKS Przełom Kaniów I – Strefa Football 4:0
LKS Przełom Kaniów I - LKS Przełom Kaniów II 1:0
LKS Przełom Kaniów I – Smerfiki Łodygowice 5:1
LKS Przełom Kaniów I – MRKS Czechowice-Dziedzice I 1:1
LKS Przełom Kaniów I – MRKS Czechowice-Dziedzice II 5:0
Strefa Football - LKS Przełom Kaniów II 1:0
Strefa Football - Smerfiki Łodygowice 8:0
Strefa Football - MRKS Czechowice-Dziedzice I 1:4
Strefa Football  - MRKS Czechowice-Dziedzice II 1:2
LKS Przełom Kaniów II - Smerfiki Łodygowice 0:2
LKS Przełom Kaniów II - MRKS Czechowice-Dziedzice I 3:2
LKS Przełom Kaniów II - MRKS Czechowice-Dziedzice II 3:0
Smerfiki Łodygowice - MRKS Czechowice-Dziedzice I 1:4
Smerfiki Łodygowice - MRKS Czechowice-Dziedzice II 2:2
MRKS Czechowice-Dziedzice I - MRKS Czechowice-Dziedzice II 4:0
Pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła pierwsza drużyna LKS Przełom Kaniów zdobywając 13 punktów, bramki 16:2, drugie miejsce MRKS Czechowice-Dziedzice I – 10 punktów, bramki 15:6, trzecie Strefa Football – 6 punktów, bramki 11:10.
Mecze Żaków:
LKS Przełom Kaniów – Strefa Football 3:3
LKS Przełom Kaniów – Smerfiki Łodygowice 2:4
LKS Przełom Kaniów – MRKS Czechowice-Dziedzice 4:0
LKS Przełom Kaniów – KS Rudzica 4:1
Strefa Football - Smerfiki Łodygowice 2:3
Strefa Football - MRKS Czechowice-Dziedzice 8:0
Strefa Football - KS Rudzica 5:1
Smerfiki Łodygowice - MRKS Czechowice-Dziedzice 4:2
Smerfiki Łodygowice – KS Rudzica 6:0
KS Rudzica - MRKS Czechowice-Dziedzice 2:2
Pierwsze miejsce zajęły Smerfiki Łodygowice – 12 pkt., bramki 17:6, drugie Strefa Football – 7 pkt., bramki 18:7, trzecie LKS Kaniów – 7 pkt., bramki 13:8.
Wyniki Młodzików:
Grupa A:
KS Rudzica – Strefa Football 1:1
KS Rudzica – LKS Bestwina 1:2
Strefa Football – LKS Bestwina 2:1
Grupa B:
Słowian Łodygowice – UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 0:4
Słowian Łodygowice – LKS Kaniów 0:3
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – LKS Kaniów 1:1
W półfinałach zmierzyły się:
Strefa Football – LKS Kaniów 2:3
LKS Bestwina - UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 0:4
W meczu o miejsce piąte KS Rudzica pokonał Słowiana Łodygowice 3:2.
Strefa Football pokonała LKS Bestwina 3:1 i to właśnie Strefa zajęła 3 miejsce.
W finale ponownie spotkały się drużyny LKS Kaniów i UMKS 3 Czechowice-Dziedzice. O ile w fazie grupowej mecz był bardzo wyrównany i zakończył się podziałem punktów, o tyle w finale goście zza rzeki Białej wpakowali 4 razy piłkę do bramki strzeżonej przez Adama Raszkę, przy jednym tylko trafieniu kaniowian i zasłużenie zdobyli pierwsze miejsce.
O najlepszym strzelcu i bramkarzu była już informacja wyżej, teraz dodam jeszcze, że wszystkie mecze sędziował Adrian Damaz.
Zarząd LKS Kaniów oraz organizator Turniejów, Mariusz Cupriak, składają serdeczne podziękowania wszystkim drużynom za udział, dziadkom, babciom, rodzicom, pozostałym kibicom za obecność i doping, Mateuszowi Długoszowi i Adrianowi Damazowi za sędziowanie, trenerom za przygotowanie zawodników, kierownikom drużyn za pomoc w organizacji, gospodarzowi hali za wytrwałość. Ogromne słowa wdzięczności skierowane są dla mam, babć i sióstr zawodników, które upiekły ciasta i spędzały cały czas w bufecie serwując ciasta, kawę i herbatę.

Do góry