Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Ciekawa wycieczka do Niemiec

20. 01. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 937
Zarząd Koła Seniora w Kaniowie zaprasza do udziału w czterodniowej wycieczce pod hasłem:
NORYMBERGA – BAWARIA - ZAMKI LUDWIKA BAWARSKIEGO - MONACHIUM.
Termin: 20 - 23 lipca 2020 r.
Zapisy i bliższe informacje — tel.: 505 794 306 do 15 stycznia 2020 r. W wycieczce może wziąć udział każdy bez względu na przynależność do Koła Seniora.
Program wycieczki:
Dzień 1: Wyjazd o godz. 04.00, przejazd do Niemiec. NORYMBERGA - popołudniowe zwiedzanie miasta: Kaiserburg - monumentalny zamek cesarski górujący nad miastem, dobrze zachowane średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, renesansowy, ratusz, późnogotycka studnia Schӧner Brunnen w kształcie wieży, kościół św. Sebalda i kościół św. Wawrzyńca, w których podziwiać można dzieła Wita Stwosza, kościół Najświętszej Maryi Panny, zespół zabytkowe zabudowy mieszczańskiej - Dom Albrechta Dürrera i Dom Tucherów.
Przejazd do hotelu w okolicach Norymbergii - hotel 3* - pokoje 2-os. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do położonej nad Dunajem Ratyzbony (Regensburg) - spacer po średniowiecznym mieście wpisanym na listę UNESCO, m.in. Kamienny Most nad Dunajem, Stary Ratusz, Katedra Św. Piotra - piękny przykład bawarskiego gotyku, malownicze kamienice z wykuszami charakterystycznymi dla tego rejonu Niemiec, okolicy Ratyzbony.
Przejazd do stolicy Bawarii - MONACHIUM - zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche - Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz - miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie - Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy, obecnie zaś lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier - piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach, czas wolny na monachijskiej starówce.
Przejazd do hotelu w Alpach Bawarskich na terenie Austrii. Zakwaterowanie w hotelu 3* - pokoje 2-os. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: Śniadanie. Zwiedzanie Zamków Ludwika II: Zamek Hohenschwangau - zamek wzniesiony w przez króla Maksymiliana II Bawarskiego na ruinach średniowiecznego zamku. Zamek Neuschwanstein - najpopularniejsza niemiecka atrakcja turystyczna, nazywany bajkowym zamkiem, powstał z inicjatywy króla Ludwika Bawarskiego. Most Marienbrucke. Przejazd do Ettal, gdzie znajduje się Opactwo Benedyktynów - jedno z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4: Śniadanie. Przyjazd do Garmisch Partenkirchen - spacer po zimowej stolicy Niemiec położonej u stóp najwyższego szczytu Niemiec Zugspitze (2966 m n.p.m.), park zdrojowy, czas wolny w centrum największego kurortu alpejskiego, wizyta na Olimpijskim Stadionie Narciarskim, gdzie co roku 1 stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Około południa wyjazd w kierunku Polski.
Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Grupa 30-35 osób 36-40 osób 41-45
Cena osoba dorosła 1380 zł 1290 zł 1200 zł


Cena zawiera:
- przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
- 3 noclegi w hotelu 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami,
- 3 śniadania,
- 3 obiadokolacje,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie NNW 2000 EUR, KL 10 000 EUR.
Cena nie zawiera:
- ewentualnych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ceny orientacyjne 2019 rok, dokładna cena będzie podana na miesiąc przed wyjazdem) - ok. 50 EUR.
- napojów do obiadokolacji,
- dodatkowego opcjonalnego ubezpieczenia chorób przewlekłych dopłata ok. 25 zł oraz kosztów rezygnacji 2,8% lub 5,6% (szczegóły w biurze).

Do góry