Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Trochę o Mgdalenie Solich-Talanda, Klaudiuszu Englarcie i Dawidzie Marcińskim

19. 12. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 476
M i RKlaudiuszKlaudiusz 2Dawid
 
 
 
 
 
 
Skoro już tyle miejsca poświęciłem na łamach www.gminabestwina.info informacjom sportowym to warto również poinformować o startach naszych mieszkańców (w tym byłych) i ich występach, jakie zanotowali w ostatnich dniach.
Najbardziej utytułowaną jest wielokrotna mistrzyni Świata, Magdalena Solich -Talanda. W dniach 6 - 8.12.2019 na Pływalni AKWARIUM w Boguszowicach odbywał się X Barbórkowy Puchar Śląska we freedivingu. „Pochodząca z Bestwiny freediverka już w pierwszym dniu zawodów ustanowiła nowy rekord Polski na 200 m w dynamice w płetwach podwójnych. Warto podkreślić, że jest to nowa dyscyplina freedivingu basenowego a Magda startowała w niej po raz pierwszy. Kolejnego dnia zmagania obejmowały dwa starty. Rano statyczne wstrzymanie oddechu a po popołudniu dynamika bez płetw. Tutaj też, bez większego zaskoczenia. Czas wstrzymania oddechu Magdy to 5 minut i 58 sekund. Widać było niedosyt w jej oczach po próbie – chciała w końcu oficjalnie złamać „szóstkę” - ale była zadowolona. Po kilku godzinach przerwy wystartowała w swojej koronnej konkurencji DNF (dynamika bez płetw) potwierdzając dobrą dyspozycję tego dnia. 186 m i najdłuższa odległość spośród kobiet w tej konkurencji. Tymi zawodami podsumowujemy kolejny rok, który nie był dla nas łatwy. Były wzloty i upadki. Nigdy jednak nie poddaliśmy się w ciężkiej drodze do sukcesu. A ostatnie wyniki utwierdzają nas, że przygotowania do czerwcowych Mistrzostw Świata są na odpowiednim poziomie” – relacjonuje trener, Pan Ryszard Szwajcer,(na zdjęciu z Magdaleną) z Centrum Nurkowego EdenSport opiekującego się Panią Magdaleną.
Bardzo dobry występ zanotował mieszkaniec Bestwinki, zawodnik występującego w I lidze siatkówki  BBTS Włókniarza Bielsko-Biała, Klaudiusz Englart. Klaudiusz gra na pozycji libero z numerem 2.
ZAKSA Strzelce Opolskie - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:15; 14:25; 22:25; 17:25).
Powody do zadowolenia może mieć również Dawid Marciński, mieszkaniec Kaniowa, ponieważ pracuje w ekipie Fina Jari Huttunena i Mikko Lukki, którzy zajęli drugie miejsce w tegorocznym Rajdzie Barbórki, jadąc Hyundai’em i20 R5 (Klasa R1). Ulegli tylko parze Kajetanowicz/Szczepaniak jadącej Fordem Fiestą.
Brawa i gratulacje!!!
Do góry