Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

"Jaskółka" rozwija skrzydła

19. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 577
DSCF2205DSCF2209DSCF2212DSCF2220W dniu 8 grudnia w bestwińskim muzeum odbył się wernisaż malarstwa członków bestwińskiej grupy plastyków „Jaskółka”.  Swoje prace zaprezentowali: Bogumiła Durtan, Barbara Greń, Jerzy Greń, Barbara Pokładnik, Irina Rezik, Dorota Surowiak oraz Andrzej Surowiak.
Otwarcie wystawy cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na inauguracji obecni byli m.in.: Magdalena Wizner – radna gminy Bestwina, Teresa Lewczak – dyrektor GBP w Bestwinie, Urszula Kraus – dyrektor ZSP Bestwina, Małgorzata Zawiła – zastępca dyrektora ZSP Bestwina, ks. Józef Baran proboszcz parafii z Bestwinki oraz Grzegorz Boboń – dyrektor GOK w Bestwinie.
Grupa Plastyków „Jaskółka” jest sekcją Gminnego Ośrodka Kultury, a spotkania warsztatowe odbywają się w pracowni artystycznej w Muzeum Regionalnym w Bestwinie. Zaprezentowana wystawa ukazała zainteresowania malarskie, kierunki oraz ulubione style, które rozwija każdy z uczestników grupy. Malarskie indywidualności każdego z autorów prac można było najlepiej dostrzec spoglądając na obrazy wykonane podczas malarskiego pleneru w Wiśle.  Warto wspomnieć, iż część oficjalna zakończyła się miłą niespodzianką dla uczestników spotkania, tytułowy obraz wystawy autorstwa Andrzeja Surowiaka został podarowany jednemu z uczestników wernisażu.
Na zakończenie warto podkreślić, iż bestwińska „Jaskółka” rozwija swoje skrzydła również poza granicami naszej gminy. W listopadzie swoja pierwszą indywidualną wystawę malarstwa miała pani Barbara Greń, która zaprezentowała swoje prace w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Wystawa spotkała się z bardzo dużym uznaniem wśród bielskiej publiczności jak i środowisk artystycznych z terenu miasta.
W rozwinięciu zdjęcia z wystawy w Książnicy Beskidzkiej i z pleneru malarskiego w Wiśle:
 
DSC 0935DSC 0949 2DSC 0905DSC 0901 4DSC 0906 4DSC 0908 4DSC 0908 5DSC 0913 3DSC 0916 2DSC 0917 4
Do góry