Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Za nami VII Memoriał Andrzeja Cichowskiego

19. 12. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 625
W pierwszą grudniową niedzielę odbył się w hali sportowej w Kaniowie VII Memoriał śp. Andrzeja Cichowskiego, działacza sportowego i prezesa KS Bestwinka.
W ceremonii otwarcia uczestniczył wójt, Artur Beniowski, i życzył wszystkim uczestnikom prawdziwie sportowej rywalizacji, ale jednocześnie wspaniałej zabawy i radości z gry w piłkę nożną, zaapelował o fair play. Zwrócił również uwagę, że w drużynie LKS Bestwina występują dziewczęta, wspomniał o tym, że kilka dziewczynek było z tego klubu powoływanych do kadry Śląska i zaliczyły w niej swoje występy, a chłopakom radził, aby bardzo się pilnowali, żeby nie było wstydu, że przegrywają pojedynki ze słabszą płcią. Zdjęcia TUTAJ
Pani Anna Cichowska, żona zmarłego prezesa, tradycyjnie już wypowiedziała formułę: „Otwieram VII Memoriał Andrzeja Cichowskiego” i rozpoczęły się mecze w kategorii Żaków (rocznik 2010 i młodsi) oraz Trampkarzy (rocznik 2006 i młodsi) z udziałem drużyn: LKS Pasjonat Dankowice, LKS Bestwina i KS Bestwinka. Organizator, Klub Sportowy Bestwinka, zaproszenie wystosował również do LKS Przełom Kaniów, jednakże z uwagi na braki kadrowe w tych rocznikach LKS Kaniów nie wziął w nim udziału.
Licznie zgromadzenie kibice raz za razem brawami nagradzali kapitalne zagrania zawodników w polu i znakomite interwencje bramkarzy, było naprawdę co oglądać. A na widowni zasiadali członkowie zarządów klubów, Pani Annie Cichowskiej towarzyszyły córki, było wielu rodziców, dziadków, koleżanek i kolegów zawodników oraz sympatyków i kibiców piłki nożnej.
Pierwszą bramkę w rywalizacji Żaków zdobył Filip Skęczek, a w meczu Trampkarzy Miłosz Tomaszczyk. Ogółem strzelono 27 bramek przedniej urody. Wszystkie mecze sędziował Adrian Damaz, opiekę medyczną sprawował Marcin Kraus i na szczęście był w tym zupełnie bezrobotny, czego należy mu życzyć również w innych turniejach. Tablicę świetlną obsługiwał Pan Krzysztof Laszak
Wyniki: 
Drużyna Drużyna Żaki Trampkarze
KS Bestwinka LKS Bestwina 2:2 4:1
LKS Bestwina LKS Pasjonat Dankowice 1:4 0:7
KS Bestwinka LKS Pasjonat Dankowice 4:0 1:1
Składy:
Żaki: LKS Bestwina: Igor Strączkowski (1 bramka), Filip Wilczak (1 bramka), Paweł Perykasza, Mateusz Madeja, Łukasz Hamerlak (1 bramka), Michał Golik, Amelia Pycia, Oliwia Pastor. Trener Mateusz Kal.
KS Bestwinka: Paweł Wojtczak (1 bramka), Maciej Kowalski (3 bramki), Wojciech Zbijowski, Szymon Ślosarczyk, Filip Skęczek (2 bramki), Jakub Wróbel, Rafał Adamiec, Olaf Sieracki, Arkadiusz Kędzior. Trener Waldemar Fluder.
LKS Pasjonat Dankowice: Michał Fajferek (2 bramki), Alan Aronik, Jan Gajda, Miłosz Juras (1 bramka), Dominik Hoder, Hubert Krywult. Trener Wojciech Sadlok.
Trampkarze: LKS Bestwina: Maciej Chmielniak, Bartosz Hamerlak, Michał Janowski, Igor Kozyra, Nikodem Kraus, Dominik Łyszczarz, Kacper Motłoch, Leszek Nowojewski, Nikodem Skiba, Michał Stanclik, Kacper Szary (1 bramka), Nikodem Wala. Trener Wojciech Rogala.
KS Bestwinka: Patryk Fluder (3 bramki), Damian Lach, Robert Maroszek, Mikołaj Kowalski (1 bramka), Miłosz Tomaszczyk (1 bramka), Igor Słowik. Trener Dominik Chmielniak.
LKS Pasjonat Dankowice: Kluczny Jakub, Pokładnik Bartłomiej (2 bramki), Kowalówka Oskar, Markiel Damian (2 bramki), Markiel Rafał, Niezręcki Wojciech (1 bramka), Balcarczyk Dawid (2 bramki), Wójcik Miłosz (1 bramka). Trener Piotr Pietrzyk. Tutaj muszę jeszcze wspomnieć o drugiej osobie. Odkąd bywam na turniejach w hali w Kaniowie, czyli od zawsze, widziałem, że drużynom Pasjonata towarzyszy na wózku inwalidzkim pewien kibic. Tak, byłem przekonany, że to najwierniejszy kibic młodych zawodników, tymczasem dzisiaj dowiedziałem się, że jest to Krzysztof Hoder, drugi trener drużyny, który mimo niepełnosprawności ukończył studia trenerskie dla niepełnosprawnych i pomaga trenerom Pasjonata w czasie treningów. Kiedy dzisiaj przekazałem tę informację obecnym w hali kibicom, ci nagrodzili Krzysztofa gromkimi brawami.
W kategorii Żaków nie prowadzono klasyfikacji punktowej, wszyscy byli zwycięzcami i odebrali złote medale, słodycze i nagrody z rąk Pani Cichowskiej i Jej córek oraz członków Zarządu KS Bestwinka: Artura Bierońskiego i Franciszka Stawowczyka.
Wśród Trampkarzy korzystniejszą różnicą bramek pierwsze miejsce zajął LKS Pasjonat Dankowice (4 punkty, bramki 8:1), drugie KS Bestwinka (4 punkty, bramki 5:2), trzecie LKS Bestwina.
Nagrody ufundował Urząd Gminy w Bestwinie, koszty organizacyjne poniósł KS Bestwinka.
Oprócz nagród dla zawodników organizatorzy wręczyli wszystkim trenerom „grzybki” przydatne w czasie treningów.
Do góry