






Tenże gość swego czasu próbował ściągać do naszej gminy różne zespoły, próbował organizować koncerty na terenach rekreacyjnych w Kaniowie, m. in. w czasie finałów WOŚP, ale nie tylko i zawsze spotykał się z tyloma przeszkodami, że w końcu dał sobie spokój. W międzyczasie ukończył Uniwersytet Śląski w Cieszynie, co nie przeszkadzało mu w koncertowaniu z zespołem Rastafajrant. Jak widać, nie należy nikogo skreślać, nie należy rzucać kłód pod nogi, ale nie zawsze dana osoba ma tyle sił i wiary w to co robi i co jest jej pasją, aby kontynuować te swoje marzenia i, co najważniejsze, spełniać je.
A Grzegorz Kozioł z Kaniowa, bo to o nim mowa, miał je… i w tym miejscu należy sobie zadać pytanie: kto, oprócz niego, wystąpił na scenie Spodka przed tak liczną widownią? Kto spotkał się w czasie występu i po występie, z takim aplauzem, jak Grzegorz Kozioł i jego zespół „Rastafajrant”? Czekam na odpowiedzi …. Brawo, Grzegorz!!!Brawo, Rastafajrant!!!
Kto chce zobaczyć i posłuchać zespołu Rastafajrant może zerknąć TUTAJ >>>http://band.pl/rastafajrant oraz TUTAJ >>> https://www.facebook.com/Rastafajrant-931706180249400/
Zespół zagrał w ciągu ostatnich czterech lat ponad 200 koncertów w Polsce i Czechach, w tym kilkadziesiąt naprawdę dużych imprez. Każdy z członków zespołu pochodzi z innej miejscowości na Śląsku, dlatego przedstawiają się jako zespół z Cieszyna lub ze Śląska.
Grzegorz po ukończeniu Liceum im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczął studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, gdzie ukończył wpierw studia licencjackie, a potem magisterskie na kierunku Pedagogika, specjalizacja Animacja Społeczno-Kulturalna.
Posiada w Cieszynie swoją prywatną salę do robienia prób i realizacji nagrań. Współpracował w czasie studiów z kilkoma zespołami, ale w 2015 roku założył swój autorski projekt "Rastafajrant". Nieprzerwanie od 2004 roku zajmuje się też organizacją imprez i menagementem. Jeśli chodzi o nawiązanie do naszej Gminy (konkretnie Kaniowa), to właśnie tu i w Czechowicach-Dziedzicach grał swoje pierwsze koncerty w 2005 roku ze swoim licealnym zespołem "Katastrofa". Zorganizował też około 50 koncertów w kaniowskim Pubie Centrum. Jego praca magisterska była oczywiście w temacie muzycznym: "Upowszechnianie kultury muzycznej na przykładzie wybranych festiwali rockowych", w której pisał o tym, co w temacie - subkulturach, przemianach systemowych i ich wpływie na ukształtowanie muzyczne Polaków. W międzyczasie organizował też Underground Festiwal w Kaniowie, który w 2011 roku przyciągnął prawie tysięczną publikę na tereny rekreacyjne.
Obecnie większość czasu spędza na sprawach organizacyjnych związanych z zespołem, organizacji, koncertach, próbach, wizytach w telewizji i radio, nagrywaniu w studio. Nie przeszkadza mu to, aby gościć często w Kaniowie, wszak z Cieszyna do Kaniowa nie jest daleko i droga bardzo dobra, więc sporo czasu spędza z rodziną, nie tylko przy stole, ale też pomagając w codziennych pracach domowych, ogrodowych i generalnie fizycznych, które bardzo lubi.
Byłoby super, gdyby Grzegorz wraz ze swoim zespołem zaprezentował się na scenie w naszej gminie w czasie którejś gminnej imprezy. Mamy Orkiestrę Dętą Gminy Bestwina, w prowadzonych przez Urszulę Szkucik-Jagiełka zespołach występuje dużo naszej uzdolnionej muzycznie młodzieży, jest Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina”, Piotr Mirecki bryluje w zespole „Dzień Dobry”, Grzegorz Szafran w FreeTrip, jest Kapela Biesiadna Janowianka, w Exodus Band gra Damian Stawowczyk, jest „Mała Czarna”, czyli wokalistka Monika Gładysz.
Pewnie nie wymieniłem wszystkich, których powinienem, ale już z tymi wymienionymi można byłoby zrobić niezłą imprezę. Mam nadzieję, że mój pomysł kiedyś zostanie zrealizowany.