Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Marco Antonelli i Halina Benedyk podbili serca uczestników XIX Święta Karpia Polskiego

19. 08. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2085
Zdjęcia z XIX Święta Karpia TUTAJ …. Halina Benedyk oraz Marco Antonelli po raz pierwszy spotkali się w 1984 roku, występując wspólnie na Festiwalu w Sopocie. Za wykonanie piosenki "Frontiera" otrzymali trzecie miejsce. Festiwalowy sukces przerodził się w niezwykle gorąco przyjętą przez widzów trasę koncertową po Polsce, w towarzystwie orkiestry Jerzego Miliana. Duet spotkał się ponownie po 26 latach i w 2011 roku wydał płytę zatytułowaną "Frontiera", która zebrała doskonałe opinie zarówno wśród wiernych fanów, jak i środowiska muzycznego. Dziś polsko-włoski duet koncertuje z powodzeniem po Polsce, urzekając, porywając i przenosząc kochającą ich publiczność w najgorętszy włoski klimat. I tak właśnie było w sobotę 17 sierpnia w Kaniowie. Uczestnicy XIX Święta Karpia świetnie reagowali na to co działo się na scenie, śpiewali, tańczyli, bili gromkie brawa, a widząc takie reakcje Halina Benedyk i Marco Antonelli zeszli ze sceny i ruszyli do bawiących się gości. Witali się z nimi, pozwalali na robienie sobie z nimi zdjęć, na pewno pani, która była na wózku inwalidzkim na długo pozostanie w pamięci uścisk jej dłoni przez oboje piosenkarzy. Po zakończeniu swojego występu długo pozowali do zdjęć, podpisywali płyty, a nawet składali autografy na rękach swoich fanów, Marco Antonelli wystąpił jeszcze gościnnie z zespołem PULS, śpiewając z nimi jeden z włoskich przebojów.
Występ Mirka Szołtyska również zapadnie w pamięci, ponieważ jest to artysta, który znakomicie potrafi nawiązać kontakt z publicznością, podobnie jak towarzyszące mu dwie tancerki i malutka córeczka.
A w ogóle XIX Święto Karpia Polskiego połączone było z obchodami Jubileuszu 40-lecia Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” i rozpoczęło się o godz. 6:00 Zawodami Wędkarskimi – relacja z zawodów TUTAJ. O godz. 15:00, już na terenach rekreacyjnych w Kaniowie, od występu Kapeli biesiadnej Talizman rozpoczęła się druga część uroczystości. Warto podkreślić, że w jej składzie na klawiszach grał znany nam wszystkim Kazimierz Rezik, mimo iż jest to Kapela z Żywiecczyzny. Ciekawostką jest, że jej założycielem był i występuje z nią wójt gminy Łodygowice Tadeusz Handerek. Ta biesiadno-podwórkowa kapela emanuje żywą i naturalną muzyką i przyjmuje wszędzie, gdzie występuje pochlebne recenzje od widzów. Tak też było w Kaniowie.
Pomiędzy występem Mirka Szołtyska a duetu Halina Benedyk i Marco Antonelli swój czas miało Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”. To z racji Jubileuszu 40-lecia tej organizacji w Kaniowie pojawili się znamienici goście: rano posłanka Małgorzata Pępek, a popołudniu poseł Mirosław Suchoń, wicewojewoda Jan Chrząszcz, członkinie zarządu powiatu bielskiego Barbara Adamska i Dorota Nikiel, wójt Artur Beniowski, radni powiatu bielskiego i gminy Bestwina, sołtysi, byli i obecni prezesi Sekcji Wędkarskiej i Stowarzyszenia Wędkarskiego. Tradycją jest, że puchary/statuetki zwycięzcom zawodów wędkarskich funduje starosta powiatu bielskiego i tak też było w sobotę i w pierwszej kolejności nastąpiło ich wręczenie, a odebrali je Ryszard Kwak, Marcin Strempel i Aleksander Golik. Prezes Zarządu Roman Sas w towarzystwie wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego oraz pozostałych gości składali gratulacje i wręczali pamiątkowe listy gratulacyjne byłym i obecnym kierownikom i prezesom oraz innym osobom zasłużonym nie tylko dla samego Stowarzyszenia i upowszechniania wędkarstwa, ale również za podejmowanie akcji i działań w zakresie edukacji, ochrony środowiska i ekologii, a byli to: ś.p. Alojzy Gandor – pierwszy kierownik Sekcji Wędkarskiej – odebrała prawnuczka Aneta Kóska, Stanisław, Stwora, Józef Gęszka, Mariusz Wojtuszek, Roman Sas, Edward Góra i Jerzy Zużałek. Za wkład w powstanie, rozwój i działalność Stowarzyszenia podziękowania odebrali: Stwora Stanisław, Stwora Mieczysław, Maroszek Tadeusz, Góra Edward, Kędzior Franciszek, Jałowiec Józef, Bodzek Tadeusz, Górka Bogusław, Kóska Józef, Stolarski Ryszard, Gęszka Józef, Wojtuszek Mariusz, Adamiec Jan, Jakubiec Józef, Hamerlak Franciszek, Erwin Iwanicki, Kosmaty Leszek, Kosmaty Andrzej i Stepek Barbara.
Po wręczeniu indywidulanych wyróżnień nastąpiło składanie gratulacji dla całego Stowarzyszenia na ręce prezes Romana Sasa, a złożyli je: poseł Mirosław Suchoń, wicewojewoda Jan Chrząszcz, w imieniu starosty bielskiego członkinie zarządu powiatu bielskiego Barbara Adamska i Dorota Nikiel, sołtys Marek Pękala oraz wójt Artur Beniowski, który jednocześnie dokonał uroczystego otwarcia XIX Święta Karpia Polskiego i Jubileuszu 40-lecia Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”. Jan Adamiec, były wiceprezes, w imieniu obecnego zarządu Stowarzyszenia Wędkarskiego wręczył prezesowi Romanowi upominek ufundowany przez tychże członków w podziękowaniu za długoletnią i ofiarną działalność Romana na rzecz Stowarzyszenia, a jeszcze wcześniej Sekcji.
Obecny skarbnik i sekretarz Stowarzyszenia Jerzy Zużałek przedstawił uczestnikom Święta historię Stowarzyszenia i dla jej ubarwienia przytoczył dwie anegdotki. Na pewno na uwagę zasługuje, oprócz normalnej działalności związanej z hodowlą karpia i wędkarstwem, skuteczne staranie o pozyskiwanie środków unijnych, a tych udało się zdobyć około 210 tys. i dzięki nim powstała Rybaczówka wybudowana na skrzyżowaniu ulic Czechowicka/Malinowa, zagospodarowano teren wokół niej i zorganizowano w latach 2018/2019 cykl 8 zawodów wędkarskich promując wędkarstwo jako formę turystyki na obszarze LSR.
Prezes Roman Sas przyjmując każde z wyróżnień i podziękowań dedykował je wielu osobom i instytucjom, bez których działalność Stowarzyszenia nie miałaby racji bytu, a to, m.in. byłym i obecnym kierownikom i członkom Sekcji/Stowarzyszenia Wędkarskiego, Urzędowi Gminy Bestwina z wójtem Arturem Beniowskim na czele, sponsorom, Lokalnej Grupie Rybackiej, a także współmałżonkom, które muszą znosić częste nieobecności w domu swoich mężów – społecznych działaczy.
O godz. 22:00 odbył się pokaz sztucznych ogni, a tuż przed tą godziną na scenie odliczali sekundy wójt Artur Beniowski, prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego Roman Sas oraz Grzegorz Boboń – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i główny prowadzący oraz organizator imprezy.
Pokaz sztucznych ogni nie kończył XIX Święta Karpia Polskiego, bowiem sceną zawładnął zespół Puls Music, a wszyscy uczestnicy mogli tańczyć pod sceną. Ci którzy czuli się głodni mogli korzystać z obficie zaopatrzonego bufetu prowadzonego przez pracowników Dworku Eureka z Czechowic-Dziedzic, a wcześniej połaskotać swoje podniebienia wędzonym karpiem serwowanym przez Stowarzyszenie Wędkarskie.
Tak jak w poprzednich latach wystawione było stoisko Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Krainę, gdzie nie tylko można było posmakować wędzonego pstrąga, ale również zapoznać się z jej działalnością. Obecna była również Stacja Diagnostyczna Auto Test z Czechowic-Dziedzic i ufundowała 7 darmowych przeglądów w swoich placówkach, a można je było zdobyć odpowiadając na pytania zadawane przez pracowników Stacji.
W 2020 roku czeka nas Jubileuszowe XX Święto Karpia Polskiego. Znając dyrektora GOK Grzegorza Bobonia już dzisiaj można napisać: „będzie, będzie się działo….”
Do góry