Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Młodzi piłkarze KS Bestwinka, LKS "Pasjonat" i LKS Bestwina zagrają na Stadionie Śląskim

19. 08. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1114
IMG 5436IMG 5442IMG 5443IMG 5446W sobotę, 17 sierpnia, na boisku w Bestwince odbyła się II edycja turnieju piłkarskiego p.n. „Wakacje z piłką — szukamy piłkarskich Janków”. 07.09.2019 r. na STADIONIE ŚLĄSKIM w Chorzowie odbędzie się finał wojewódzki z udziałem 16 drużyn wyłonionych z eliminacji w Podokręgach Piłki Nożnej. Turniej w Bestwince był właśnie jedną z takich eliminacji i brały w nim udział drużyny z podokręgu bielskiego.
Pierwsze miejsce zajęli podopieczni Waldemara Fludera – KS Bestwinka z kompletem punktów pokonując: LKS Czaniec 4:2, LKS „Pasjonat” Dankowice 3:2 – LKS Bestwina 5:3. Drugie miejsce przypadło LKS „Pasjonat” – wygrana 3:1 z Czańcem i 6:4 z LKS Bestwina, trzecie miejsce zajął LKS Bestwina po wygranych rzutach karnych z LKS Czaniec.
Rolę gospodarza pełnił prezes KS Bestwinka Tadeusz Wróbel wspomagany przez wiceprezesa Artura Bierońskiego i pozostałych członków Zarządu, obecni byli: prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia „Ludowe Zespoły Sportowe” Andrzej Sadlok i Czesław Żaczek – z-ca przewodniczącego Śląskiej Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej.
Andrzej Sadlok przypomniał, że I edycja w/w turnieju o charakterze pilotażowym odbyła się w ubiegłym roku. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci z klubów wiejskich będących członkami Zrzeszenia oraz wśród mediów (prasa sportowa, radio Katowice, TVP3-Katowice). Głównym celem tego turnieju jest wyszukiwanie wśród wiejskich klubów uzdolnionych piłkarsko 10-letnich i młodszych chłopców, którzy często nie mogą rozwijać swojego talentu z różnych przyczyn, jak: brak zainteresowania ze strony klubu oraz rodziców. Wówczas giną bezpowrotnie piłkarskie talenty. Doskonale wiemy, że w środowiskach wiejskich jest wielu uzdolnionych młodych piłkarzy. Należy im pomóc. Przykładami z ostatnich lat są wybitne piłkarskie osobowości wywodzące się z małych środowisk, w większości wiejskich, jak: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Piątek oraz wielu innych, którym udało się osiągnąć reprezentacyjny poziom, gdyż ktoś ich dostrzegł i pomógł im. Prezes Sadlok wyraził nadzieję, że i z dzisiejszych uczestników turnieju również wyrosną reprezentanci Polski, dlatego należy robić wszystko, żeby im pomóc realizować swoje pasje.
Do góry