Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bestwinka z tarczą, Bestwina na tarczy

19. 08. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 705
W meczach inaugurujących rozgrywki sezonu 2019/2020 Ligi Okręgowej g.5 jedenastki LKS Bestwina i KS Bestwinka występowały w charakterze gości. Premiera lepiej wypadła dla KS Bestwinka, ponieważ wyjazd do Rudołtowic przyniósł tej drużynie 3 pkt., natomiast LKS Bestwina pozostawił komplet punktów w Jaworzu.
Pierwotnie zespół z Bestwinki miał się udać na pierwsze spotkanie Ligi Okręgowej g.5 do Wyr, gdzie podejmować miał Fortunę. Po wycofaniu zespołu Fortuny z rozgrywek podokręg zadecydował o dokoptowaniu wicemistrza A Klasy Tychy - LKS Rudołtowice-Ćwiklice.
Spotkanie rozpoczęło się od błyskawicznie zdobytej bramki przez Łukasza Filipowicza. Przez kolejne 86 minut gry obie drużyny, pomimo stwarzanych sytuacji pod bramką rywala, nie doprowadziły do zmiany wyniku i z pierwszego w sezonie kompletu oczek cieszyli się gracze Bestwinki.
LKS Rudołtowice-Ćwiklice - KS Bestwinka 0:1
KS Bestwinka: Chmielniak Dominik, Filipowicz Łukasz, Bieńko Sebastian, Nycz Rafał, Fusek Dawid, Kosmaty Maciej, Góra Kamil (92' Golik Amadeusz), Zosuł Tymoteusz (60' Danielczyk Błażej), Tomala Szymon, Adamowicz Bartosz, Dawidek Rafał.
Czarni Jaworze po raz pierwszy w historii pokonali LKS Bestwina. W sobotnim meczu po raz siódmy na szczeblu ligi okręgowej spotkali się z Bestwiną. Bilans poprzednich spotkań to 4 wygrane Bestwiny i dwa remisy, przy bilansie bramkowym 18:7 dla gości. Tak więc faworyta należało upatrywać w zespole przyjezdnym i to właśnie podopieczni trenera Szymali już w 16 minucie gry objęli prowadzenie, po strzale Artura Sawickiego. Radość po stronie gości trwała zaledwie 3 minuty, po których rzut karny podyktowany za faul na Cyranie, na bramkę zamienił Bogdan Legięć. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej odsłonie gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie, w polu karnym Bestwiny ponownie faulowany był Cyran, a jedenastkę, podobnie jak za pierwszym razem, na bramkę zamienił Bogdan Legięć. Gospodarze mogli prowadzenie podwyższyć, jednak brak skuteczności pod bramką Felscha zadecydował o zakończeniu spotkania wynikiem, ustalonym jeszcze w 55 minucie gry.
GKS Czarni Jaworze – LKS Bestwina 2:1
LKS Bestwina: Felsch Jakub, Święs Szymon (65' Miroski Adrian), Gacek Michał, Gołąb Marcin, Makowski Krystian, Wentland Patryk, Droździk Mateusz, Patroń Krystian (85' Kozioł Tomasz), Gleindek Dawid (46' Włoszek Mateusz), Feruga Bartłomiej (65' Skęczek Szymon), Sawicki Artur.
Do góry