Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Janusz Niemiec i Delfiny bezkonkurencyjni w zawodach drużynowych

19. 07. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 725

W sobotę, 27 lipca br., przy sprzyjającej pogodzie członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” już czwarty raz w tym roku spotkali się nad wodą, aby odbyć kolejne zawody wędkarskie, tym razem była to rywalizacja drużynowa, a toczyła się ona na akwenach nr 2 i 6. Zdjęcia TUTAJ
Zgodnie z przyjętym regulaminem zawody przeprowadzono w trzech sektorach, w każdym z nich łowił jeden z trójki wędkarzy zgłoszonych w poszczególnych drużynach, a te nosiły następujące nazwy: Pirania 7, Karasie, Młode Wilcy, Sorki z Majorki, Delfiny, Okonie, Pierścienie, Krąpie, Krokodyle, Manhattan, ERJ, Szwagry Team i Solo., w sumie 13 drużyn. Zbiórkę wyznaczono na godz. 5:30, a same zawody rozpoczęły się o 6:30 i trwały do 10:30.
Bezkonkurencyjna okazała się ekipa „Delfiny” w składzie: Janusz Niemiec, Artur Dorobisz i Jacek Janusz łowiąc aż 42, 81 kg różnego rodzaju ryb, a swego rodzaju rekordzistą okazała się Janusz Niemiec, który położył na wagę 38,76 kg swojej zdobyczy. Jeden z jego okazów ważył 11,98 kg.
Drugie miejsce przypadło „Pierścieniom” w składzie Tomasz Misiek, Michał Kraus, Konrad Szwed – 15, 28 kg, a trzecie „Karasiom” – Bogusław Górka, Andrzej Łukaszek, Roman Sajdak – 15, 27 kg.
Pełna tabela w rozwinięciu.
Najlepszy wędkarz i zawodnicy trzech najlepszych drużyn otrzymali nagrody rzeczowe.
Prezes Stowarzyszenia złożył zwycięzcom gratulacje, a pozostałym podziękował za udział, wyrażając jednocześnie żal, że w liczącym grubo powyżej 300 członków Stowarzyszeniu do udziału w zawodach zgłosiło się tylko 13 drużyn.
Nad przebiegiem zawodów czuwali Tomasz Gibas, Wojciech Wuss, Mateusz Szwed, pomocą służył również Bartłomiej Drużbański.

DELFINY 42,81 DOROBISZ ARTUR 2,70 JANUSZ JACEK 1,35 NIEMIEC JANUSZ 38,76  
PIERŚCIENIE 15,28 MISIEK TOMASZ 0,65 KRAUS MICHAŁ 5,61 SZWED KONRAD 8,68 0,34
KARASIE 15,17 GÓRKA BOGDAN 3,09 ŁUKASZEK ANDRZEJ 7,70 SAJDAK ROMAN 4,38  
KROKODYLE 12,74 OCHMAN EDWARD 0,29 ŁUCZKOWSKI JÓZEF 2,41 PASIERBEK PAWEŁ 8,56 1,48
ERJ 8,11 HAŁAS JANUSZ 3,70 BUSZ EDWARD 1,51 KWAK RYSZARD 2,90  
SORKI Z MAJORKI 8,01 DRUZBAŃSKI BARTŁOMIEJ 6,75 ŚWIĘS SZYMON   MISIEK SZYMON 1,26  
KRĄPIE 6,77 ŁĄTKA KAZIMIERZ 3,75 LIS MAREK   MAROSZEK TADEUSZ 3,02  
PIRANIA 7 6,68 LUBAŃSKI WŁADYSŁAW   JASZEK WIESŁAW 2,15 RUSIN JERZY 4,53  
SZWAGRY TEAM 4,69 NIKIEL MARCIN   TYMA MARCIN   SZYMAŃSKI DAMIAN 3,18 1,51
MANHATAN 1,91 GAWOR DAMIAN   MIKODA ZBIGNIEW 1,91 SIERACKI GRZEGORZ    
MŁODE WILCY 1,37 OLEK JAN 0,04 OLEK RAFAŁ 0,95 WYPENDA PAWEŁ 0,38  
OKONIE 1,33 PIETRZAKOWSKI ROMAN   KOWALIK RYSZARD   NOWAK STANISŁAW 1,33  
SOLO 0,00 HAMERLAK FRANCISZEK            
Do góry