Zwycięstwo, remis i porażka - podsumowanie piłkarskiej soboty

19. 04. 28
Odsłony: 3395
Kibice LS Bestwina mają powody do zadowolenia, ponieważ ich drużyna w wiosennej rundzie notuje bardzo dobre występy. W sobotę odprawiła do Jaworza GKS „Czarni” z bagażem 3 bramek.
W 17. minucie gospodarzom dopisało szczęście, bo dośrodkowanie z rzutu wolnego Patryka Wentlanda i presja na obrońcy ze strony Krystiana Makowskiego zakończyło samobójem zawodnika Czarnych. W 36. minucie gry defensorzy Czarnych zagapili się zupełnie, gdy do wybicia piłki „na uwolnienie” przez Szymona Święsa doskoczył niepilnowany przez nikogo Artur Sawicki. Napastnik LKS-u bez trudu pokonał bramkarza gości.
W 40. sekundzie drugiej odsłony obrońcy GKS Jaworze ponownie umożliwiając „wjazd” w pole karne, a następnie oddanie strzału nie do obrony Makowskiemu. I tak zrobiło się 3:0.
Jaworzanie ze wszelkich sił chcieli uzyskać honorowe trafienie i na nie zasłużyli. W 75. minucie Mateusz Kudrys obronił strzał Patryka Strzelczyka, ale wobec „poprawki” Mariusza Sachy nie miał nic do powiedzenia.
LKS Bestwina – GKS Czarni Jaworze 3:1
LKS Bestwina: Kudrys – Święs (46' Móll), Gacek, Gołąb, Duś, Włoszek (76' Lisewski), Patroń (70' Kozioł), Wentland, Makowski, Gleindek (60' Skęczek), Sawicki (88' Kowaliczek).
Kibice i zawodnicy KS Bestwinka o derbowym pojedynku z LKS Pasjonat Dankowice będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Nie da się ukryć, iż było to spotkanie z wyraźnym podtekstem, wszak szkoleniowiec Pasjonata wywodzi się z Bestwinki, gdzie na dodatek pełni funkcję wiceprezesa KSB. Na placu gry nie było jednak miejsca na sentymenty. Dankowiczanie w sobotniej konfrontacji byli do bólu skuteczni, finalnie aplikując rywalom aż 5 goli. – Zmierzyły się dwie moje drużyny ... Wygrała ta, po której byłem stronie (śmiech). Fajny mecz. Przez pierwsze 20 minut przeważała ekipa z Bestwinki, która stworzyła sobie dwie dobre sytuacje. Potem zaczęliśmy przejmować inicjatywę, co zostało udokumentowane w rezultacie – mówił dla www.sportowebeskidy.pl Artur Bieroński.
LKS Pasjonat Dankowice - KS Bestwinka 5:0
KS Bestwinka po czerwonych kartkach Sebastiana Bieńko i Rafała Dawidka kończył mecz w 9.
KS Bestwinka: Chmielniak Dominik, Bieńko Sebastian, Dawidek Rafał, Tomala Szymon (69' Stasica Przemysław), Korczyk Daniel, Nycz Rafał, Wydmański Piotr (46' Prymula Bartosz), Radwański Mateusz, Olek Paweł, Adamowicz Bartosz (77' Pasionek Adrian), Więcek Michał.
LKS Przełom Kaniów pojechał szukać punktów do Kobiernic i ta sztuka połowicznie w starciu z Sołą udała mu się za sprawą dwóch celnych trafień Roberta Jurczygi. Gospodarze również dwa razy pokonali Krzysztofa Buckiego w bramce kaniowian i drużyny podzieliły się punktami.
KS Soła Kobiernice - LKS Kaniów 2:2
LKS Kaniów: Bucki Krzysztof, Czulak Wojciech, Faruga Marek, Głombek Sławomir, Kubies Wojciech, Kóska Szymon, Ryszka Kornel, Jarosz Krzysztof, Francuz Jan (60' Niemczyk Sebastian), Jurczyga Robert, Góra Kamil (80' Ciućka Patryk).