Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

OSP Lipowiec najlepszy, OSP Bestwinka druga w turnieju siatkówki

19. 04. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1495
13 kwietnia w kaniowskiej hali rywalizowały w siatkarskim turnieju Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP powiatu bielskiego, w sobotę, 27 kwietnia, o mistrzowski tytuł walczyli dorośli strażacy.
Tak jak poprzednio nad całością czuwał przewodniczący Komisji ds. MDP Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej Grzegorz Gawęda, a z trybuny kibicował i brał udział w ceremonii zakończenia druh Stanisław Nycz – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Bielsku – Białej, strażaków z gminy Bestwina dopingował momentami również wójt Artur Beniowski. Zdjęcia z części Turnieju TUTAJ
W dwóch grupach walczyło 8 drużyn. Z naszej gminy udział wzięły ekipy OSP Bestwinka i OSP Kaniów. OSP Bestwinka pokonała w eliminacjach OSP Ligota i OSP Bujaków, zremisowała (regulamin przewidywał rozegranie dwóch setów, więc remisy były możliwe) z OSP Czaniec. Kaniów wygrał z Międzyrzeczem, zremisował ze Szczyrkiem i uległ późniejszym zwycięzcom Turnieju OSP Lipowiec z Czechowic-Dziedzic. Gdyby ten ostatni mecz Kaniów wygrał w finale spotkałby się z OSP Bestwinka, jednakże stało się inaczej, mimo ogromnego dopingu najwierniejszych kibiców kaniowian.
W finałowym starciu pierwszy set stał się łupem OSP Bestwinka. W drugim nie było już tak kolorowo, OSP Lipowiec na samym początku wywalczył sobie sporą przewagę i mimo ambitnej postawy nie udało się odrobić straty. Trzeciego seta również wygrali czechowiczanie i 5-litrową beczkę Heinekena odebrał kapitan zespołu OSP Lipowiec.
Podsumowując Turniej druh Stanisław Nycz podziękował wszystkim uczestnikom za wspólne, bardzo dobre, spędzenie czasu, z ogromnym zadowolenie i jednocześnie uznaniem odniósł się do uczestnictwa w poszczególnych drużynach przedstawicielek piękniejszej części rodzaju ludzkiego, pogratulował zwycięzcom i podziękował zwyciężonym za wolę walki do ostatniego punktu.
Do góry