Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaproszenie do Muzeum na wernisaż malarstwa

19. 02. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 740
Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa grupy plastyków „Jaskółka”, który odbędzie się 8 lutego (piątek) o godz. 16:00.
Grupa Plastyków „Jaskółka" działa od 25 kwietnia 2018 roku. Jej celem jest zrzeszenie twórców uprawiających sztuki plastyczne, podnoszenie kwalifikacji członów, konsultacje dotyczące malarstwa, wzajemna wymiana doświadczeń, pogłębianie wiedzy z zakresu historii sztuki oraz promocja rodzimej twórczości.
Niezwykła aktywność członków sprawiła, iż już miesiąc po zawiązanu grupy odbyła się pierwsza wystawa w ramach Gminnych Obchodów Nocy Muzeów. Zorganizowane zostały również szkolenia z uznanymi artystami: Alicją Szymczak, Florianem Kohutem oraz Romualdem Romańczykiem. 8 lutego odbędzie się druga wystawa grupy, którą przygotowali: Barbara Greń, Barbara Pokładnik, Bogumiła Durtan oraz Andrzej Surowiak.
Do góry